Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ГДУ ве повикува на отворање на локален клуб во Куманово

Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на наша...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник

За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам д...

Повеќе

СИТЕ ЌЕ ПАЗИМЕ ТОА ДА НЕ СЕ СЛУЧИ - Јанески: Не сакаме уште една „Фамилија“

Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу г...

Повеќе

ДЕМАНТ: Никого не сум нападнал, нити сум бил приведен, јас ја повикав полицијата, јас бев повреден од инцидентот, за што има медицински наод од градска болница

Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако изле...

Повеќе

Имам добри вести - спремете се државава во иднина да стане едно многу досадно место за живеење!

Македонија во иднина ќе биде мирна земја и многу многу досадна. Нема веќе името, клетите Грци, клетите Бугари, клетите Албанци, Заев сето тоа го окон...

Повеќе

ОПШТИНА ШТИП ГИ РЕНОВИРАШЕ ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ГРАДОТ

Bocvarski Blagoj 39 mins· Денеска ја продолживме посетата во основните училишта "Тошо Арсов" и "Ванчо Прке".П...

Повеќе

Тезата на ВМРО ДПМНЕ и некои наши националисти дека на Албанците им треба леб а не политички права е теза која ги прави мајмуни комитите, партизаните, дисидентите...

Тезата која ја шират со години некои наши националисти а особено политичарите од ВМРО ДПМНЕ дека на Албанците им треба леб а не политички права е теза...

Повеќе

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ЗЕМЈАВА: ОДЕДНАШ СТАНА ТРЕНДИ ДА СЕ ПЛУКА СЈО, ОД КАДЕ ОВА ЛУДИЛО?!?!

Повеќе

ВЛАДА НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: ОВА СЕ ФАКТИТЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР АРСОВСКИ: Потегот на Талат Џафери да го потпише законот за јазици е поблиску до уставот од потегот на Иванов да не го потпише истиот

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАМЕНИК МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА НА БУГАРИЈА, ДОНЧЕВ: Ако со некој си сосед толку долго време, нормално е дека ќе имаш за што да се скараш!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АПЕЛ ДО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Градоначалниче те молам дај наредба да се исчисти и среди преминот под Нова Железничка, да се измете и да се средат излозите, ова изгледа страшно во центарот на градот!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА РЕШИЛЕ ДА ДОЈДАТ ДО 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ТРГОВСКА РАЗМЕНА: ОТВОРЕНА БИЗНИС КАНЦЕЛАРИЈА НА БУГАРИЈА ВО СКОПЈЕ

Повеќе

(ВИДЕО) КУЧЕ ЗДИВОСАНО: МИЛЕНКО ИМ СЕ НАФРЛИ НА НОВИНАРИТЕ ПРЕД СУД - КОИ СТЕ БЕ ВИЕ МЕНЕ НЕШТО ДА МЕ ПРАШУВАТЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕМОКРАТИЈАТА ИЧ НЕ Е ЛЕСНА ЗА МЕНАЏИРАЊЕ, ПОГЛЕДНЕТЕ НИЗ ШТО ПОМИНУВА БРИТАНСКИОТ СПИКЕР НА ПАРЛАМЕНТОТ

Повеќе