Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
Продолжуваме и оваа година со доделување на субвенции за набавка на печки на пелети за индивидуалните домаќинства. Општината при набавката на печката надоместува 70% од трошоците за набавка на печката, односно3️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣денари. За овие две го
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Највицкаст вечерва беше лидерот на Ал
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Основното јавно обвинителство з
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Толку од ветувањата на ВМРО дека ќе г
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------

(ВИДЕО) ЧЕСТИТО 1 ТВ, ДА ВИ СЕ МНОЖАТ РОДЕНДЕНИТЕ, ДА ГИ ЗГАЗИТЕ СИТЕЛ И КАНАЛ 5 ЗА ДОБРОТО НА ЗЕМЈАТА!

Повеќе

УШТЕ ЕДНАШ, ПО 1000 ПАТ, ТРАМП ГИ ИЗВАДИ ОД ТАКТ АМЕРИКАНЦИТЕ И ДОКАЖА ДЕКА Е ПСИХОПАТ!

Трамп го навреди воениот херој и омилен сенатор од Аризона, Џон Меккејн, кој почина пред неколку месеци со тоа што го нарече предавник, губитник и ш...

Повеќе

(ВИДЕО) Советот ја охрабри Северна Македонија да ги засили истрагите, обвиненијата и пресудите за корупција и организиран криминал

Советот за стабилизација и асоцијација потсети дека Спогодбата за стабилизација и асоцијација (ССА) останува во сржта на односите меѓу ЕУ и Републик...

Повеќе

ПОЧНАА КАЗНИТЕ ЗА ОРБАН ЗА АЗИЛОТ НА ПАТОРОТ: Партијата ФИДЕС суспендирана од ЕПП

Партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Фидес е суспендирана од Европска народна партија (ЕПП), соошти претседателот на ЕПП, Жозеф Дол на Твит...

Повеќе

БУЧКОВСКИ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО: СЈО СЕ СЛУЖИ СО УДБАШКО-СТАЛИНИСТИЧКИ МАНИПУЛАЦИИ!!!

Поранешниот премиер Владо Бучковски вели дека едвај го чека сведочењето на Слободан Богоевски кое ќе го даде пред наш суд, за да поднесе кривична ...

Повеќе

(ВИДЕО) Лозано: Откако раскинав со вереницата, најдов сила да закрепнам

Линк до интервјуто на РЕПОРТЕР.МК

Повеќе

ОВОЈ НЕ Е НОРМАЛЕН - ГРУЈО: ТРЕБАШЕ ДА КУПИМЕ 5 ДО 10 БЛИНДИРАНИ МЕРЦЕДЕСИ ОД 600 000е АМА ПОШТО ЈА СУМ ГОЛЕМА ШТЕДАЧИНА, КУПИВМЕ САМО ЕДЕН, ПАТЕВ И СЕ ЖРТВУВАВ ЗА МАКЕДОЊА!

Беше и си остана лудак, нема за овој спас. Замислете во интервјуто со Инфомакс, тврди дека набавката на Мерцедес од 650 000е најскап во Југоистична ...

Повеќе

Заев до Вучиќ: Знам колку е тешко, преговарав пред неколку месеци

Премиерот Зоран Заев смета дека нема македонско сценарио во Србија, како што обвини срскиот претседател Александар Вучиќ по упадот на демонстранти о...

Повеќе

АКО Е ОВА ТОЧНО, ТОГАШ Е НЕДОЗВОЛИВО И ЗА ЦЕЛОСНА ОСУДА: Актерот Сашо Тасевски вели дека бил цензуриран – Домот за култура во Прилеп му откажал настан за кој веќе биле продадени и карти!

Aктерот Сашо Тасевски вели дека бил цензуриран. Поконкретно, директорката на Домот за култура во Прилер, му го откажала веќе договорениот стенд уп н...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, ПО 12 ГОДИНИ НА ВЛАСТ: ГРУЈО ГО РЕШАВА ЗАГАДУВАЊЕТО У СКОПЈЕ КАЧЕН НА РИД НАД БУДИМПЕШТА?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦАТА ГАРАНТ СЕ ИМААТ И П...: ГРУЈО ГО РЕШАВА ЗАГАДУВАЊЕТО У СКОПЈЕ КАЧЕН НА РИД НАД БУДИМПЕШТА?!?!

Повеќе

ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР Е ДАР ОД БОГА ЗА ВМРОВЦИТЕ: НЕМА ДА БИДЕ КРАЈ НА СВЕТОТ АКО НЕ ДОБИЕТЕ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ?!?!

Прашањето за влез во ЕУ е отворено и ако се оцени дека законодавната работа е недоволна нема да биде крај на светот, вели францускиот ам...

Повеќе

ДЕМАНТ: Дрекслермаер не се затвора, раководството бара извинување од Миленко Неделковски поради лажната вест

Германската фабрика Дрекслермаер во Кавадарци, во која се вработени над 4.000 лица од Кавадарци, Неготино, Велес и други околни места не се затвора....

Повеќе

БРАВО ДЕН ДОНЧЕВ, ДОБРО ЈА ВОДИ ФЗУ ЗАСЕГА: 776 аптеки ќе добијат 12 000 денари зголемени квоти и за март 2019 г

Повеќе

(ВИДЕО) Стевчо Јакимовски: Од харизматично лице до непринципиелен политички профитер

Промени три политички партии. Истите му донеса три градоначалнички мандати и две министерски позиции. Вака се развиваше политичката кариера на претс...

Повеќе