Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
Продолжуваме и оваа година со доделување на субвенции за набавка на печки на пелети за индивидуалните домаќинства. Општината при набавката на печката надоместува 70% од трошоците за набавка на печката, односно3️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣денари. За овие две го
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Највицкаст вечерва беше лидерот на Ал
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Основното јавно обвинителство з
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Толку од ветувањата на ВМРО дека ќе г
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------

НЕВЕРОЈАТНО: ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ГИ ПРАШУВА ГРАЃАНИТЕ КАКО ДА ГИ ТРОШИ ОПШТИНСКИТЕ ПАРИ!

Повеќе

КОМПАНИЈАТА СКОПСКИ ПАЗАР ДОНИРАШЕ 10 ПРОЧИСТУВАЧИ НА ВОЗДУХ ВО ГРАДИНКИТЕ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Повеќе

(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров го доби својот прв Младински инфо-центар (МИЦ), лоциран во Домот на Културата

Младинските политики се во центарот на вниманието на општина Ѓорче Петров. Идните генерации се столбот на нашето општество. Токму затоа, се трудиме ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОСЕТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЃОРЧЕ НА СРПСКАТА ОПШТИНА ПИРОТ, ДОГОВОРЕНА СОРАБОТКА

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) Светскиот ден за поддршка на лицата со епилепсија одбележан во Прилеп

Со делење на флаери, книги, виолетови маички и балони за најмладите, волонтерите од здружението „Епилепсија Македонија“, учениците од ос...

Повеќе

ТРИФУН КОСТОВСКИ: САКАМ ДА ЈА ПОФАЛАМ ОВАА ВЛАДА КОЈА ДОЗВОЛУВА КРИТИКА, НЕ СЕ ОДМАЗДУВА КОН НАС КРИТИЧАРИТЕ!

- Добро има ли нешто добро кај оваа влада?, го праша новинарката Анета Додевска бизнисменот Трифун Костовски. - Да има, не се одмаздува ако ја крит...

Повеќе

(ВИДЕО) Османи: Имплементацијата на законот за јазици се одвива со задоволителна динамика

Повеќе

(ВИДЕО) МИНИСТЕРОТ ПОПОВСКИ: Колку повеќе постои саморегулација кај медиумите во земјава, толку помалку државата ќе има потреба да се меша со регулација!

Повеќе

(ВИДЕО) ТВ ДУЕЛОТ МЕЃУ ЗАЕВ И МИЦКО ВО ЦЕЛОСТ, КАНАЛ 5 СЕ ИЗБРУКА СО САМОФАЛЕЊЕТО БЕЗ УСУЛ

Повеќе

Царовска: Поделеното родителско отсуство е важно за родовата рамноправност и раниот детски развој

Повеќе

ДО КОГА КАНАЛ 5 ЌЕ ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА И ЌЕ НИ ГО ПРЕСТАВУВА КУРТОН АНКЕТАРОТ ВЛАЈКО КАКО НЕЗАВИСЕН ЕКСПЕРТ А НЕ КАКО ОНА ШТОТОЈ Е, ВМРОВСКО КУРТОНЧЕ АНКЕТАРЧЕ?!?!

Канал 5 упорно и употно ни го преставува куртон анкетарот Влајко како независен експерт и тој со часови ни ја продава вмровската виртуелна реалност?...

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ЗА ТВ ДУЕЛОТ: МИЦКОВСКИ ГО ПОТВРДИ ОНА ШТО ГО ЗБОРАМ ДОЛГО ВРЕМЕ!

Повеќе

ШТО ДОЗНАВМЕ ОД ТВ ДУЕЛОТ: Заев спремен за предвремени парламентарни избори ако Стево изгуби. Мицковски не размислува да ја напушти партиската фотелја ако Гордана изгуби!

Премиерот Заев во вечерашниот дуел на Христијан Мицковски изјави дека доколку кандидатот Стево Пендаровски изгуби на претседателските изборина барањ...

Повеќе

ЗАЕВ ГО ОБВИНИ МИЦКОВСКИ ДЕКА ГО ЛАЖЕ ВО ЕМИСИЈА: АБЕ КОИ ЦРНИ АМАНДМАНИ, И СЕ ЈАВИВ НА РЕНАТА НА ПАУЗА, НЕМА НИГДЕ АМАНДМАНИ!!!

- Абе какви амандмани, нема нигде амандмани, и се јавив на Рената и се јавив и во собрание, никаде нема амандмани од вас, зошто лажете?! Премиерот ...

Повеќе

ДУЕЛОТ СЕ РАЗГОРЕ ПРИ КРАЈ, ЗАЕВ ГО ОБВИНИ МИЦКОВСКИ ДЕКА ЗЕМАЛ МИТО ОД 500 000 ЕВРА И ГИ ВЛОЖИЛ ВО ХИДРОЦЕНТРАЛИ!!!

- Објаснете и на јавноста како дојдовте до 500 000 евра удел во хидроцентралите, го искористивте фактот дека сте советник на премиерот па земавте ми...

Повеќе