Одберете локација на пристап

„Трагикомично“ видео:Гога Фришопова: Јас да имам некаква врска со транзицијата? Ма, скраја да е :) pic.twitter.com/S6RhzzrQh4 — Seir MK (@Seir_mk) April 24, 2019
На денешната граѓанска трибина во Велес Заев зборуваше за придобивките од Преспанскиот договор кој како што посочи ги отвори вратите за перспективна иднина на државата и рече дека противкандидатката на Пендаровски е против Преспанскиот договор и ги
Uuu kakov shok 😂😝 pic.twitter.com/GEN8yCK6uv — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) April 25, 2019
Од вработени во МТВ дознаваме дека денешниот тв дуел меѓу Пендаровски и Сиљановска бил најбрутален досега. Стево распалил со се што располага, Сиљаница не знаела каде да бега. Било вистински масакар! Дуелот ќе се емитува вечерва во 21.0 ќе се ем
Јас се уште тврдам дека проблемот со СДСМ и слабиот резултат на изборите се должи на тоа што во земјава сеуште има последици од 12-годишнатс грујова безмилосна пропаганда! Како што во Чернобил сега нема живот како што во Фукушима нема живот така и н
Денес, во Пробиштип и Злетово се одржа традиционалниот Велигденски хепенинг. Во чест на големиот христијански празник Велигден, повторно имавме можност да ја видиме креативноста на дечињата, учениците и сите наши сограѓани на повеќенаменското игра
Тој важи за страшно добар оратор на нивото на еден Барак Обама, неговите говори се рамни на вистинско политичко шоу. Тој важи за народен човек кој нон стоп се вози со воз. Америка има симпатии за него затоа што го има изгубено семејството во сообр

ДВЕ НОВИ ПЛАТОА ЗА СМИРУВАЊЕ НА СООБРАЌАЈОТ НА УЛИЦА БОРИС САРАФОВ ВО ЃОРЧЕ

Повеќе

ЛУДИЛОТО НА КРИМИНАЛНИТЕ БАНДИ ЕСКАЛИРА: Пукале кон хотелот „Александар Палас“ и избегале, оштетена фасадата и неколку прозори

Непознати лица синоќа после полноќ пукале кон вратите на хотелот „Александар Палас“. Според неофицијални информации во влезот на хотелот...

Повеќе

По се изгледа проблемот со кучињата скитници ќе треба да го решиме ние сељаците со старите добро проверени методи

Животот е суров у суштина. Тоа најдобро го знаат сиромашните и сељаците. Лесно им е на богатите и граѓаните, они не се соочуваат со смртта и со суров...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОМОЦИЈА НА НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВО МАКЕДОНСКАТА ЕНЕРГЕТИКА: Стартува изградба на десетици милиони евра нови далноводи и трансформаторски станици на МЕПСО!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ И ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ ДЕНЕСКА МУ ДАДОА ЈАВНА ПОДДРШКА НА ТЕВДОВСКИ ЗА ПРОПОРЦИОНАЛНИОТ ДАНОК: Ние сме левичарска влада, и од нас тоа треба да се очекува, богатите мора да платат повеќе за да им се помогне на сиромашните!

Зоран Заев денеска за медиумите изјави дека новиот закон за личен доход со кој ќе се плаќа дополнителен данок за плати над 90.000 денари е последи...

Повеќе

Пет години од прераното заминување на новинарката Искра Ефтимова (07.11.1974-06.11.2013-06.11.2018)

Повеќе

(ВИДЕО) КУРТОНКАТА ИВАНКА ДУРИ СЕГА ГИ ВИДЕ СКАПИТЕ ЧЕВЛИ НА БЕТИ КАНЧЕСКА!

Повеќе

ШОКАНТНО: Новинарите во Призма открија со какви криминали е граден хотелот Мериот на Сашо Мијалков!

Линк до сторијата на ПРИЗМА, овде. Хотелот бил граден со низа неправилности, криминали и пљачка на државен имот, пред се земјиште, но и чудни прету...

Повеќе

КАКО Е МОЖНО КУЧКАРИТЕ ТОЛКУ ДА СЕ ЗАСЛЕПЕНИ ОД СВОЈАТА ЉУБОВ КОН КУЧИЊАТА ПА ЛУЃЕТО ДА ИМ СЕ РЕЧИСИ БЕЗВРЕДНИ?!

Повеќе

ГРЕШКИ НА РОДИТЕЛИТЕ: Децата ќе ви простат еден шамар,но не и овие три работи

Згрозувачка статистика за насилните методи кои родителите ги применуваат врз девата во Македонија. Осум од вкупно десет родители ги воспитуваат, ...

Повеќе

(ВИДЕО) Нов видео спот на нашата најголема поп ѕвезда, Каролина Гочева

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК - ПОРТАЛОТ МКД.МК ОБЈАВИ ОБДУКЦИСКИ НАОД: Тамара починала од воспаление на бели дробови и родителска негрижа!!!

ПорталотМКД.мк, објави шокантни податоци од обдукцискиот наод за смртта на Тамара Димовска, кој е дел од документацијата на судскиот процес кој запо...

Повеќе

РОБЕРТ ПОПОВСКИ МОЖЕ МАЛЦЕ ДА ЗДИВНЕ, ГЕРО АЛЦХАЈМЕР СЕГА МУ СЕ ПУШТИ НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Го тера да формирал бригади за окупација на фабриките во Скопје, да вовел пар-непар, да повикал илјадници волонтери да иделе по станови да носат намирници на старци...

Петре Шилегов сега има да го јаде реброто, Геро Алцхајмер му се пушти, Роберт Поповски може малце да одмори, по месеци и месеци ремет дека лошо рабо...

Повеќе

(Репортажа) Македонските „Ренџери“ и „Волци“ едни од најдобрите елитни единици во светот

Среден Велс. Црните Планини. Неповолна теренска конфигурација, тешки временски услови. Одличен терен за тестирање на издржливоста. Но не на ...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ГОСТИВАР: 15 годишно девојче бегајќи од глутница кучиња паднало во Вардар и се удавило!

Околу 22 часот, од водите на Вардар во гостиварски Балиндол било извлечено телото на малолетно девојче, за кое претходно беше пријавено дека падна...

Повеќе