Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ЕВЕ ШТО НАПИША ЦИПРАС НА ФЕЈСБУК: Република Северна Македонија ќе биде голем пријател и сојузник на Грција!

Повеќе

ТРЕНДЕ Е ВИСТИНСКИ ИДЕОЛОГ НА ВМРО ДПМНЕ: Во ист ден плаче по титова Југославија и по грујова античка Македоња!

Тренде, пријателчето на шефот за ПР на ВЕМЕРЕТО, Иво Котевски, е вистинскиот идеолог на ВМРО ДПМНЕ. Погледнете, во ист ден плаче и по Тито и по Маке...

Повеќе

ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ СЕ СЛУЧИ ИСТОРИЈА, ЗА ПРВ ПАТ ГРЧКИ ПРЕМИЕР ЈА ОСУДИ ГРЦИЈА: Нема да се осврнам на 70.000 бегалци кои грчката држава ги лиши од правото да се вратат во нивната татковина

Остри критики до Комунистичката партија на Грција, поради актуелната позиција против Договорот од Преспа испрати грчкиот премер во неговиот говор ...

Повеќе

ДЕМАНТ: Пораките кои ги објави Миленко меѓу мене и Геро се точни, баш затоа Геро никогаш не се обиде да ме тужи за нив ниту да бара демант или извинување!

Просто е неверојатно колку Геро е способен да лаже без око да му трепне?!?! И овој е новинар, уредник а беше и професор на новинарска школа а лаже с...

Повеќе

Влада на Република Македонија: Честитки за сите граѓани на двете земји за мирот, прогресот и развојот кои ги носи ратификуваниот Договор од Преспа

Повеќе

УСПЕАЈА! УСПЕАВМЕ! ОДИМЕ НАПРЕД, ДОГОВОРОТ ПОМИНА И ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ!!!

ГРЦИЈА ГО ИЗГЛАСА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР Со 153 гласови За во грчкиот парламент во овој момент се изгласа договорот од Преспа. Гласањето започна пред...

Повеќе

Еуромакс целосно е посветена на заштита на животната средина – без цијанид и сулфурна киселина

25.01.2019, Скопје - Еуромакс Ресоурцес (Еуромакс), концесионер на проектот за рудник за бакар Иловица - Штука, појаснува дека ќе го развива руднико...

Повеќе

ГЕРО ГО ПРЕДЛАГА ВЛАДЕ МИЛЧИН ЗА ПРЕЦЕДНИК

Професорот има такво големо его и суета и митски статус за себе што дури е и опасно да биде на таква функција, ќе му текне ќе воведе воена состојба ...

Повеќе

ИДЕОЛОГОТ НА ТВРДОТО КРИЛО ВО ВМРО ДПМНЕ РАСПАЛИ ПО ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ: Со овој ли вечен студент и вечити пратеник ќе одиме на претседателски избори?!

Миленко Неделковски 11 hrs· Го молам промотерот на Влатко Ѓорчев, г-динот Антонио Милошоски, да не' извести...

Повеќе

ГО УБИЈА ВЛАТЧЕТА НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ СО ОВАА КАРИКАТУРА

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ СПРЕМАЛО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА СДСМ: Го мереле рејтингот на Игор Дурловски за кандидат за претседател!

ВМРО ДПМНЕ сакале да ја искористат мега популарноста на Игор Дурловски како оперски пејач и еден од водачите за Заедничка Македонија и со тоа да при...

Повеќе

PEUGEOT 3008: НАЈПРОИЗВЕДУВАНО ВОЗИЛО ВО ФРАНЦИЈА ЗА 2018 ГОДИНА

PEUGEOT 3008 прогласен за еден од најпроизведуваните автомобили во Франција во 2018 година! Произведен е во фабриката на PSA Group во Sochaux. Овој ...

Повеќе

ГДУ: ТРАГЕДИЈАТА НА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО ВО ВИДЕО И СЛИКИ

„Би сакале да ја алармираме јавноста за ситуацијата во која се наоѓа Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Сликите и видеата што сак...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ - АНТОЊО МИЛОШОСКИ: Вмровски структури потпомогнати од СДСМ сакаат преврт во партијата

Овој е убедливо најодвратниот човек во мк политиката, кој епски лигуш! Линк до видео овде.

Повеќе

АТАНАС КИРОВСКИ: Концептот на ДУИ за консензуален претседател во едно демократско општество е апсурден!

- Апсурдно е две партии да седнат и да договорат кандидат за претседател и потоа ние сите да го гласаме, излегува дека сите ние гласаме по партиска ...

Повеќе