Одберете локација на пристап

Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема комуникација со Мијалков, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовскиза ТВ21. Опозици
Според извори на Либертас од луѓе блиски на екс првиот човек на УБК, братучедот на побегнатиот Никола Груевски, од пред извесно време поседувал лична карта со адреса на хотелот Мериот. Хотелот за претходно се веруваше дека е сопственос
sometimes puppies need to relax too. pic.twitter.com/AuGhGksXxd — puppie🐕 (@activepuppie) November 20, 2018
Универзитетскиот професор и прв шеф на македонската дипломатија, Денко Малески, кој во последно време се спомнува повторно како можен адут на СДСМ за престојаните претседателски избори, изјави дека не знае дали владејачките партии би можеле да изгр
Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо Мијалков не е сместен во хашките ќелии, како што ги нарекувате. Тој е смес
1 ТВ јавува дека само неколку минути пред да биде уапсен, во гаражите на хотел Мериот влегле неколку возила на амбасадата на Унгарија што ги испаничило СЈО па веднаш побарале упат за притвор по брза постапка за началникот. Многу бргу хотелот бил о
-Денеска од страна на комисијата за евалуација ACES Europe, градот Куманово беше прогласен за град на Спортот за 2019 година. Остваривме средба со комисијата, а потоа имаше посета на неколку спортски настани и објекти, како и центарот за деца со п
Сега кога затворот Шутка е полна со големи сомови - олигарси и началници, брат Љубе барал од Заев да го стави директор на затворот Шутка, дознава Мактел од неофицијални извори. Заев не ја прифатил таа идеја, му рекол, брату, дај донеси некоја стра

КАРПОШ ВЕ КАНИ ВО САБОТА ВО ТАФТАЛИЏЕ НА ОТВОРАЊЕ НА НОВ ПАРК НА ДЕНОТ НА ОПШТИНАТА

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: Владата ги усвои предлог амандманите, прифатени се барањата на дел од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, Рамковниот Договор влегува во преамбулата, наместо актите на АСНОМ се впишува прогласот на АСНОМ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска,на прес–конференција информираше за текстот на нацрт амандманите на Устав...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, КОМИЧЕН НАСТАП НА СОЛЗЕТО ГРЧЕВА НА КАНАЛ 5: Кој е тој Јанко Бачев, ја не го познавам, немам ништо со него, ја сум прозападна политичарка?!

Повеќе

Мицкоски вади бело знаменце, се откажува од дуелот: Нема да му одговорам на Мијалков

Обвинувањата на екс -директорот на УБК, Сашо Мијалков во писмото упатено до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги смета за внатрепартис...

Повеќе

КАКОВ ЕПСКИ КОПУК, САМ СИ ПРИЗНА ВО ИНТЕРВЈУ ЗА АЛСАТ, ДЕКА НАМЕСТО ДА СЕ ГРИЖИ ЗА МАКЕДОНИЈА, ОН СЕ ГРИЖИ ЗА ИДНИНАТА НА ГРУЕВСКИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алсат М откри дека пред неколку дена се сретнал со Никола Груе...

Повеќе

НИКОЈ НЕ СМЕЕ ВЕЌЕ ДА ТЕПА НОВИНАРИ: МВР, ЗНМ и ОБСЕ промовираа Прирачник за безбедност на новинарите за време на настани со висок ризик

Денешната презентација на “Прирачникот за безбедност на новинарите за време на настани со висок ризик“како дел од одбележувањето на Меѓу...

Повеќе

(ВИДЕО) РИЗИКУВАЛЕ ЖИВОТ ЗА ПРАВАТА НА АЛБАНЦИТЕ, БАРЕМ ОВА ИМ СЛЕДУВА: Борците на ОНА нема да плаќаат сметки за ѓубре во општина Сарај

Хуман гест кој произлегува од Рамковниот договор, и кој не дискриминира другите жители на општина Сарај. Со овој став градоначалникот Блерим Беџети,...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, САЛТО МОРТАЛЕ ЗА САМО ДВЕ НЕДЕЛИ: Што стана со ветувањето на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе постигнат подобар договор со Грција од овој? И тоа падна во вода. Го однесе надојдениот Вардар. Сега тврдат дека не можеме да имаме подобар договор.

Повеќе

ПЕТРЕ ДРУЖЕ ТРГАЈ ОВИЕ КРШОВИ ОД УЛИЦИТЕ НА СКОПЈЕ

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКОВ МЕДИСКИ ЌОТЕК НЕ ИЗЕЛЕ НИ ТАЛИБАНЦИТЕ, ЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ ЗА ВМРОНИТЕ ШТО ИМ СЕ СЛУЧУВА ДЕНОВИВЕ!!!

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА ШЕТАНИОТ ФРАЕР ОД ВЕЛГОШТИ

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ, И СО ОВАА ЛИ ЌЕ СЕ МИРИМЕ?!

Повеќе

ПОЛА ВЛАДА ПЛУС БЕЈЛИ НА МАРШОТ ЗА МОРАЛНА ПОДДРШКА НА МАЖИТЕ И ЖЕНИТЕ КОИ СЕ БОРАТ СО РАК НА ДОЈКА

МЗ Филипче, МЕ Бектеши, МФ Тевдоски и МТСП Царовска на Маршот - Напред розово:Солидарност и поддршка за сите жени и мажи кои се борат со ракот на до...

Повеќе

ЈП „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ РАСЧИСТИ 3.060 КУБНИ МЕТРИ ОТПАД ОД ДИВИТЕ ДЕПОНИИ

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ во периодот од октомври 2017 година до октомври 2018 година расчистија и подигнаа 3.060 кубни метри от...

Повеќе

Град Скопје дел од иницијативата „Градовите за шумите“ (Cities4Forests)

Денес, Градот Скопје стана еден од основачите на иницијативата „Градовите за шумите“ (Cities4Forests), произлезена од Светскио...

Повеќе