Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

(ВИДЕО) КОМШИЌ ПРОБА ВО ЕДЕН СААТ ДА МУ ЈА ОБЈАСНИ БОСНА НА АЦО СТАНКОВИЌ, НЕ УСПЕА

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ ЗА СИТЕЛ: Со загриженост ги следев протестите во Грција, ме радува тоа што ме известија дека имало само 60 000 протестанти, минатиот пат имаше 140 000!

Повеќе

(ВИДЕО) Членовите на анти-корупциска комисија ќе ги предлавгаат невладините, партиите , правобранителот и МАНУ

Повеќе

За победите и поразите...

Некои луѓе не можат да разберат дека во политиката, како и во економијата и животот е можен договор во кој двете страни ќе бидат победници. Таков е ...

Повеќе

ГДУ: Погледнете како живеат луѓето во Пинтија, Кисела Вода, вака ли ќе одиме во Европа?!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) НЕ СЕ НИ СРАМИ, ЅИНГОВА ШКОЛА: Погледнете како Зоран Витанов ужива во Монако со украдените пари од измамените инвеститори во Лајонес и Лајконет

Мактел доби анонимно писмо од читател, го објавуваме во целост: Добар ден, На вашиот портал Мактел видов статија со демант (порака на ...

Повеќе

ДЕСЕТИНА ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ: Сериозни инциденти во Атина, протестите не беа масовни но беа многу насилни, демонстрантите сакаа да влезат во Парламентот

Сериозни инциденти се случија за време на протестот против Договорот од Преспа пред грчкиот Парламент, повредени се најмалку 15 лица меѓу кои и ед...

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: ИЗМАМА РАМНА НА ТАТ ЗА КОЈА НИКОЈ НЕ ЗБОРУВА, ОГРАБЕНИ НАД 30 МИЛИОНИ ЕВРА НА ОБИЧНИ ГРАЃАНИ ОД МАКЕДОНИЈА

Деновиве Мактел доби писмо кое имаше многу интригантна содржина која не натера да истражиме на темата: Лично ви се заблагодарувам што сте единствен...

Повеќе

Итна мерка поради загадувањето: Зимскиот распуст продолжен за два дена

Владата на Република Македонија попладневодонесе итна мерка за продолжување на зимскиот распуст за два дена, односно заклучно со 22 јануари (вторник...

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО - ЗГАСНУВА УШТЕ ЕДНО КУРТОНСКО ДУВЛО: ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ ЈА ЗАТВАРА ТВ СОНЦЕ, ИМ ДАЛ ИЗВЕСТУВАЊЕ НА СИТЕ ВРАБОТЕНИ ДЕКА ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЗА 10 ДЕНА ЌЕ ПРЕСТАНЕ СО РАБОТА

Јанко Бурек ич нема среќа, ќе остане без медиум за својата култна емисија ЈАДИ БУРЕК. Миленко пишиува на фб дека телевизијата ќе се затвора за 10 д...

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: Хаос и инциденти на протестот во Атина, Грчките ќосиња не можат да се помират со грчките отстапки во договорот од Преспа!

Инцидент пред грчкиот Парламент за време на протестите кои беа организирани денеска во Атина против Договорот од Преспа помеѓу Грција ...

Повеќе

ЗНМ: Ако не се толерираат напади врз новинари, веднаш да се истражи нападот од Водици

ЗНМ остро го осуди физичкиот напад врз новинарката Мирјана Мирчевска Јовановиќод припадници на приватната агенција за обезбедување „Никоб&ldqu...

Повеќе

МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ НА СРЕДБА СО ГЕРМАНСКАТА КОЛЕШКА ПОБАРАЛ ОЛЕСНУВАЊЕ НА БАРИЕРИТЕ ЗА ПЛАСМАН НА МАКЕДОНСКИ ПРОИЗВОДИ НА ГИГАНТСКИОТ ЕУ ПАЗАР

На овие теми разговаравме на состанокот со Федералното министерство за земјоделство и храна на Сојузна Република Германија и Постојаната работна гру...

Повеќе

ВЛАДАТА ГИ ВКЛУЧИ АЛАРМИТЕ ВО ЦЕЛАТА ДРЖАВА ПО ГОЛЕМИТЕ НИВОА НА ЗАГАДЕНОСТ ВО СКОПЈЕ, ТЕТОВО, БИТОЛА И СТРУМИЦА

Информација за надминување на прагот на пм10 во Битола, Тетово, Струмица и Скопје Согласно Уредба за изменување и дополнување на Уредбата за грани...

Повеќе

ФАЛА БОГУ: Набавката на новите 40 еко автобуси на ЈСП „Скопје“ ги исфрла од употреба најстарите дизел автобуси

Жителите на главниот град сакаат брз, еколошки и функционален јавен транспорт во Скопје. Градските власти, п...

Повеќе