Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- УЧЕСТВО НА ЗАМЕНИK МИНИСТЕРОТ ЗА
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
–Претседателот на Советот на ЕУ Доналд Туск денеска пред пратениците во Европскиот парламент повтори дека европските лидери минатата недела направија голема грешка што не донесоа одлука за почеток на пристапните преговори со Северна Македониј
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------
–Речиси 30 години државата се обидува да исполни една своја стратешка цел, тоа е членството во НАТО, не само поради политички бенефит, туку поради тоа што како држава од поранешна Југославија, видовме колкава е цената на нестабилност, на војн

(ВИДЕО) БИЗНИСМЕНКАТА КИРАЦА ТРАЈКОВСКА ГО МАСАКРИРАШЕ ИЗМАМНИКОТ ЗЛАТКО ТОДОРОВ КОЈ ОДРАЛ ФИРМИ, БАНКИ И ФИЗИЧКИ ЛИЦА ЗА 17 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ИМЕР СЕЛМАНИ БЕШЕ ИЗНЕНАДУВАЊЕ НА КОНВЕНЦИЈАТА НА СТЕВО, ГИ ПОВИКА АЛБАНЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА НЕГО ЗАТОА ШТО ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СИТЕ

Повеќе

СТЕВО ПО КОНВЕНЦИЈАТА: Полна сала, полно срце! Дојде време да си го вратиме она што ни го одземаа пред пет години. Дојде време да зачекориме напред! Ви благодарам на сите вас кои верувате во мене, ветувам дека ќе ја оправдам довербата.

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Оптимист сум дека ќе постигнеме договор за СЈО, од 60 амандмани на ВМРО ДПМЕН, едно 20-30 се прифатливи!

- Јас сум оптимист дека ќе дојдеме до договор за СЈО со ВМРО ДПМНЕ, од нивните 60 амандмани едно 20-30 се прифатливи. Се работи за многу сериозна ра...

Повеќе

ЗАЕВ НА 1 ТВ: Нема никогаш да прифатам смена на Катица и нејзиниот тим во СЈО или пак да се укине СЈО, тоа е единствено нешто добро што и се случило на оваа земја овие години!

- Катица и нејзниот тим во СЈО и самото СЈО како институција беше искрата надеж кој му даде на народот надеж дека ќе има правда ќе има ред во оваа з...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ПОЧНА ДА СЕ КОРИСТИ СО ТЕРОРИЗАМ, ЈА ЗАПАЛИЈА ДЕПОНИЈАТА КАЈ БОРИС ТРАЈКОВСКИ ПРЕД КОНВЕНЦИЈАТА НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ!!!

Повеќе од шест часа пожаникарите не можат да го изгаснат пожарот за кој велат дека е намерно подметнат од неколку места истовремено, но го држат п...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ НА 1 ТВ: Ич не се секирам за мрчењето на германската комора и стопанската комора кои плачат за покачените даноци, јас мислам на сиромашните кои оваа година ќе добијат 35 милиони евра во вид на социјална пензија, детски додадок и покачена социјална помош!

- Германската и стопанската комора мрчат за покачените даноци, но ние сме левичарска влада и тие 20-тина милиони евра што ќе дојдат од овие даноци ќ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ, КАКОВ ГАФ НА СИЉАНОВСКА ВО НЕГОТИНО, ДОБРО ЌЕ БИДЕ АКО УСПЕЕ ДА ЈА ИСТЕРА КАМПАЊАТА БЕЗ ДА СЕ ОТКАЖЕ НА СРЕД КАМАПАЊА: Ги нарече Кавадарчани па почнаа да и свират и урлаат од публика, па се збрка скроз!

Аууу Сред Неготино! Почитувани Кавадарчани... 😂 Пензија Бабо! 😁 pic.twitter.com/nzJ1beWBQG — Мијакот 🇲🇰 🇪🇺 (@Mijakott) April 3, 2019

Повеќе

(ВИДЕО) ПАРТИЗАНИТЕ ИМ ОДДРЖАА ЛЕКЦИЈА НА ВМРОНИТЕ: ГРМЕШЕ ХИМНАТА ВО САЛАТА БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ НА 1 ТВ: Јас сакав да им дадеме отказ на сите судии, но ЕУ не ми даде, па моравме да им дадеме шанса на чесните судии кои досега немале простор да се покажат!

Повеќе

ЗАЕВ НА КОНВЕНЦИЈАТА НА СТЕВО: Овде нема левица или десница туку само напред сите заедно!

- Јас му нудам и на Мицковски и со него да направам селфи, само нека подаде рака за овие големи проекти како НАТО и ЕУ! Но тој не сака. Со Стево нем...

Повеќе

Пендаровски ги повика присутните на конвенцијата со него да ја испеат химната

Претседателскиот кандидат поддржан од партиите на власт, Стево Пендаровски, на почетокот на изборната конценција, ги повика присутните заедно со нег...

Повеќе

НОВА ЕРА ВО ПОЛИТИКАТА: ОСВЕН ШТО ГО ПОГРЕБА ГРУЕВИЗМОТ, СДСМ ГИ ПОГРЕБА И МИТИНЗИТЕ КОИ ГИ ГЛЕДАВМЕ 30 ГОДИНИ И ГИ ВОВЕДЕ ВО ЗЕМЈАВА АМЕРИКАНСКИТЕ ТАУН-ХОЛ ТРИБИНИ!

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: АМЕРИКАНСКА КОНВЕНЦИЈА НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВО САЛАТА БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАРОВСКА И ТЕВДО, ГЛАВНИТЕ ЛЕВИЧАРИ ВО ВЛАДАТА ОДГОВАРААТ НА КРИТИКИТЕ ЗА ПОКАЧЕНИТЕ ДАНОЦИ: Со реформата во детската и социјална заштита ги зголемуваме социјалните трансфери до граѓаните за 300%, за 20 пати го зголемуваме бројот на деца кои ќе примаат детски и образовен додаток и обезбедуваме социјална сигурност за лицата над 65 години!

Со реформата во детската и социјална заштита ги зголемуваме социјалните трансфери до граѓаните за 300%, за 20 пати го зголемуваме бројот на деца кои...

Повеќе