Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

Почина Слободан Угриновски, бизнисмен и претседател на Сојуз на титови леви сили

Долгогодишниот претседател на Титови леви сили, Слободан Угриновски, починал ненадејно изминатата ноќ во Скопје. Ова го објави неговиот син Никола ...

Повеќе

ФОТО СРЦЕ ДА ТИ ЗАСТАНЕ: Брат извини едно прашање, проодно е накај Сливово?

-Брат извини едно прашање,проодно е накај Сливово? Само под прва и под мала гас. -Фала братче Нема зошто.

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ИТАЛИЈАНСКА АМБАСАДА ГИ СЕДНА НА ЗАЕДНИЧКА МАСА ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈА

Линк до сторијата овде.

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СДСМ: ЗА САМО ДВЕ ГОДИНИ ПЛАТИТЕ СЕ ЗГОЛЕМЕНИ ВО ПРОСЕК ЗА 2000 ДЕНАРИ!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Граѓанско демократската унија го отвори својот прв локален клуб во градот Штип

Промоција на ГДУ- Штип Почитувани, Граѓанско демократската унија го отвори својот прв локален клуб во градот Штип. Промоцијата се одржа во хот...

Повеќе

ПРЧ НА ДЕНОТ

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Како четири земји, наши пријатели, го дозволиле бегството на Груевски?

Истрагата ќе ги открие деталите за бегството на Груевски, но останува прашањето како четири земји, наши пријатели, тоа го дозволиле, рече денескап...

Повеќе

ТАТКО ПО ЧЕТВРТИ ПАТ: АНТОЊО И ВЛАТЧЕ РАСТУРИЈА, НЕ ГИ БИВА ЗА ПОЛИТИКА, АМА ЗА ДЕЦА ПРАВЕЊЕ СЕ МАШИНА!

Честитки од Мактел, да им се живи здрави среќни и успешни и да се угледаат во животот на Тато и све обратно да прават...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Го унапредуваме квалитетот на предучилишното образование – клучно за натамошниот раст и развој на најмладите. Во таа насока се одржа интерактивна обука во градинката „Буба Мара“ наменета за професионален развој на воспитувачите, стручните работници и соработници од градинката!

Златко Марин 1 hr· Го унапредуваме квалитетот на предучилишното образование – клучно за натамошниот рас...

Повеќе

СЕ УШТЕ СКАПО ГО ПЛАЌАМЕ ГРУЕВИЗМОТ: ТЕШКО СЕ ЖИВЕЕ ВО МАКЕДОНИЈА, ПЛАТАТА НЕ СТИГА НИТУ ЗА ОСНОВНИ СМЕТКИ И ХРАНА, ЗА ОБЛЕКА, КОЛИ, ЗАШТЕДА И СЛИЧНИ ФАНТАЗИИ МАЛО СУТРА!

Голем буџет, големи апетити, многу пари за трошење. Колку од тие планови ќе успеат да го подобрат животниот стандард...

Повеќе

ОВА Е АМЕРИКА БЕЈБЕ: Погледнете на какви стадиони играат рагби клубовите од универзитетската лига, во Тексас на пример се игра на арена вредна 500 милиона долари со капацитет од 102 000 гледачи!!!

Втората рагби лига во Америка е во исто време универзитетска лига во која се натпреваруваат колеџите од цела Америка. За какви тоа богати колеџи ст...

Повеќе

УПАТСТВО ЗА СКИЈАЊЕ ВО МАВРОВО ОД АГИМ ЈОНУЗ: Кој не скијал на старата стаза и не се испокршил и не го оставил левото колено на некое дрво за успомен на младоста не го признавам за скијач!

Agim Jonuz 2 hrs· sve nekoj jaki skijaci u MAVROVO!A BE, KOJ NE NAUCIL DA SKIJA I NE SE ISPOKRSIL NA STARATA ...

Повеќе

АУРОРА ТУРС - БОЖИЌ ВО СВЕТАТА ЗЕМЈА: Незабораво патување каде секој вистински верник, барем еднаш во животот треба да отиде да ја почувствува Божјата енергија... Во Светата Земја сеуште молитвите 🙏 се остваруваат, слепите прогледуваат, болните оздравуваат...

Божиќ во Светата Земја✝️ Незабораво патување каде секој вистински верник, барем еднаш во животот треба да отиде да ја почувствува Божјата енергија....

Повеќе

ЕВЕ ДОБРА ИДЕЈА И ЗА НАШИТЕ ОЛИГАРСИ: Мистериозен богаташ се преставил како Дедо Мраз и ги платил сметките на сите пазарџии во голем маркет во Вермонт, САД

Се работи за божиќен шопинг, што значи сметките биле од 200 па до 1000 долари, но тој немал проблем со парите, веројатно е некој успешен бизнисмен и...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ФИЛИП ПЕТРОВСКИ: Го молев Груевски да ме стави лидер на ВМРО ДПМНЕ, му кажав дека го бранев од бомбите на Заев иако тоа беше неодбранливо и ме пратија да зборам против Бејли пред ДИК за што сега сум политички неподобен

- На последната средба со Груевски, 10 дена пред наместениот конгрес на кој беше избран Мицковски, побарав од Груевски да не се меша или пак да заст...

Повеќе