Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
Продолжуваме и оваа година со доделување на субвенции за набавка на печки на пелети за индивидуалните домаќинства. Општината при набавката на печката надоместува 70% од трошоците за набавка на печката, односно3️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣денари. За овие две го
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Највицкаст вечерва беше лидерот на Ал
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Основното јавно обвинителство з
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Толку од ветувањата на ВМРО дека ќе г
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------

КОЉА РАСПАЛИ ПО ЗАЕВ: ТОЈ НИ ПРОДАВА ПУФКИ ВЕЌЕ 2-3 ГОДИНИ, НАМЕСТО ДА ПРАВИ ВИСТИНСКИ РЕФОРМИ И ДА НАМАЛИ АДМИНИСТРАЦИЈА ОН ТЕРА САМО ПРАЗЕН ПР!

- Заев користи само празин ПР слогани и во основа ни продава пуфки, наместо да се зафати со реални реформи кои се болни и страшни но неопходни како ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА РЕФОРМАТОРОТ БОГОЈЕСКИ: Заев не не победи со бомбите или со ЦИА, туку со неговиот струмички пристап во политиката кој не можевме да го победиме и кога Груевизмот беше најмоќен и мелеше се пред себе!!!

- Ние во ВМРО ДПМНЕ добро си знаеме како и зошто не победи СДСМ, тоа е поради струмичкиот пристап во политиката на Заев, а тоа е отворен за комуника...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: Не е спорно кој беше подобар во дуелот, па и малите деца видоа дека Заев го направи мусака Мицковски

Не му беше тешко на Заев да се справи со Мицкоски во директниот ТВ дуел. Позициите на Мицкоски се, објективно, послаби по повеќето од клучните праша...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: ДЕЦАТА НА ПОЛИТИЧАРИТЕ АКО СЕ ВОЗРАСНИ СЕ ЛЕГИТИМНА ПОЛИТИЧКА ТЕМА, ОСОБЕНО ПА НА ВМРОВЦИТЕ КОИ ЈАВААТ НА СЕМЕЈНИТЕ ВРЕДНОСТИ КАКО ПОЛИТИЧКИ АДУТ

- Децата на политичарите се легитимна цел ако се постари од 18 години. Особено пак на вмровците кои се гордеат на семејните вредности. Кога ќе влезе...

Повеќе

ТРИЧКО: ЗАЕВ ГО ПРЕГАЗИ МИЦКОВСКИ, ЖАЛНО БЕШЕ ДА СИ ВМРОВЕЦ СИНОЌА!

Мицковски загуби од Заев како Лајовиќ од Киргиос Да беше ова американски дуел, анкетите до десет часот ќе покажеа победа на Заев во однос 5:1...

Повеќе

БОМБА ОД АНТИКОРУПЦИСКА, КОНЕЧНО НЕКОЈ ЌЕ МУ ЗАСТАНЕ НА ПАТОТ НА КУМОТ НА МАФИЈАТА: ОТВОРАAT СЛУЧАЈ ЗА ЈОВО ПРЕВАРА, ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВА КАКО ГО СТЕКНАЛ ИМОТОТ!!!

Конечно му текна на некој да го провери Јово Превара, кумот на мафијата и шефот на македонското судство!!! Линк до веста на А1он.

Повеќе

НЕДОСТАСУВА НЕГОВАTА ПРКОС И ХАРИЗМА: Шест години без Никола Младенов

Зоран Милошески Yesterday at 1:28 PM Шест години без Никола Младенов. Мои беа задоволството и привилегијата што бев дел од тимот на дневнио...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Заев е чуден политичар, он сака да ги победи противниците со добрина, а од друга страна го има Мицковски кој отворено покажува дека му е жал што не го утепале на 27-ми април!

Повеќе

ХАХА, ОВА СЕ ВИКА ЦРНА ВМРОВСКА СУДБИНА: Обвинителот кој им ја вади маста и е ноќна мора за ВМРОВЦИТЕ е кадар на ОК ВМРО ДПМНЕ Пехчево!

Повеќе

БОМБА ОД АНТИКОРУПЦИСКА: Синот на Мира Дизел не ги исполнувал условите за да биде вработен во ЕЛЕМ!

Комисијата за спречување на корупција утврдила неправилност при вработувањето на синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска кој е вработен во ЕЛ...

Повеќе

(ВИДЕО ЛЕГЕНДАРЕ) ПРИКАЗНАТА ЗА РИКИ ПЛАТЕНИЧКОТО КУРТОНЧЕ РЕЖИМСКО: ПРЕД ДА ГО ВРАБОТАТ СИНЧЕТО ВО ВЛАДА ЗА 5000 ЕВРА МЕСЕЧНО И ПОСЛЕ!!!

Покрај месечниот надомест од 3.000 евра, на Никовски дополнително за авиобилети му биле исплатени над 30.000 евра, за угостителски услуги 23.000 е...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Моите пријатели во СДСМ ќе ми се налутат, ама ова морам да им го кажам па нека се лутат колку сакаат!

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ПА ВМРО ДПМНЕ ИМ ГИ ДАДЕ КОНЦЕСИИТЕ КОГА БЕА НА ВЛАСТ - Мицкоски во Ново Село: Ние сме против отворањето рудник во овој крај!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село. Пред граѓ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОТКРИ ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Лажниот патриотизам на Мицкоски - носел беџ во Брисел со НМК а кратенката на земјава е МКД!

Повеќе

КОЈ ЛАЖЕ, ГЕРМАНЦИТЕ ИЛИ КОЧО АНЃУШЕВ?!

Да сум на местото на вице премиерот Кочо Анѓушев, ќе закажам прес конференција на која ќе направам една од следниве две работи: - Ако имам силни аргу...

Повеќе