Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- What a useless cat🤣😭 pic.twitter.co
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во оваа акција учествуваат екипи на ЈКП
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Уште една добра вест, овој пат за најмл
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- За нас зборот важи, за 70% ги зголемивм
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Се приклучив кон акцијата на Пивара Ско
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Воведуваме нови банкомати со екрани на
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со несебична поддршка и помош од вработ
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Честитки за нашите извонредни колеги!
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секое признание е ДОБРЕДОЈДЕНО &nda
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- CELEBRITY SERVICE EXCELLENCE ACADEMYTHE
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------

Под мотото „Безбедни и ефективни лекови за сите“, денес се одбележува 25 септември, Светскиот ден на фармацевтите. На овој ден, 1912 година, во Амстердам, е формирана Интернационалната фармацевтска федерација (International Pharmaceutical Federation – FIP)

Повеќе

СДСМ: Лага е дека „Еленица“ добила какви било средства сод ФИТР, ВМРО-ДПМНЕ е научена парите да не одат кај компаниите туку во нивниот дворец

Нема ден а ВМРО-ДПМНЕ да не соопшти најмалку неколку лажни вести преку кои се обидува да ја манипулира јавноста.Ништо ново од опозициската партија к...

Повеќе

Накратко, Крст е кога се саможртвуваме за доброто на другите, а не кога другите ги жртвуваме за свое добро!

Накратко, Крст е кога се саможртвуваме за доброто на другите, а не кога другите ги жртвуваме за свое добро! Крстот е она на кое и со кое ме распнува...

Повеќе

Костов: Роднини го турнале обезбедувањето и вербално ја нападнале докторката од интензивна

Роднини на пациентот, пет-шест лица, го турнале и обезбедувањето на влезот во болницата и се качиле горе на интензивното одделение каде синоќа околу...

Повеќе

НАШАТА РАДА ВО ДРУШТВО НА СВЕТСКАТА ПОЛИТИЧКА ЕЛИТА НА ФОРУМ ВО БРИСЕЛ

Радмила Шекеринска @Sekerinska Геополитичко поврзување на дело. Со претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер, и...

Повеќе

КЛЕТИТЕ АМЕРИКАНЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ДА НИ ГИ РЕНОВИРААТ ЦРКВИТЕ И МАНАСТИРИТЕ: Со грант од Амбасадорскиот фонд на САД ќе се заштитува манастирот „Света Богородица Елеуса“

Со сто илјади долари-грант од Амбасадорскиот фонд на САД во наредните две години комплетно ќе се ревитализира и конзервира манастирот „Света Б...

Повеќе

Адеми: Ќе има зголемување на платите на наставниците, но ни треба малку време да ги направиме проекциите

Досега покажавме дека сме заинтересирани за подобрување на материјалниот статус на вработените во образованието и имаме кредибилитет кога велиме дек...

Повеќе

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Само 20% од Скопје е покриено со парно, да се однесе парното до сите граѓани чини само 20 милиона евра со што нема да има веќе загадување во Скопје!

Повеќе

(ВИДЕО) Со подигнатите 600 кубици отпад од 120 стрништа докажавме дека заедно се бориме за чиста животна средина во Скопје

Повеќе

(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА ГО ВИКНАЛА ВО ЕМИСИЈА АДВОКАТОТ НА ГРУЕВЦИ, МИЛАНОВ: ОНИ СЕ НЕВИНИ, ДЕНАР НЕМААТ УКРАДЕНО, СИТЕ МИЛИОНИ ИМ СЕ ОД ВУЈКО ИМ ОД АМЕРИКА, МАЈКА ТЕРЕЗА Е П***Н ДИМ ЗА НИВ!

Повеќе

БОМБА НА ТИМОНИЕ: Очекуваме зеленото светло од Макрон за старт на преговорите

Очекуваме зеленото светло од претседателот Емануел Макрон, изјави францускиот амбасадор Франсоа Тимоние во Битола, а во врска со очекувањата на став...

Повеќе

Земјотресот во Истанбул зеде две жртви, стотици граѓани ноќта ја поминаа на отворено

Стотици граѓани во регионите покрај брегот на Мраморно море – Силиври и Авџилар, по земјотресот од 5,8 степени што вчера го погоди Истанбул, н...

Повеќе

Оваа година Општина Прилеп е дел од 30. Генерално собрание на Меѓународната Асоцијација на градови носители на пораката за мир, кое годинава се одржува во Сараево, Босна и Херцеговина, а учество земаат претставници на 113 градови од светот

Повеќе

Општина Охрид: „Момир“ и „Ликвид“ побараа сами да си ги урнат платформите

Општина Охрид не започна со рушењето на дивите платформи во водите на Охридско Езеро на ресторанот „Момир“ и кафе барот „Ликвид&ld...

Повеќе

Немало физички напад во „8ми Септември“, лекарката била вербално нападната

Немало физички напад во вчерашниот инцидент кој се случи на Одделот за интензивна нега во болницата „8ми Септември“. Според записникот к...

Повеќе