Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Одговори на новинарски прашања, Зор
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Највицкаст вечерва беше лидерот на Ал
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Основното јавно обвинителство з
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Толку од ветувањата на ВМРО дека ќе г

Ноќеска почнува летното сметање на времето

Ноќеска завршува зимското сметање на времето и почнува летното сметање на времето. Ноќта на 31 март стрлките на часовникот ќе се поместат за еден ча...

Повеќе

Заев во Охрид: Соживотот е најважен, ќе се испочитуваат сите законски процедури за минарето

Сите ние треба да работиме на унапредувањето на мегусебната доверба и соживотот, а што се однесува до реконструкцијата на Алипашината џамија во Охри...

Повеќе

ГДУ: НА ВЛАДАТА НЕ И ИДЕ ПАМЕТ, НАМЕСТО ДА КРАТИ АДМИНИСТРАЦИЈА, ОНИ ФОРМИРААТ НОВО МИНИСТЕРСТВО?!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев, министерот Бектеши и директорот Танасоски: Со новиот царински терминал на Ќафасан ги исполнуваме европските стандарди и ќе ја зголемиме трговската размена со Р.Албанија

Повеќе

АДОРА DIAMOND GARDEN – Дел од инстаграм елитата во светот на архитектурата и дизајнот

Дијамантската градина на Адора во Скопје се најде на првите фотографии од Македонија објавени на престижните инстаграм профили@arc.onlyи@design.only...

Повеќе

СДСМ ОТКРИ УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ СО МИЦКОВСКИ, НЕ БИЛЕ САМО ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ: Мицкоски се крие и и не дава одговори каква е неговата корист од фирмата на неговиот баџанак отворена во Бугарија за време на владеење на ВМРО-ДПМНЕ!

Повеќе

Мерко е албанскиот Доналд Трамп обожава да ја шокира јавноста со луди изјави: Не се каам што купив „ауди“ од 67.000 евра, можеби требаше да земам уште поубаво возило

Долговите на Општината се ирелевантни, ќе ги исплатиме, рече градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, на прашањата зошто Општината набави „ауди...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ДАРЕ: ГО СПОРЕДИ ЗАЕВ СО ТИТО, ХРАБРО СЕ БОРЕШЕ ВО ДЕБАТА СО КУРТОНОТ ПАНДОВ КОЈ СЕ КЛЕШТЕШЕ КАКО ШАРЛАТАН!

Повеќе

КОЧО РАСТУРИ НА 1 ТВ: Па добро бе Чом, во земјава на 2 милиона народ а не сме ни толку, има 195 факултети кои сите предаваат менаџмент, па сите ли бе ќе менаџираат, кој ќе работи?!?!

- Во последите 10 години се отвориле 100 факултети во земјава и вкупно сега ги има околу 200. Од нив речиси 90% преваат менаџмент, а немаме, фирмите...

Повеќе

БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Во земјава има 100 000 активни баратели на работа, од кои пола се неписмени и пола се над 50 години стари, што значи само околу 30 000 се млади и писмени но имаат дипломи од општествени науки!

- Од тие 200 000 невработени на хартија, само 100 000 активно бараат работа, од кои пола се неписмени а пола се над 50 години стари, што значи само ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ШОУ НА 1 ТВ: Им држиме лекција по економија на ВМРОВЦИТЕ, слободно може нешто и да прашаат ако не им е јасно, имаме раст во економијата без да ја задолжуваме земјата и да градиме стиропор будалаштини!

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА: Родово одговорните буџети се клучни за создавање на еднакви можности за жените и мажите!

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska9h9 hours ago Родово одговорните буџети се клучни за создавање на еднакви можности за жените и ма...

Повеќе

(ВИДЕО) РАМИЗ МЕРКО ШОУ НА ТВ 24: АМАН БЕ ПА ВИЕ СО ТАА ТРСКАTA, ПАК ЌЕ НИКНЕ, ШТО ПАЃАТЕ У НЕСВЕСТ?!?!

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во вечерашното гостување на ТВ24, изјави дека е нормално во овој период што гори трската, бидејќи како што р...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ УШТЕ ТЕШКО СЕ ЖИВЕЕ ВО ЗЕМЈАВА, ИМАМЕ УШТЕ МНОГУ РАБОТА: Една и пол просечна плата за основните потреби на едно 4-члено семејство!

Една и пол просечна плата за основните потреби во четиричлено семејство pic.twitter.com/Mxl6ppI18d — Види Вака (@VidiVakaVideo) March 29, 201...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТКАКО ПОВИКА БЕЗБРОЈ ПАТИ ДА БИДЕ УБИЕН, МИЛЕНКО ЈАВНО ГО ПОКАНИ ПРEМИЕРОТ ЗАЕВ ВО ЕМИСИЈА!

Повеќе