Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ТВИТ НА ДЕНОТ!

Повеќе

АУУ, ОВА НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА ВМРОВЦИ СО ИСПРАНИ АНТИЧКИ МОЗОЦИ

Повеќе

МОМАКОТ ДЕНЕС ИМА 29 ГОДИНИ

Повеќе

ВЕНЦИ И СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПОСТАВЕНИ ВО ЧЕСТ НА МАРА БУНЕВА НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

Мара Буневабиламакедонскиреволуционер, учесник во македонското револуционерно движење и деец наВнатрешната македонска револуционерна организација. П...

Повеќе

ЗА НЕКОИ ЛУЃЕ ЗАЕВ ВЕЧНO ЌЕ ОСТАНЕ СЕЛАНЧЕТО ОД МУРТИНО: Едно време мислев дека ќе се прекршат и ќе речат, браво Заев, сме погрешиле за тебе, но не, нивниот инат е гранитен, непробоен, нивното слепило е безнадежно!!!

Слепилото кај некои наши аналитичари, новинари, политичари и коментатори кон Зоран Заев е запрепастувачко. За нив тој засекогаш ќе остане селанчето п...

Повеќе

САШЕ ПОЛИТИКО КОГА ПЦУЕ, ТОЈ Е КРАТОВСКО КОПИТО, ТРЕНДО КОГА ПЦУЕ ОН Е СКОПСКИ ШИЗИК?!

Повеќе

ГЕРО ВО СВОЈ СТИЛ, ШИЗОФРЕНИЈА ДО ДАСКА: Бара од СДСМ да не оди на избори, а во исто време бара од СДСМ да не прифаќа уцени во собрание?!?!?!?!

Во своја најнова колумна, Геро во свој Алцхајмер стил, бара од СДСМ ем да не оди на избори каде би ја зголемила својата моќ во собрание за да не бид...

Повеќе

СЕ ШТО ИМ ОСТАНА НА ВМРОВЦИТЕ Е ЕДНА НЕПОДНОСЛИВА ПАТЕТИКА КОЈА УБИВА КАКО САРИН!

Повеќе

Манчевски од Вевчани: Сега ќе се смејам, ама вечерва ќе се замислам

Денеска е ден за сатира, за смеење и малку да се пошегуваме за да најдеме некое друго значење на она со што се занимаваме и го правиме секој ден. Ов...

Повеќе

ДУИ е против предвремени избори, СДСМ ќе одлучува, Радмила вели дека изборите не се лоша идеја

ДУИ е против распишување предвремени парламентарни избори кои евентуално би се одржале заедно со претседателските. Доколку има избори ние како парти...

Повеќе

НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ НА ЌОСИЊАТА: Прилепчанец повикан на разговор во полициска станица поради закани кон Заев и пратениците

40-годишен прилепчанец со иницијали М.С. е повикан во полициска станица на разговор откако преку социјалната мрежа Фејсбук им се заканувал по живот ...

Повеќе

Харадинај: Се сретнав со мојот колега од Република Северна Македонија

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај, денес на социјалните мрежи објави дека се сретнал со неговиот колега од, како што пишува, Република Северна Мак...

Повеќе

ДЕНОВИВЕ ВМРО Е ПУШТЕНО НА НАЈЈАКО: НЕБАЊАТИТЕ УСМРДЕНИ ДИВЈАЦИ НЕПИСМЕНИ ФАШИСТИЧКИ ТВРДАТ ДЕКА ОНИ СЕ ВИСТИНСКИТЕ МАКЕДОНЦИ, А НИЕ ШТО СМЕ ЗА ЕУ И НАТО СМЕ БИЛЕ СЕВЕРЏАНИ, ДЕМЕК РОМИ

Деновиве владее масовна хистерија и паника во редовите на ВМРОЊИТЕ. Но иако е разбирливо што ги боли за промената за името, што за нив беше нешто н...

Повеќе

АМАН ОД АНТИ-ВАКСЕРИТЕ: УШТЕ 2 БЕБИЊА СО МАЛИ СИПАНИЦИ, МИНИСТЕРСТВОТО АПЕЛИРА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И УЧЕНИЦИТЕ ПРЕД СТАРТОТ НА ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ

„Апелираме до родителите, уште утре да ги вакцинираат своите невакцинирани деца во вакциналните пунктови, пред почнувањето на второто полуго...

Повеќе

ДЕЦА ЗОШТО БЕ ВАКА СИ ИГРАТЕ ЛИСТ КАМЕН НОЖИЧКИ СО СМРТТА: Спасени 5 македонски сноубордисти изгубени на Пирин планина во Банско

Во моментов, десет спасувачи ја извршуваат операцијата за спасување на пет македонски граѓани, сноубордисти , кои од падините на Пирин планина во Ба...

Повеќе