Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

АНАЛИЗА: Жмицко е глуп. Ако мора да се постигне друг договор со Грција, тогаш не смее да бега. Мора да каже како, кога и со кого!

1. Бега од прашање дали може да го промени Договорот од Преспа со нов договор. 2. Свесен е дека мора да се постигне договор со Грција, но не ваков.З...

Повеќе

Шилегов: Влегувањето на Скопје во втората фаза за најзелена престолнина на Европа е знак дека сме на добар пат

Град Скопје апликацијaта за најзелена престолнина на Европа ја поднесе на почетокот на октомври годинава и врз основа на таа апликација ЕК изврши ск...

Повеќе

Министерот за здравство Доц. д-р Венко Филипче и директорот на ЈЗУ Универзитетска Клиника за кардиологија, Жан Зимбаков, утринава го отворија Skopje Interventional Meeting: Клиниката за Кардиологија, според бројот на срцеви интервенции и интервенции кај акутниот срцев удар, е еден од најголемите центри на Балканот

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО Министерот Филипче: Клиниката за Кардиологија, според бројот на срцеви интервенции и интервенции кај акутниот срцев удар,...

Повеќе

БОМБА НА РАДМИЛА: Втора година по ред буџетот за одбраната расте - за повисоки плати, за опрема и модернизација!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska Втора година по ред буџетот за одбраната расте - за повисоки плати, за опрема и модерн...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВЛАДАТА НА ВМРО ДПМНЕ ДАЛА 9 ВЛАДИНИ ТЕЛЕФОНИ НА ПРО-ВЛАДИНИ КУРТОНИ КОИ ЗА 5 ГОДИНИ НАПРАВИЛЕ СМЕТКА ОД 30 000 ЕВРА!!!

СВР Скопје-Единица за економски и компјутерски криминал, до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, на 22.11. 2018 година поднесе кривична пр...

Повеќе

ЦЦЦЦ, КОЈА ЕПСКА БУДАЛА, ОВА Е СРАМ ЗА УНГАРСКИОТ НАРОД - Орбан: Груевски е мој сојузник, зад неговиот прогон стои Сорос

Организацијата на Џорџ Соросстои зад прогонот на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан во и...

Повеќе

ГАЗДАРИЦАТА И ШЕФИЦА НА ОНЛАЈН КЛАДИЛНИЦАТА БЕТ 365 НАЈПЛАТЕНА МЕНАЏЕРКА ВО БРИТАНИЈА: Сама себе си дала плата од 280 милиони долари за 2017-та, за изминатите 5 години заработила близу 1 милијарда долари!!!

The billionaire founder and boss of gambling company Bet365 has paid herself a record-breaking amount for the chief executive of a British company...

Повеќе

МИЛЕНКО ПЛАЧЕ: А МЕНЕ АМНЕСТИЈА МИ СЛЕДУВА ЛИ, САМО ЈА ЛИ ЌЕ ЛЕЖАМ ЗАТВОР?!

Повеќе

(ВИДЕО) ХЕРОИ НА ДЕНОТ: СПАСИЈА МАЧКА КОЈА ВИСЕШЕ НА ЖИЦА НА 10-ТИ СПРАТ!

The greatness of people can juged by the way they treat animals.👏👏👏 pic.twitter.com/XLcIVvtRQT — WILD NATURE (@WlLDNATURE) November 23, 20...

Повеќе

Време е за големи попусти, време е за Black Friday во онлајн продавницата на Vip

Време е за големи попусти, време е за Black Friday во онлајн продавницата на Vip Разгледај ги моделите, нарачај онлајн и добиј неверојатен попуст ...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА НОВА: ГРУЕВСКИ УСПЕАЛ ДА ПРЕФРЛИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ВО МОНАКО, СЈО УСПЕАЛО ДА МУ БЛОКИРА 10 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Македонските власти ја блокирале сметката на сопственикот на Диамед Македонија, Ристо Новачевски, кумот на екс премиерот Никола Груевски кој ги имаш...

Повеќе

МЕНАЏМЕНТОТ НА НАЈГОЛЕМАТА МЛЕКАРА ВО ЗЕМЈАВА СО СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА: Млекара Здравје и понатаму останува една од водечките компании во Македонија

Повеќе

ПОКАНА ДО СИТЕ ВИСТИНСКИ ДЕСНИЧАРИ ВО ШТИП: ВО САБОТА ГДУ ОТВОРА ЛОКАЛЕН ШТАБ ВО ГРАДОТ ПОД ИСАРОТ

Повеќе

СДСМ РАСПАЛИ: Пионот Мицкоски призна дека е горд на криминалите на ВМРО-ДПМНЕ и својот ментор , но нема да го спаси Груевски од одговорност!

Повеќе

ХАХАХА, КОЈ Е ПОСТАР ОД 30 ГОДИНИ СЕ СЕЌАВА ДОБРО: ВО КОМУНИЗМОТ СЕКОЈ ДЕН БЕШЕ БЛЕК ФРАЈДЕЈ!

Повеќе