Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Одговори на новинарски прашања, Зор
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
Продолжуваме и оваа година со доделување на субвенции за набавка на печки на пелети за индивидуалните домаќинства. Општината при набавката на печката надоместува 70% од трошоците за набавка на печката, односно3️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣денари. За овие две го
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Највицкаст вечерва беше лидерот на Ал
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Основното јавно обвинителство з
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Толку од ветувањата на ВМРО дека ќе г
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------

Премиере Заев, време е да и ја кажете на македонската јавност суровата и горчлива вистина по цена и да изгубите политички рејтинг

Имам чувство дека две години како да се вртиме во круг, како да сме заглавени во некоја невидлива кал кој не ни дава да се лансираме напред. Време ...

Повеќе

Еуромакс: Лажни вести и говор на омраза не е граѓански активизам

Вклученост, навремено и точно информирање на сите засегнати страни за сите карактеристики и придобивки од идниот рудник се принципите според кои раб...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕКОЈ НАРОД СИ ЈА ЗАСЛУЖУВА ВЛАСТА: Србите го имаат овој човек 30 години кој им ја кажува вистината во лице и тие упорно се прават мутави и гласаат за други!

Повеќе

КАЈ СЕ СЕГА ДА СЕ ИЗВИНАТ СИТЕ ТИЕ КОПИЛИЊА КОИ 30 ГОДИНИ НЕ ЛАЖЕА И ПЛАШЕА ДЕКА АКО ГО СМЕНИМЕ ИМЕТО ЌЕ НЕ СНЕМА?!?!

30 години не плашеа смената на името ќе биде смак света за нас како народ. 30 години не убедуваа дека е подобро да јадеме корења, да се иселиме сите ...

Повеќе

ШТИПЈАНИ ДЕНЕСКА ГО ЧИСТЕА СВОЈОТ ГРАД

Повеќе

По 10 часови борба доцна синоќа угасени пожарите во Кавадарци, сега во велешко активни неколку шумски пожари

Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода“ во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабов...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ОБЈАВИ ВИДЕО НА СВОЈОТ ФБ ПРОФИЛ: МОЈ НАРОДЕ, НА ДОБАР ПАТ СМЕ, БИДЕТЕ СО НАС ДА ЗАЧЕКОРИМЕ ВО НОВО ПОГЛАВЈЕ ОД НАШАТА ИСТОРИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАВАИ Е НАВИСТИНА РАЈ НА СРЕД ПАЦИФИКОТ

Повеќе

ВАКА СЕ БРАНИ МАКЕДОЊА: ВИЕ ЈАДЕТЕ КОРЕЊА, А НИЕ ВО АМЕРИКА ЌЕ ШЕТАМЕ НА КАРИБИТЕ СО ПЛАТИ НАД 5000 ДОЛАРА МЕСЕЧНО!

Повеќе

БРАВО ЗА ГАЗДАТА НА БИМ СВЕТИ НИКОЛЕ: НАМЕСТО ДА ГИ МРАЗИМЕ И КОЛНЕМЕ, СПОСОБНИТЕ БИЗНИСМЕНИ КОИ ДЕЛАТ ПЛАТИ И ОСВОЈУВААТ ПАЗАРИ ТРЕБА ДА ГИ ЧУВАМЕ КАКО ОКО ВО ГЛАВАТА

Повеќе

ЗЕМЈАВА СТАНУВА НОРМАЛНА ЗЕМЈА ПО 30 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ: ШЕФИЦАТА НА АНТИКОРУПЦИСКА ИМ СЕ ЗАКАНУВА СО ЗАТВОР НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ ОД СДСМ И ДУИ АКО ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВААТ ВЛАСТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ!

Знаејќи дека се злоупотребуваат вработените во јавната администрација, планираме да правиме случајни проверки на листите за евиденција за одење и до...

Повеќе

НАУКАТА УШТЕ ИСТРАЖУВА: ЗОШТО ЛЕПЧЕТО ИСПЕЧЕНО ПОД ВРШНИК Е ТОЛКУ ВКУСНО?!

Повеќе

СДСМ ја осудува ниската, валкана и неморална кампања на Јаулески, УМС и Мицкоски

Повеќе

ВРЕМЕ Е СРБИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ПЛАЧАТ: Вистината за бомбардирањето на Србија која србоманите не сакаат да ја признаат дваесет години!

Ако го посматрате бомбардирањето на Србија 1999-та само по себе, значи без да го разберете контекстот и настаните што претходеа на тој настан, тогаш...

Повеќе

ВИДЕО: Критична е ситуацијата со пожарите во кавадаречко, оганот се шири кон градот

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е г...

Повеќе