Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

НЛБ: Водиме постапка за присилна наплата против Земјоделски комбинат Пелагонија, а не Здравје Радово

Соопштение за НЛБ: Во врска со текстот објавен во неколку медиуми, а во кој се споменува Друштвото за производство и трговија Млекара Здравје Радов...

Повеќе

ОВА САМО СРБИТЕ ГО МОЖАТ, ДАЧИЌ СО НАВРЕДИ КОН ПРЕМИЕРОТ НА АВСТРИЈА: Косовари су хтели да уџу у Интепрол преко курца, епа и тако су завршили!

Дачиќ со навреди и вулгарности до премиерот на Австрија, Вучиќ мораше да го поправа. Линк до сторијата, овде.

Повеќе

Со добивањето на КЛУБ Картичката од STOP&GO, вие добивате 20% попуст на секоја купена гума, на секоја купена фелна, како и 20% попуст на сите услуги од STOP&GO

За да добиете КЛУБ Картичка ќе треба да се обратите во салонот на STOP&GO, каде ќе ви биде истата и издадена. Придобивките за нашите сегашни и и...

Повеќе

За Black Friday, 23 ноември, ДОПОЛНИТЕЛНИ ПОПУСТИ на сите гуми во Stop&Go. Посетете не и заштедете! Само овој Петок!

Stop&Go oвластен увозник на брендовите: Hankook, Laufenn, Pirelli и Goodyear, а покрај гуми нуди и производи од брендовите Wurth, Platin, Shell,...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Педесет таленти ги исполнија условите за успешни и талентирани млади спортисти од нашата општина и на секој од нив им доделивме по 10.000 денари

Златко Марин November 14 at 9:32 PM· Педесет таленти ги исполнија условите за успешни и талентирани млади спо...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Издвоивме 500 илјади денари за домаќинствата што преминуваат на поеколошки системи за греење, Општината субвенционира околу 50 отсто од трошоците за набавка на печка на пелети, а најмногу 15.000 денари од домаќинство

Златко Марин Page Liked·November 19· Издвоивме 500 илјади денари за домаќинствата што преминуваат на поеколошки ...

Повеќе

ГРЕШКА НА УПАТСТВОТО НА ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА АВИОНОТ БОИНГ И НЕИСПРАВЕН СЕНЗОР КОЈ МЕРИ БРЗИНА ВИНОВНИ ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО ИНДОНЕЗИЈА ОД ПРЕД НЕКОЛКУ НЕДЕЛИ КАДЕ ЗАГИНАА 190 ПАТНИЦИ

Во упатството за новиот Боинг 373 МАКС, Боинг заборавил да напише дека има нов систем кој автоматски го снижува носот на авионот ако примети дека ав...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО САШЕ ПОЛИТИКО ОДМАРА, ИМА ЗАМЕНА: ФУРКАН САЛИУ ВО АКЦИЈА

☠️🤛🏻 🎥 📷 🎤 pic.twitter.com/vfUyuNnr3k — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) November 22, 2018

Повеќе

ЏАБЕ СЕ ИЗНАЈАДОА БУРЕК КУРТОНИТЕ: СДСМ ги демантира шпекулациите, нема разговори за претседателски кандидат во органите на партијата, тоа не е целта на премиерот и претседател на партијата, Зоран Заев

Повеќе

УЈП ОТВОРИ КАНЦЕЛАРИЈА ВО АЕРОДРОМ

Златко Марин November 20 at 11:44 AM· За да им ги доближиме услугите на граѓаните, обезбедивме канцеларија во...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО СКАНДАЛ ВИДЕО: Екс началник на полицијата во Штип краде облека во бутик!!!

Екс началник на полицијата во Штип а сегашен познат адвокат фатен со камера како краде облека поточно паричници во бутик во Штип?!?! Линк до видеот...

Повеќе

ЗАЕВ: Нека е честит Денот на албанската азбука. Gëzuar ditën e alfabetit shqiptar!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev58m58 minutes ago Заеднички го прославуваме зближувањето на културните традиции, кои на овие простори...

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТОТ ВО ТРАНС: УШТЕ ОД СЕГА ПОЧНА ДА СЕ РЕКЛАМИРА И НАЈАВУВА ВТОРОТО ПРОДОЛЖЕНИЕ НА МЕГА ХИТОТ ОД 90-ТИТЕ, КРАЛОТ ЛАВ!

Here's a side-by-side of 'The Lion King' trailer with the same scenes from the 1994 original movie. #TheLionKing pic.twitter.com/nHpKHWDzPJ —...

Повеќе

Средба на премиерот Заев и претседателот на Албанија Мета: Меѓусебната почит и јакнењето на врските е позитивен фактор и од интерес на нашите граѓани

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Вкупно 385 домаќинства од населбата Лисиче беа вклучени во пилот-проектот „Ја собираме пластиката од дома“

Златко Марин November 21 at 10:48 AM· Вкупно 385 домаќинства од населбата Лисиче беа вклучени во пилот-проект...

Повеќе