Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ФОТКА НА ДЕНОТ: ФАРСКИ ОСТРОВИ, МНОГУ ЧУДНО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ

Повеќе

МАКЕДОНИЈА НА ДЕНОТ: ОХРИД, НАВЕЧЕР, ВО ЗИМА

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ГО ПРЕКИНА ОДМОРОТ ВО ГЕРМАНИЈА, ЕВЕ ЗОШТО, ВКЛУЧЕНИ СЕ АЛАРМИТЕ И ВО БРИСЕЛ И ВАШИНГТОН, РАБОТАВА Е ВРВКА!

Шала бе шала, се зафркаваме со рубља бандата.

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ: Ќосињата ќе скренат, ем Македонија во НАТО, ем Албанскиот јазик втор официјален, сега уште на ЛГБТ заедницата да им се дозволи брак и ќе има пиштење и вриштење!

Biljana Vankovska 42 mins· Лани во ова време сум напишала: не можеш да разбудиш народ кој се преправа дека спие...

Повеќе

ТРАМП Е УНИКAT: Поради буџетската блокада, куварите во Белата Куќа се на принуден одмор, тој си нарача 1000 хамбургери од Мекдоналдс!

Ова е многу забегана фотка ако се знае дека милиони федерални работници се без плата од нова година откако Трамп одби да склучи договор со демократи...

Повеќе

СКОПЈАНЕЦ НА ДЕНОТ, МОРА ДА Е СО РУСКО ПОТЕКЛО: Утрово вози кабриолет на минус 4 степена!

Повеќе

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ: ФБИ отворило истрага за тоа дали претседателот Трамп е руски шпион!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ОХ, НЕ, ЏАБЕ ГО МЕЊАВМЕ ИМЕТО, ПАК ЌЕ ГО ГЛЕДАМЕ ПОПОТ ВО ТВ ДЕБАТИ КАДЕ ЌЕ НИ ОБЈАСНУВА ДЕКА ГОСПОД ЌЕ НЕ СПАСЕЛ, НЕМАЛО ПОТРЕБА ОД ЕУ И НАТО!

Повеќе

ЧЕСТИТО НА СОГРАЃАНИТЕ АЛБАНЦИ: Законот за јазиците е објавен во „Службен весник“

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, штотуку на својот официјален профил на Фејсбук објави дека Законот за употреба на јазиците, или во јавнос...

Повеќе

ПОМИРУВАЊЕТО ПОЧНА МЕЃУ КАВАДАРЦИ И СТРУМИЦА: Вице Заев и Митко Јанчев заедно чекаа стара нова година!

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА: Ајде да видиме кој повеќе се бореше за Македонија изминатите десетина години, ВМРО или СДСМ?!

Сите си останаа конзистентни, Заев каков што го дал упорен како Сизиф, Мицковски како што го дал господ тотално неодговорен, Хорхе исто, Грујо најбе...

Повеќе

БОМБА: Џафери го потпишал Законот за јазици, од вечерва или утре албанскиот станува втор официјален јазик!!!

Вицепремиерот Бујар Османи кој вечерва е гостин во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 ексклузивно изјави дека Талат Џафери пред 10 м...

Повеќе

Нимиц по изгласувањето на уставните измени: Овој историски договор ја отвора вратата за нов однос

Специјалниот пратеник на генералниот секретар на Обединетите нации и посредник во преговорите за името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц, преку ...

Повеќе

Ахмети: Се роди нов ден, не само за Македонија, туку за целиот регион

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на с...

Повеќе

Манчевски: Да знаеш синко, Македонија ќе ја биде!

По вчерашните изгласани уставни измени со 81 глас „за“, голем дел од политичарите се заблагодарија на сите кои учествуваа во ваквиот пол...

Повеќе