Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

КОЛЕВ: ИЗЛАЖИ МЕ ЕДНАШ СРАМ ДА ТИ Е, ИЗЛАЖИ МЕ ДВАПАТИ, СРАМ ДА МИ Е!

„Леб и циркузијада“ (на латински: panem et circases), во политички контекст, фразата се однесува на методи за стекнување на јавна поддрш...

Повеќе

Амди Бајрам не запира со глупостите, ќе се кандидира за претседател: Не знам дали ќе победам, ама знам дека Кока Колата ја пијат сите

Централниот одбор на Сојузот на ромите на вчерашната седница донел одлука да го кандидира својот лидер, Амди Бајрам, за претседател. За „Фоку...

Повеќе

ДОМ: Хотелот што се гради во Лагадин е чир во заштитеното подрачје од УНЕСКО

ДОМ им укажува на сите институции и субјекти кои на каков и да е начин се инволвирани во урбанистичкото насилство во Лагадин, дека хотелот ш...

Повеќе

СДСМ: Мицкоски го чека Груевски од Будимпешта за нов заговор против Македонија-заборавил дека Груевски оди во затвор а тој на изборен пораз

Повеќе

(ВИДЕО) Депонијата Дрисла повторно ги загрижува и вознемирува Скопјани: Црн чад се крева од депонијата деновиве!

Повеќе

ХАХА: Мило Ѓукановиќ и Бранко Црвенковски, овде фали само уште Љубчо!

Веднаш по формирањето, поранешните претседатели и премиери од земјите на поранешна Југославија, бе примени од актуелниот црногорски претседател,Мило...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев со пријатели и роднини вози сноумобил на Маврово, ВМРОНИТЕ ќе цркнат од мака и нервоза!

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ВМРО ДПМНЕ БЕШЕ НЕСПОСОБНО, А ОСТАНА ЛИЦЕМЕРНО ЗА ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНА БУТЕЛ

Повеќе

ВЕЧЕРВА ЦЕЛА АМЕРИКА ЌЕ СЕДИ ПРЕД СВОИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ: Се игра финалето во американски фудбал, популарниот СУПЕРБОУЛ!

Во финалето играат шампионите на источната дивизија, Патриотите од Бостон и шампионите од западната дивизија, Прчовите од Лос Анџелес. Фаворити се ...

Повеќе

ПРАТЕНИКОТ ОД ТХП, ЕНЕС ИБРАХИМ: И ТУРЦИТЕ ЌЕ ИЗЛЕЗАТ СО СВОЈ КАНДИДАТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ!

Enes İbrahim 12 mins· Birlik ve dayanışma adı altında 4. Olağanüstü Kongre’mizi Resne’de d&...

Повеќе

МАКТЕЛ ЈА ПРОВЕРИ ШПЕКУЛАЦИЈАТА НА ВАСКО ЕФТОВ: Нема никаква нетрпеливост или недоразбирање меѓу Оливер Спасовски и Радмила Шеќеринска, двајцата најблиски соработници на Заев соработувале одлично!

Мактел денеска ја провери шпекулацијата која ја пушти во својата последна емисија куртонот Васко Ефтов, кој кажа дека во моментов во владата имало ж...

Повеќе

Премиерот Заев до авторите на „Медена земја“: Вашиот успех е промоција на нашата земја и култура

Премиерот Зоран Заев, од свое лично име и од име на Владата упати честитки до режисерите на долгометражниот документарен филм „Медена земја&ld...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД МВР: ВМРО ДПМНЕ лаже, бројот на кражби и разбојништва во земјава е намален за 30%!

Повеќе

(ФОТО) ДАЛИ ГРУЈО И БОРКИЦА СЕ РАЗВЕДОА: Груевски во Унгарија без венчалната бурма?!

По објавувањето на интервјуто со екс премиерот Никола Груевски, се анализира секој детал на снимката. Од тоа како изгледа, како седи, што но...

Повеќе

ПРОФЕСОРОТ ОД БЕЛГРАД, ИГОР ЈАНЕВ, НЕ Е СО СИТЕ: Тврди дека претседателот Иванов е во домашен притвор?!

Повеќе