Одберете локација на пристап

„Трагикомично“ видео:Гога Фришопова: Јас да имам некаква врска со транзицијата? Ма, скраја да е :) pic.twitter.com/S6RhzzrQh4 — Seir MK (@Seir_mk) April 24, 2019
На денешната граѓанска трибина во Велес Заев зборуваше за придобивките од Преспанскиот договор кој како што посочи ги отвори вратите за перспективна иднина на државата и рече дека противкандидатката на Пендаровски е против Преспанскиот договор и ги
Uuu kakov shok 😂😝 pic.twitter.com/GEN8yCK6uv — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) April 25, 2019
Од вработени во МТВ дознаваме дека денешниот тв дуел меѓу Пендаровски и Сиљановска бил најбрутален досега. Стево распалил со се што располага, Сиљаница не знаела каде да бега. Било вистински масакар! Дуелот ќе се емитува вечерва во 21.0 ќе се ем
Јас се уште тврдам дека проблемот со СДСМ и слабиот резултат на изборите се должи на тоа што во земјава сеуште има последици од 12-годишнатс грујова безмилосна пропаганда! Како што во Чернобил сега нема живот како што во Фукушима нема живот така и н
Денес, во Пробиштип и Злетово се одржа традиционалниот Велигденски хепенинг. Во чест на големиот христијански празник Велигден, повторно имавме можност да ја видиме креативноста на дечињата, учениците и сите наши сограѓани на повеќенаменското игра
Тој важи за страшно добар оратор на нивото на еден Барак Обама, неговите говори се рамни на вистинско политичко шоу. Тој важи за народен човек кој нон стоп се вози со воз. Америка има симпатии за него затоа што го има изгубено семејството во сообр

ЛОКАЛНИ МАНГУПИ ВО ШТИП ПРОБАЛЕ ДА ГО ПРОВОЦИРААТ РОБИ ТЕЛЕКАБЕЛ, ПРЕТЕПАЛЕ ДЕЧКО НА НЕГОВА ВНУКА, ПОТОА ФРЛАЛЕ СО ФЛАШИ ПО НЕГОВАТА КОЛА И ГО ПЦУЕЛЕ ВО ДИСКОТЕКИ

Вест која се прошири на порталите гласи вака: Роберт Димитров, сопственикот на Телекабел и 24 Вести, ноќеска во дискотеката „Клик“ во Ш...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: Ахмети го Груевски - ДЕЧКО, СРЕЧАН ТИ ПУТ ВО ИДРИЗБЕГ!

Повеќе

ОВА РЕТКО СЕ СЛУЧУВА, МАЛА ПАРТИЈА МЕЊА ЛИДЕР: Централниот одбор на ДОМ ја утврди Маја Морачанин како кандидат за претседателка!

Повеќе

(ВИДЕО) Е НЕ, ЌЕ СЕ ЗАФРКАВА: Арачиновец сам си направил Ламбурџини од Рено Лагуна

Повеќе

СДСМ: Граѓаните и пратениците го победија антизападниот пион Христијан Мицкоски, кон успехот да се приклучат сите кои се за ЕУ и НАТО без разлика на партиската припадност!

Повеќе

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се поразени од сопствената партија, да ги тргнат рацете од сите пратеници кои сакаат иднина во ЕУ и НАТО!

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Им подаваме рака на лицата со Вилсонова болест, им ја даваме максималната поддршка и се грижиме за нивното здравје. За прв пат, се приклучивме со свој тим на ПОДАЈ РАКА 2018 - Хуманитарна трка за лицата со Вилсон vol.4!, во организација на Здружението Вилсон Македонија - Wilson Macedonia!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: ГИ ЗАМОЛУВАМ УРЕДНИЦИТЕ НА МЕДИУМИТЕ, АМАН НАПРАВЕТЕ МЕДИСКА ДЕКОНТАМИНАЦИЈА ОД КУРТОНИ И ФАШИСТИ!!!

Branko Trickovski 2 mins· Медиумска деконтаминација Пишува: Бранко Тричковски Ги повикувам сите уредн...

Повеќе

ИЗВИНУВАЊЕ ДО ЧОМОВСКИ: Тој сепак го прекина интервјуто со Филип Петровски, потоа интервјуто беше поставено на сајтот на телевизијата и по други портали, но не во директниот пренос од дебатата на 1 ТВ!

Избрзав и го обвинив Чомовски за скандалозното интервју со Филип Петровски, но излезе дека тој не само што не е крив за тоа интервју, туку и го прек...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ: Годинава се откупени околу 95 милиони килограми грозје, а се постигна и повисока откупна цена, воведена нова дополнителна субвенција од 1 денар за килограм предадено грозје за двете најзастапени сорти, смедеревка и вранец – мерка за која лозарите ќе можат да конкурираат до 25 декември годинава.

Ljupcho Nikolovski 1 hr· Годинава се откупени околу 95 милиони килограми грозје, а се постигна и повисока отк...

Повеќе

(ВИДЕО) БОГОЈЕСКИ: Пратениците од ВМРО ДПМНЕ кои гласаа за ЕУ и НАТО еден ден ќе се сметаат за визионери, раководството ги исклучи без да се почитува статутот и интер партиската процедура!

Повеќе

ЧОМ ЌЕ ЈА УНИШТИ 1 ТВ, АЦО КАБРАНОВ ДА РЕАГИРА ДОДЕКА Е ВРЕМЕ!

Македонија е комична држава, особено во медиумската сцена. Да го поканиш Филип Петровски и да му дадеш простор и прашања небаре е он некаков борец за...

Повеќе

КАКВО АРОГАНТНО ЃУБРЕ: Од Лос Анџелес, во срцето на НАТО, режисерот Дарко Митревски ни честита за уставните амандмани така што не нарече племе, сите што биле за НАТО и ЕУ биле купени со пари, и ни порача дека како земја и како народ ќе исчезнеме затоа што сме решиле да одиме во НАТО и ЕУ!

Darko Darko 9 hrs· ПРЕД ДА СЕ ОДЈАВАМ, УШТЕ ОВА: Народите создаваат држави и стануваат нации така што се...

Повеќе

АЛО, ЛУЃЕ, ДАЈ БЕ ПРАТЕТЕ ЛЕКАРСКА ЕКИПА КАЈ КАРАКАМИШЕВА, ОТИДЕ ЖЕНАТА СКРОЗ!

Повеќе

АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА: Веднаш по сторијата за Златко Тодоров - Кубус имаше многу реакции од луѓе кои се измамени, апел до сите измамени од него да ни пишат за да имаме увид во целиот случај!

На многу групи и профили каде ја споделивме сторијата за Златко Тодоров - Кубус, имаше коментари од измамени луѓе или пак луѓе кои знаат за измамени...

Повеќе