Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ПЕТРЕ ДОСЛЕДЕН НА ПРОГРАМАТА НА СДСМ ЗА РАСТ НА ПЛАТИТЕ ВО ЗЕМЈАВА: Зa 5% зголемена платата на вработените во Град Скопје

За 5 отсто повисока плата ќе добива администрацијата во Град Скопје од септември. Со одлуката на градоначалникот Петре Шилегов која треба да ја усво...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: BТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЗАПОЧНУВА СО ПРОЧИСТУВАЧ ВО СЕКОЈА УЧИЛНИЦА, ИНСТАЛИРАНИ 572 ПРОЧИСТУВАЧИ ВО УЧИЛИШТАТА ВО СКОПЈЕ

Во текот на изминатиот месец Градот Скопје во сите 23 средни училишта, во секоја училница, постави прочистувач на воздух, односно вкупно 572 прочист...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО НИ ТРЕБА И НАТО И ЕУ - ЗА ДА НЕ РАБОТИМЕ КАКО РОБОВИ ЗА ИЧ ПАРИ: Половина милион Македонци иако се вработени се сиромашни

Статистички можеби овој негативен феномен се намалува, но во реалноста е сосема друго, кај најмладите, но и кај лицата од третата доба, сиромаштијат...

Повеќе

Демократски сојуз: Да се послуша гласот на пазарџиите

До медиумите Демократски сојуз: Да се послуша гласот на пазарџиите Демократскиот сојуз оценува дека имплементацијата на Законот за зелените...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ВО МЕГА ИНТЕРВЈУ ЗА ЦИВИЛ МЕДИА: Граѓаните нема да дозволат нов режим ала Груевски во Македонија!

ЦИВИЛ МЕДИА: Ја оставивме турбулентната 2018 година. Освен големиот, историски подвиг со надминувањето на деценискиот спор со Грција, што многумина ...

Повеќе

ДОДЕКА ВМРО Е НА КОЛЕНА И ЗАГЛЕДАНА КОН МОСКВА, НОВА ЕВРОПСКА ДЕСНИЦА СЕ ШИРИ ЗАБРЗАНО ВО ЗЕМЈАВА: ГДУ ОТВОРИ НОВ ЛОКАЛЕН КЛУБ, ОВОЈ ПАТ ВО КУМАНОВО!

Граѓанско Демократска Унија- ГДУ го промовираше својот локален клуб во Куманово Вчера, Граѓанско Демократската Унија го промовираше својот локален ...

Повеќе

ГЕРО СЕ ПРЕТВОРИЛ ВО БЕДНА ХИЕНА, ЧЕКА БИКОТ ДА ПАДНЕ НА ЗЕМЈА ЗА ДА ГРИЗЕ ДОДЕКА ПРЕТА И СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Со линчот кон мене, Геро ги плаши сите да не се осмелуваат да му контрираат оти во спротивно ќе ги искористи своите моќни медиуми да ги уништи и елиминира политички, медиски баш кога им е најтешко...

Иако очекував, но сепак потајно се надевав дека мојот идол од 90-тите ќе се издигне некако над личната омраза и ќе се воздржи да злоупотребува лична т...

Повеќе

Срамно и трагично е што тие што со години плачеа и плашеа па дури и повикуваа на крвави револуции и востанија и линчови дека ќе се изгубел македонскиот идентитет сега креираат нов етникум кој го нарекуваат СЕВЕРЏАНИ!

Колку е бедно и тажно и срамно тоа што симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ, Левица, ГРОМ, Единствена Македонија и останатите националисти и фанатици деновиве ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ГО ВКЛУЧИ АЛАРМОТ, ВОВЕДЕ ИТНИ МЕРКИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО: Од дебеска бесплатен јавен превоз, запирање на градежните работи, дупло поскапен паркинг, забрана за тешки возила, забрана за дотур на стока, миење на улиците секој ден, засилена контрола на фабриките и возилата кои загадуваат!

Согласно Законот за квалитет на амбиентниот воздух, на барање на Владата на Република Македонија и Министерството за здравство, Градот Скопје објави...

Повеќе

(ВИДЕО) И НА СРБИТЕ НЕ ИМ Е ЛЕСНО: ИСУС БИЛ СРБИН, СТАРА СРБИЈА БИЛА ОД МОСКВА ДО ЛОНДОН?!

Повеќе

Скопјани чистете ги оџаците, секој втор ден пламнува по еден!

Сто и педесет оџаци се запалиле во 2018 година, пожарникарите имале полни раце работа, за Плусинфо вели командантот на скопската противпожарна брига...

Повеќе

(ВИДЕО) ТОА СЕ ТИЕ ВМРОВЦИ ДЕМОХРИСТИЈАНИ: Две ќосиња го нападнаа во Швајцарија отец Пимен на Водици со пцости и плуканици!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗА КРАТКО ГО ПРЕКИНА ОДМОРОТ И ДАДЕ ИНТЕРВЈУ ЗА ЦИВИЛ МЕДИА КОЕ ЌЕ БИДЕ ОБЈАВЕНО ВЕЧЕРВА

Повеќе

ГРУЈО: 10 ГОДИНИ ПРЕДИЗВИК

Повеќе

НОВА ТЕШКА ДИЛЕМА ЗА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ, ВЛАДАТА И ПАРЛАМЕНТОТ: ДА ОСТАВАТ БЕЗ РАБОТА ОКОЛУ 5000 ЛУЃЕ КОИ РАБОТАТ ВО КАЗИНАТА И КЛАДИЛНИЦИТЕ И ДА НАПРАВАТ ДУПКА ВО БУЏЕТОТ ОД 100 МИЛИОНА ЕВРА ИЛИ ДА ГИ ЗАШТИТАТ ЛУЃЕТО ОД ЗЛОТО НАРЕЧЕНО КОЦКАЊЕ КОЕ ОСТАВА ИЛЈАДНИЦИ НА УЛИЦА И УНИШТУВА СЕМЕЈСТВА И ЧОВЕЧКИ ЖИВОТИ

Лекција по новинарство на Радио Слободна Европа, направија мега сторија за најновиот проблем со коцкарниците и кладилниците во земјава и барањето на...

Повеќе