Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ЛИДЕРОТ НА ПЦЕР, ИБРАИМОВСКИ, БАРА ОД МВР ДА НАПРАВИ ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО ОПШТИНА ШУТО ОРИЗАРИ ЗА ДА НЕМА НОВИ КРВАВИ ИНЦИДЕНТИ!

Пратеникот од Партијата за целосна еманципација на Ромите, Самка Ибраимовски денеска на прес-конференција изрази жалење за инцидентот што се случи...

Повеќе

ПРОФЕСОРКАТА ЛАЖЕТИЌ ЗА ИЗЈАВИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА: Треба ние на УКИМ да почнеме да одземаме докторати, оваа какафонија која ја прават некои професори кои своите лични мислења ги продаваат како правна наука е страшно!

- Некои професори од УКИМ толку забегаа со своите изјави и ставови, што дефинитивно ние на УКИМ мораме да почнеме да одземаме докторати и титули, не...

Повеќе

БОМБА НА СУДИЈКАТА НЕДЕЛКОВА: Врховниот судија Јово Вангеловски треба да оди во затвор затоа што со години намалувал затворски казни надвор од законските прописи, се однесувал како да е претседател на државата!

- Претседателот на Врховрн Суд, Јово Вангеловски со години намалувал затворски казни надвор од сите законски одредби, на своја рака, мислејќи дека з...

Повеќе

СУДИЈКАТА НЕДЕЛКОВА: Јово Вангеловски е единствен во историја што од обичен адвокат дирек станал претседател на врховен суд, а ниту еден ден не бил судија во животот претходно!!!

- Во 2008-ма, тогашната власт реши да го стави Јово Вангеловски за претседател на врховен суд, а човекот пред тоа никогаш не бил ниту еден ден судиј...

Повеќе

ПРОФЕСОРКАТА ЛАЖЕТИЌ: Треба да најдеме законски начин како да ја заштитиме државата од будалаштините кои излегуваат од Врховен Суд

- Ние сега имаме еден голем проблем, како законски да се заштитиме како држава од будалаштините кои излегуваат од Врховен Суд и се што ќе му текне н...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОРКАТА ПО КРИВИЧНО ПРАВО, ЛАЖЕТИЌ: Рокот од 18 месеци за СЈО тече не од формирањето на СЈО, туку од моментот кога ќе се утврди надлежност над некој предмет, инаку СЈО има рок од 5 години да ги заврши истрагите!

- Рокот за 18 месеци за да поднесе обвинение трече поединечно за секој предмет и тече од моментот кога ќе се утврди надлежност над некој предмет. Ин...

Повеќе

Шилегов се сретна со хуманиот возач во ЈСП „Скопје“: Сите не воодушеви неговата постапка!

Градоначалникот Шилегов се сретна со Мирослав Деспотовиќ, возачот на автобус на ЈСП кој деновиве пронајде паричник полн со пари во автобусот што го ...

Повеќе

Брее и сваровски мафијата се претера, еј Јово Превара, кумот на Трајко Вељановски, кој самиот како судија тежи милиони евра пријавени во анкетен лист, ги обвинува обвинителките од СЈО за алчност?!?!?!

Цццц, мајко мила мајчице, една од најоригиналните финти во рацете на Груевци е што секогаш во обид да се одбранат себеси, ги обвинуваат другите за ист...

Повеќе

НАЈГОЛЕМИОТ ИЗУМ НА ЧОВЕШТВОТО, ТУКА НЕКАДЕ СО ТРКАЛОТО: ПИВОТО ВЕЌЕ 6000 ГОДИНИ ГО ПРАВИ ЖИВОТОТ ПО ПОДНОСЛИВ!

Дали знаевте колку години е стар рецептот за пивото?🧐 Провери колку знаеш за пивото и каков пивски експерт си на нашиот квиз👉http://bit.ly/Пивара...

Повеќе

ВЛАДАТА ГИ ПОМАГА МЛАДИТЕ ЖЕЛНИ ЗА НАУКА: Денес беше презентиран вториот јавен повик на #ФИТР за финансирање научно-истражувачки проекти во основни и средни училишта – „Предизвик за млади истражувачи“!

Го поттикнуваме критичкото и креативното размислување кај младите. Денес беше презентиран вториот јавен повик на#ФИТРза финансирање научно-истражува...

Повеќе

(ВИДЕО) СТОЛЕ НАУМОВ УСПЕА ДА ГИ ДОНЕСЕ ВО ЕМИСИЈА ВИЛМА РУСКОСКА, ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА, КАЛАЈЏИЕВ, ЛАЖЕТИЌ, ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ КИДНАЛ ЈОВО ПРЕВАРА!

Повеќе

(ВИДЕО) ОПШТИНА КАРПОШ ПРОДОЛЖУВА СО СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ТОЧАЦИ

Започнуваме со нови субвенции за купување на велосипеди. Право на субвенција има секој полнолетен граѓанин на Карпош. Потребно е да се достави:🚲Л...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ ЛУД ЧОВЕК: ГРУЈО МУ СЕ СМЕЕШЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ВО ЛИЦЕ - ВЕ ОПЉАЧКАВ, ИЗБЕГАВ ОД ПРАВДАТА И НЕ ВИ КАЖУВАМ КАКО!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАПРАШАН ОД НОВИНАРОТ НА СИТЕЛ, КАКО ИЗБЕГАЛ, ГРУЈО ОДГОВОРИ: ПА МНОГУ ЕДНОСТАВНО!

Осудениот поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, во интервју за ТВ Сител изјави дека од Македонија си заминал многу едноставн...

Повеќе

ДОШЛО ЈЕ ВРЕМЕ ЌОРЌЕ: Пратениците му го одзедоа имунитетот на Љупчо Димовски!

Со 5 гласа ЗА и 4 ПРОТИВ, членовите на Комисијата за мандатно имунитетни прашања му го одзеде пратеничкиот имунитет на пратеникот и поранешен минист...

Повеќе