Одберете локација на пристап

„Фич“: Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави „Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави“ – истакна агенцијата „Фич“ соопштувајќи дека
Односите помеѓу Македонија и Бугарија ќе станат навистина пријателски, кога ние ќе го погледнеме минатото со реални очи, а нашите роднини и пријатели во Бугарија ќе ја прифатат сегашноста и кога сето тоа нема да се користи за евтини популистички дн
За тоа колку е тешко да успееш во политиката како жена, борејќи се со улогата на мајка, домаќинка, сопруга, политичарка, успешен професионалец... Респект за жените во политиката, форумот на жените на СДСМ го имаа најубавиот момент во денешната три
Дванаесетгодишниот Мартин кој денеска напладне се загуби на кејот на Вардар е пронајден. На фејсбук беше објавено дека Мартин последен пат бил виден на кејот на Вардар во Аеродром, кај продавницата „Вучко“, но подоцна бил пронајден кај
Премиерот Зоран Заев воинтервју за Нова ТВзборува за реформите во правосудството, но одговара и на критиките дека народот е разочаран што правда во Македонија се уште нема. – Не можам да бидам задоволен, бидејќи не ми се задоволни ниту граѓа
Град Скопје Во текот на изминатата ноќ непознати сторители запалиле шест контејнери во населбата Ново Лисиче. Во текот на првите десет месеци од 2019 година се опожарени над сто садови за одлагање на комуналниот отпа
Леле што ќе правиме, СДСМ не прегази, аман не ги слушајте снимките на Камчев, сконцентрирајте се на нашите спинови, срно ни се пишува, РЕКЕТ ни пропадна како проект џабе со месеци се утепавме пишувајќи глупости, ПР тимот на СДСМ уште еднаш ни го на
Пред година-две на фејсбук и твитер укажував на лицемерието на Ивор Мицковски и на поклопувањето (случајно или не) на неговите ставови со ставовите на ДПМНЕ… Многу мои пријатели тогаш ми се спротивставија и ме убедуваа дека Ивор Мицковски е
- Веднаш по нова година со пари кои ги обезбедивме заедно со владата, започнуваме со изградна на нова Универзална Сала во Скопје! Петре Шилегов ги изненади присутните во салата Борис Трајковски.
Од оваа сала која го носи името на Борис Трајковски, ние ја испраќаме пораката дека има разлика, ние ги почитуваме вредностите, на вистински начин, искрено. Да беше жив ќе се радуваше на успехот и членството во НАТО но сигурно ќе беше раз
Премиерот Зоран Заев на денешната трибина „На прав пат“ се осврна и на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и нагласи дека СДСМ ја вратил Македонија на мапата на светот. Кога беа на власт никој не знаеше каква е нашата иднина, не знаеја и тие. С

(ВИДЕО) БУЈАР ОСМАНИ: Погрешно било што се славело јубилеј на навивачка група во театар, немало демолирање, да не креваме од ова толкава паника!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Меркел го критикува Макрон: Уморна сум од чистење на кршот кој го правите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЦАРОВСКА ВО ПОСЕТА НА НОВИОТ ЦЕНТАР ЗА ЖРТВИ НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ВО ВЕЛЕС: До крајот на годината ќе отвориме 10 сервиси за жртви од родово базирано насилство

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МНОГУ ГО САКАМ БОЈКО, МОЖЕБИ ЌЕ ЈА ПОСЕТАМ БУГАРИЈА СЛЕДНАТА ГОДИНА, РЕЧЕ ТРАМП НА СРЕДБАТА СО БОЈКО БОРИСОВ ВО БЕЛАТА КУЌА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Паркот Жена борец вечерва целосно е осветлен во портокалово по повод Меѓународниот ден за елиминација на насилството против жените

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Трите деца кои вчера беа префрлени во друг дом, веќе се вратени во Малиот групен дом во Визгебово. Засега нема никаква закана по нивниот живот, изјави денеска министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Нечесно и несериозно е што Мицкоски дома и во странство дава различни изјави

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ФОТО: Плажите во Халкидики се како бомбардирани - вонредна состојба поради невремето

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------...

Повеќе

Градоначалникот на Чаир, Ганиу: На покана на „Шверцерите“ бев во МНТ и јас се зачудив зошто таму

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Претседателот на ДИК рече дека се спремни за една изборна единица на овие избори

Премиерот Зоран Заев денеска во Владата потпиша меморандум за соработка со амбасадорката на Швајцарија во земјава, Сибил Зутер Техада, во име ...

Повеќе

ЗОО СКОПЈЕ ДОЖИВУВА ПРЕПОРОД: Наскоро воден свет во скопската Зоолошка

Воден свет, или просторија со огромни аквариуми за риби и други водни животни, ќе се гради во Зоолошката градина во Скопје. -Оддамна ни беше во пла...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГО ОТВОРИ САМИТОТ ЗА КУЛТУРНА СОРАБОТКА НА КИНА СО ЗЕМЈИТЕ ОД ЦЕНТРАЛНА И ИСТОЧНА ЕВРОПА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Богоевски: Срамота, комшии, успеавте да го извалкате Визбегово повеќе од сета кал во моите 16 години визбеговски стаж

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Воени доктори ќе работат и во јавното здравство

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе