Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
Не добив гаранции дека ке добиеме преговори, само гаранција дека методологијата се подготвува, која ќе биде нешто ново, вели претседателот Стево Пендаровски вечерва во Топ Тема наТелма, по средбата со францускиот колега Емануел Макрон. Мож
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------

АНЃУШЕВ: Еврокомпозит од Прилеп е една чудна заврзлама која функционирала 10 години надвор од секоја бизнис и правна логика, ама најдовме чаре и за оваа фабрика загубар!

- Сметката на Еврокомпозит е блокирана, работниците работат преку некоја друга фирма која се вика Композитна Опрема која пак е во сопственост на МЗТ...

Повеќе

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ манипулира со најранливите, со социјалната реформа енергетски додаток ќе добиваат 25.000 домаќинства повеќе

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ: Ќе им помогнеме како влада колку што можеме на фирмите на Орце Камчев да се спасат од банкрот, но без да им помагаме финансиски туку со лобирање да дојдат до капитал или преку продажба или преку половни кредити

- Ние како влада ги следиме состојбите во ЗИК Пелагонија и Стопанска Банка Битола која е главен кредитор но и сопственик на комбинатот, сопственицит...

Повеќе

ШИЗОФРЕН НАСТАП НА РЕЖИМСКИОТ СУДИЈА ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ НА КАНАЛ 77: Кога јас бев претседател на Основен Суд во земјава имаше правда, сега има хаос, нарушена ми е безбедноста со објавата за моите 10 станови, сега некој може да ми ги киднапира децата?!?!

- Со објавата за моите 10 станови, нарушена ми е безбедноста некој сега може да ми ги киднапира децата и да ми бара откуп?!?!?! - Кога јас без прет...

Повеќе

Кирацовски до Јанушев: Граѓаните ќе го изберат концептот предводен од Стево за напредок, иднина и сигурност во ЕУ и НАТО

Повеќе

АЈДЕЕ, КУМОТ НА МАФИЈАТА,ЈОВО ПРЕВАРА ПОКРАЈ ЕРГЕЛА ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ ИМАЛ И ХОТЕЛ НА ХАЛКИДИКИ?!?!

Запрашан од новинарката на Канал 77 дали има хотел на Халкидики, претседателот на врховен суд Јово Вангеловски не сакаше да коментира?! Само кажа д...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ И СИЉАНОВСКА БАРААТ ИДНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЛИДЕРОТ НА ХРИСТИЈАНСКО БРАТСТВО: Човекот има право да убива предавници, нели гледате дека е понесен од патриотска емоција, може со денови ја слушал ДА ТЕ ПИТАМ БАБО пуштена до даска!

ВМРО ДПМНЕ и Сиљановска испратија циркуларно писмо до сите амбасади и до ООН, ОБСЕ, ЕУ, ФИФА и УЕФА во кое бараат лидерот на Христијанско Братство и...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДАКОТ Е УАПСЕН СИНОЌА, ВОДАЧОТ НА ХРИСТИЈАНСТВО БРАТСТВО ЈА ЗГРОЗИ ЈАВНОСТА: ЗАЕВ, ИМАВ ШАНСА ДА ТЕ УБИЈАМ ДВА ПАТИ АМА ТИ ПРОСТИВ, ТРЕТИОТ ПАТ ЌЕ ТЕ УБИЈАМ!!!

Повеќе

НАЦИЈАТА Е ВО ЕУФОРИЈА - ШЕФИЦАТА НА АНТИ-КОРУПЦИСКА: Отвораме случаи за имотот на сите пратеници, градоначалници и сите сегашни и поранешни министри и премиери!!!

- Отвораме испитување на имотот за сите пратеници, градоначалници, министри и премиери, сегашни и поранешни. Сите ќе бидат проверени како се стекнал...

Повеќе

РЕПУБЛИКАТА Е ВО ПЛАМЕН: ГОРИ ОД ПРЕСПА ДО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА, СЕ ЕВАКУИРААТ ЦЕЛИ СЕЛА, ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ШУМА, АКТИВИРАНИ СЕ АВИОНИТЕ И СИТЕ ДРЖАВНИ РЕСУРСИ!

Големиот пожар кој го зафати Преспанскиот регион сеуште гори и покрај ниските температури во текот на вечерта проследени со засилен ветар. Како ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФИЦАТА НА АНТИ-КОРУПЦИСКА: По еден месец работа фрапирана сум колку криминал и корупција има во земјава, криминалот станал начин на живот на нашиот народ, нај нормална работа е да нудите и земате мито и да крадете од најниските ешалони па се до најгорните функционери!!!

Повеќе

ЗА ОВА ЌЕ ИМА ЛИ ОСТАВКИ И ЗАТВОРИ: Пензискиот скандал ќе ја чини државата најмалку пет милиони евра!

Државата ќе исплати дополнителни пет милиони евра надоместок за 12.000 осигуреници кои не биле навремено распределени во еден од приватните пензис...

Повеќе

Ноќеска почнува летното сметање на времето

Ноќеска завршува зимското сметање на времето и почнува летното сметање на времето. Ноќта на 31 март стрлките на часовникот ќе се поместат за еден ча...

Повеќе

Заев во Охрид: Соживотот е најважен, ќе се испочитуваат сите законски процедури за минарето

Сите ние треба да работиме на унапредувањето на мегусебната доверба и соживотот, а што се однесува до реконструкцијата на Алипашината џамија во Охри...

Повеќе

ГДУ: НА ВЛАДАТА НЕ И ИДЕ ПАМЕТ, НАМЕСТО ДА КРАТИ АДМИНИСТРАЦИЈА, ОНИ ФОРМИРААТ НОВО МИНИСТЕРСТВО?!

Повеќе