Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
Продолжуваме и оваа година со доделување на субвенции за набавка на печки на пелети за индивидуалните домаќинства. Општината при набавката на печката надоместува 70% од трошоците за набавка на печката, односно3️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣денари. За овие две го
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Највицкаст вечерва беше лидерот на Ал
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Основното јавно обвинителство з
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Толку од ветувањата на ВМРО дека ќе г
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------

(ВИДЕО) БИЗНИСМЕНИТЕ ТРИФУН КОСТОВСКИ И ГОРАН РАФАЈЛОВСКИ: Заев и екипата ги бива за дипломатија и голема политика, ама за економија засега се тешка тапа!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОСПОДЕ БОЖЕ: Излапено старче кое порано бил уредник во МРТВ на ТВ Сонце тврди дека Македонците се предци на белата ариевска раса?!?!

Повеќе

СДСМ ГИ РЕМЕТИ ВМРОНИТЕ: ВМРО-ДПМНЕ избриша една прес конференција со лажни вести, ги охрабруваме да продолжат!

Вчерашната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, која беше последен класичен пример на ширење лажни вести, со наслов „Зошто Заев се уште молчи за с...

Повеќе

ЛУЃЕ, ДОДЕКА БРАНИТЕ ИМЕ, ЗЕМЈАТА СЕ ПРАЗНИ, ЕВЕ ЗОШТО НИ ТРЕБА НАТО И ЕУ ШТО ПОБРЗО: Ова е фотка од автобуската во Тетово, илјада Тетовчани заминуваат дневно за Италија, Германија, Швајцарија, Австрија...

Повеќе

Зборот е збор: Илјадници скопјани може да здивнат – се укинува “арачот” за парно кој беше наметнат за време на владеењето на режимот

Регулаторна комисија за енергетика денеска на седница конечно ќе решава за паушалот со кои исклучените граѓани од мрежата на парно-греење мораа да п...

Повеќе

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Татјана Лазаровска ќе биде избркана од АРМ поради говорот на омраза по терористичкиот напад во Нов Зеланд!

Против професионалниот војник Татјана Лазаровска ќе биде поведена дисциплинска постапка и ќе биде предложена најстрога казна, односно да ѝ прекине а...

Повеќе

БРАВО, ВЛАДАТА СЕ ВМЕША ОТКАКО ЈАВНОСТА СЕ КРЕНА НА НОЗЕ: Кривични за уништување трска, инспектор под истрага бидејќи одбил да реагира!

На 16.03.2019 година двете лица се забележани како уништуваат добро под привремена заштита, односно природна реткост. Имено, еден од осомниченит...

Повеќе

ЦЕЛАТА НАЦИЈА СЛАВИ: Осудениот крадец на ќебапи избегал од Идризово!

Велешанецот Петре Караманов, кој беше осуден на три години затвор за кражба на ќебапи, избегал од затворот во „Идризово“, пренесува &bdq...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА БОКИ: Газда е на најгледаната телевизија во земјата, а си остана скандал мајстор, тешка будалетинка и забеготина

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ВО ДУЕЛ СО ЛИЛЕ ПОПОВСКА И ЦЕЛАТА НВО ЗАЕДНИЦА ПРОТИВ РУДНИЦИТЕ: Зошто сте толку радикални против рудниците, ако можеше земјоделството како гранка самата да ги нахрани сите во земјава немаше да има невработени, немаше да се иселуваат луѓе, немаше да има толку ниски плати!

Повеќе

ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР КУПИ 4 ЕЛЕКТРИЧНИ КОЛИ СО КОИ ЌЕ СТАВА БЛОКАТОРИ ЗА НЕПРОПИСНО ПАРКИРАЊЕ

Контролорите на терен откако ќе регистрираат неправилно паркирано возило, ќе ги повикуваат колегите со блокаторите. Казната за поставен блокатор е...

Повеќе

Филипче: Темелите на новиот клинички ќе се постават до крајот на годинава

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека очекува во предвидените рокови дазавршат сите постапки и оти има сериозни шанси темелите н...

Повеќе

МИЈАЛКОВ ОТИДЕ ВО ЌОРКА И СОЛЗЕТО НЕ ЗНАЕ КАЈ ДА ТЕРА - Грчева ќе ги бојкотира претседателските избори: Посакувам да нема цензус!

Партијата „Глас за Македонија“ ќе ги бојкотира претседателските избори, најави претседателката Солза Грчева во вечерашното гостување на ...

Повеќе

БОМБА НА ТЕЛМА: Пендаровски би победил во вториот круг со 6% разлика

Консензуалниот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, би победил во вториот круг од претседателските избори со околу 6 отсто разлика, покажува ...

Повеќе

ЛЕГЕНДАТА НА МК НОВИНАРСТВОТО - Јадранка Костова добитник на наградата Tраен белег во печатените медиуми: За успехот на Фокус е заслужен целиот тим

Уредничката и директорка на неделникот „Фокус“, Јадранка Костова е добитник на наградата „траен белег во печатените медиуми“...

Повеќе