Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

(ВИДЕО) ГОРИ КУЌА ВО МИЧУРИН, ВО МОМЕНТОВ ИНТЕРВЕНИРААТ ПОВЕЌЕ КАМИОНИ ОД БРИГАДАТА ЗА ПРОТИВПОЖАРНА ЗАШТИТА

Повеќе

(ВИДЕО) АЛО СТАРИ, ОДИ БЕ ЧУВАЈ ВНУЦИ, НЕ ПРАВИ ШТЕТА, АЛО ДРТАЛО ЕДНО - ПЕРВЕРЗИЈА НА БОКИ ТВ: Чомовски му дозволи на Тодор Петров да го намачка на леб, го изеде жив, му држеше лекции за светска гео политика, глумеше луд, како да е паднат од марс, како Чом прв пат да прави интервју!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛА СРБИЈА Е НА ПРОСТЕСТИ, ИЗБРОЕНИ МУ СЕ ДЕНОВИТЕ НА ВУЧИЌ!

Au, brate, zaledio sam se. Ceo Beograd je na ulici! #Protest #1od5miliona #NasJeipakViše pic.twitter.com/EftOzROJvn — Dule Nedeljković...

Повеќе

Растот на прометот на Македонската берза од 120 отсто, е придобивка од придвижувањето на интегративниот процес, се враќа довербата во економијата

Повеќе

(ВИДЕО) АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ВИКАН БЛА БЛА!

Повеќе

Не е важно колку ќе чини двојазичноста, сигурно ќе чини 1 милион пати помалку од еден месец крвава војна!

Колку може да чини двојазичноста, 10, 20, 30 милиона евра на долг рок? Па нас војната во 2001-ва не чинеше цел Телеком кој го шитнавме за 300 милиони...

Повеќе

НЕБОТО НАД СКОПЈЕ Е НАЈУБАВО НА СВЕТ!

Фото: Жарко Трајановски

Повеќе

ЗА ОВА КОЧО АНЃУШЕВ ТРЕБА ДА ДОБИЕ ОРДЕН: Фени излезе од стечај, новиот сопственик ГСОЛ е глобална компанија која со вложените приближно 90 милиони евра во Фени во изминатава година, е еден од најголемите инвеститори во државата

Судот во Велес денеска соопшти дека е правосилно одобрен планот за реорганизација на „Фени индустри“ од Кавадарци со што и официјално ...

Повеќе

ДОМ: Зелениот катастар треба да води кон ревизија на урбанизмот во Скопје

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Зошто да инвестирате во стан од ЗСФ КОМ?

Зошто да инвестирате во стан од ЗСФ КОМ?Единствен и препознатлив изгледГрадба по светски стандардиВградени квалитетни материјалиМаксимален комфорт, ...

Повеќе

МЕГА ЦАР: Србче подели пакетчиња на српска нова година!

Повеќе

НЕПРОБОЕН БАСТИОН 27 ГОДИНИ: СДСМ ЦЕНТАР ПРОСЛАВИ 27-МИ РОДЕНДЕН!

Goran Gerasimovskiis withСаша Богдановиќand