Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

(ВИДЕО) МИЛА ЦАРОВСКА РАСТУРА: 95% реализација на Оперативниот план за вработување 2018!

Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОРТПАРОЛОТ НА ВЛАДАТА, БОШЊАКОВСКИ: Со два милиона евра ќе ги смениме системите за греење на сите училишта и владини објекти во земјава, сите ќе се греат на гас или пелети!

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ, ВЕЧНОТО ВМРОВЧЕ КОЕ 20 ГОДИНИ Е ВО ВРВОТ НА МК ПОЛИТИКАТА: БРАЌА И СЕСТРИ, РЕШИВ ДА СЕ КАНДИДИРАМ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ!

Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема ...

Повеќе

Работна посета на МНР Никола Димитров на Анкара

Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина Републ...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ЗА ОВА СОНУВАВМЕ СИТЕ КОИ СЕ БОРЕВМЕ ДА ПАДНЕ РЕЖИМОТ: Зврлевски повикан на распит во Јавно обвинителство!!!

Поранешниот републички јавен обвинител Марко Зврлевски, откако ја изгуби раководната позиција, неколкупати беше во новата зграда на Јавното обвините...

Повеќе

ИСТОРИСКИ НАСТАН ВО МК ЗДРАВСТВОТО: Извршена е прва трансплантација на коскена срж од несроден донор!

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ СО ДОБРИ ВЕСТИ: Се подобруваат услугите на УЈП и Царина за фирмите, се дигитализираат сите процеси

Се подобруваат услугите на УЈП и Царина за фирмите, се дигитализираат сите процеси. Навремен и неселективен поврат на ДДВ преку модул за автоматски...

Повеќе

ПОРАДИ ГОЛЕМ ИНТЕРЕС, ПОКРАЈ ДВАТА ПРОДАДЕНИ КОНЦЕРТИ СО ФИЛХАРМОНИЈА, ЗАКАЖАНИ УШТЕ ДВА ФИНАЛНИ КОНЦЕРТИ НА 20 И 22-РИ ФЕВРУАРИ!

Драги пријатели,Бидејќи двата концерта на Каролина и Македонската филхармонија се одамна распродадени и многу нејзини фанови се останати без влезниц...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ НА АЛСАТ М: За 6 месеци во земјава се отвора фабрика на Фолскваген вредна 150 милиони евра!!!

- Премиере, ајде кажете економски некој проект кој ќе се случи оваа година а кој ќе биде значаен за земјата? - За 6 месеци во земјава ќе дојде голе...

Повеќе

Средба на премиерот Заев со помошник генералниот секретар на НАТО, Лорингхофер: Поддршка од НАТО за финалните чекори за членство и надеж дека Република Македонија ќе биде 30. земја членка на Алијансата

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност...

Повеќе

(ВИДЕО) ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ: Нема тепачка во СДСМ за тоа кој да биде претседателски кандидат!

Повеќе

ЗАЕВ ИМ ВЕТИ НА ГЛЕДАЧИТЕ НА АЛСАТ М: Првиот пасош со Северна Македонија ќе го имам јас и ќе биде на Албански јазик за да испратам порака дека нема ништо страшно да се има пасош на Албански јазик

- Премиере, ќе соберете ли храброст да извадите пасош на Албански јазик како знак на симболика дека нема ништо страшно во тоа?, го праша водителот Р...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ НА АЛСАТ М: Тој што ми ги направи лузните на лицето го знам но не го пријавив затоа што има две деца, не сакам да му наштетам да оди во затвор!

Целата емисија:

Повеќе

ЗАЕВ МЕЃУ СВЕТСКАТА ЕЛИТА ВО ДАВОС: Нешта кои не ги знаете за форумот каде се “роди“ Преспанскиот договор

Скоро 50 години секој јануари светските лидери, шефови на најголемите светски компании и познати личности се собираат во малиот швајцарски град Даво...

Повеќе

ДОЈДЕ ВРЕМЕ ЅИНГОВЦИ ДА ГО ЈАДАТ СТАПОТ ЗА СИТЕ ЗУЛУМИ И ПЉАЧКИ: СЈО отворило истрага против Ѕинговиот најверен вечен соработник и близок роднина, Стојан Миланов

СЈО отворило предистражна постапка за злоупотреба на службената положба и овластување по кривичната пријава против Стојан Миланов, еден од најиску...

Повеќе