Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

Тереза Меј: Ратификацијата на Договорот од Преспа е историски момент за Македонија

Позитивното гласање за Преспанскиот договор е историски момент за Македонија. Честитки до македонскиот Парламент и до Владата на премиерот Зоран З...

Повеќе

СО ПОЛЧАСОВНА БЛОКАДА НА ПАТОТ ТЕТОВЦИ БАРААТ ВЛАДАТА ДА ЈА ОДЗЕМЕ ПОПОВА ШАПКА ОД ЕЛЕМ

Протестот траеше половина час, при што целосно беше блокиран патот кон Попова Шапка, а демонстрантите најавија дека и понатаму ќе продолжат со вак...

Повеќе

Грчкото МНР: Уверени сме дека Русија ќе го користи новото уставно име Северна Македонија

Договорот од Преспа уште од потпишувањето придонесува во зајакнувањето на мирот и стабилноста на Балканот, воедно е и меѓународно признат модел за р...

Повеќе

И ЦИПРАС СО БАЛКАНСКИ МЕТОДИ СЕ ОБИДУВА ДА ДОЈДЕ ДО 150 ГЛАСОВИ, ЗАСЕГА ИМА 145: Министерката Кундура од Независни Грци ја поддржува Владата на Ципрас

Министерката за туризам на Грција, Елена Кундура, која е од редовите на Независни Грци, преку изјава за грчката новинска агенција АНА-МПА, вели дека...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ВИСОКИ СМЕТКИ ЗА ТЕЛЕФОН И КАБЕЛСКА: Вработените во АЕК годинава ќе потрошат речиси 2 милиона евра за плати, а што работат овие луѓе само бог знае?!?!?!

Во Агенцијата за електронски комуникации ќе има за 20 отсто повеќе пари за вкалкулирани плати во 2019-та, според финансискиот план за оваа година на...

Повеќе

БОГАМИ ЕПТЕН ЗАСЛУЖЕНО: Заев отпатува на зимување во Германија!

Премиерот, Зоран Заев, оваа недела ќе искористи слободни денови од зимскиот одмор. Тој вчера неформално се сретна со косовскиот колега, Рамуш Харади...

Повеќе

ПРЕД ДВА ДЕНА ВЕЛЕА ДЕКА ЌЕ ТЕПААТ НА ИЗБОРИ, СЕГА ИЗГЛЕДА ПРИСТИГНАЛЕ АНКЕТИТЕ ВО ПАРТИЈА: Генералнниот секретар на ВМРО ДПМНЕ тврди дека е можен бојкот на претседателските ако нема и парламентарни избори!

Oпозицијата може да ги бојкотира претстојните претседателски избори во мај доколку Собранието не изгласа предвреме...

Повеќе

ОВОЈ ПА ЦЕЛ ЖИВОТ ПРАВИ РЕФЕРЕНДУМИ, ЗЕМИ БРЕ ОЖЕНИ СЕ, НОСИ ДЕЦА У ГРАДИНКА ИЛИ ШКОЛО: Тодор Петров доби дозвола од Собранието да собира потписи за нов референдум

Тодор Петров, еден од жестоките критичари на промената на името, доби дозвола од собраниската комисија за политички систем да собира потписи за нов ...

Повеќе

Критики во Бугарија за македонските скијачи, испровоцирале две ноќни лавини

Македонски скијачи кои вчера беа спасени од провалијата во која паднале на Пирин планина во Бугарија, денеска наидоа на критики кај бугарските спасу...

Повеќе

Сугарески: Наша цел е автопатот Скопје-Блаце да биде изграден пред 2023 година

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески денеска појасни дека е даден рок од три години за изградба на автопатот Скопје-Блаце поради опфатот...

Повеќе

САД побараа од Косово веднаш да гу укине таксите и се заканија со санкции

Советот за национална безбедност на САД и Стејт Департментот усвоија документ со осум точки во кој стои дека Владата на Соединетите Американски Држа...

Повеќе

Ванхауте: Честитки за уставните измени, време е да се посветите на здравството и економијата

Белгискиот експерт и посредникот на ЕУ во изработката на Договорот од Пржино, Питер Ванхауте, на својот фејсбук профил го честиташе завршувањето на ...

Повеќе

Пратеник од Независни Грци ќе го отстапи пратеничкото место откако ќе гласа за Договорот од Преспа

Пратеникот од Независни Грци, Танасис Папахристопулос, кој и во минатото јавно изјавуваше дека го поддржува Договорот од Преспа, во интервју за грчк...

Повеќе

АВТО СЕРВИС НА ГОДИНАТА!

Повеќе

БАЛКАНЕ МОЈ, ТИ СИ КАКО ЦРТАН ФИЛМ НА КАРТУН НЕТВОРК!

Повеќе