Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

Борисов се радува на ратификацијата на Договорот од Преспа: Ќе продолжиме да им помагаме на нашите пријатели

Се радувам што можам да го поздравам денешното ратификување на Договорот од Преспа, кој дава можност Скопје наскоро да се приклучи кон НАТО и отвора...

Повеќе

ХОЛАНДИЈА ИМ ЧЕСТИТА ДУРИ ИМ ЗАБЛАГОДАРИ НА ЦИПРАС И ЗАЕВ ЗА ТОА ШТО ГО СТАБИЛИЗИРАЛЕ БАЛКАНОТ И ПОКАЖАЛЕ ПРИМЕР ЗА ПОЛИТИЧКА ВИЗИЈА И РЕШАВАЊЕ ПРОБЛЕМИ СО КОМПРОМИС

Повеќе

СТИГНА ЧЕСТИТКА И ОД ЧИЧКО СЕМ - Помпео: САД ја поздравуваат одлуката на Парламентот на Грција за ратификација на Договорот од Преспа

САД ја поздравуваат одлуката на Парламентот на Грција да го ратификува Договорот од Преспа, изјави денеска американскиот државен секретар Мајк Пом...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИДЕО КОЛУМНА НА ПЕТАР КОЛЕВ: „О писменех“ - Денар за мене, лев кај тебе, евро на Вицето!

Повеќе

ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ДРЖАВНИЦИ, ПОЛИТИЧКИ ЏИНОВИ!!!

Повеќе

ДРАМА СО ВЛАДИНИОТ АВИОН НАД СКОПЈЕ: НА ВРАЌАЊЕ ОД ДАВОС, АВИОНОТ ВО КОЈ БЕА ЗАЕВ, АНЃУШЕВ И БЕКТЕШИ ЦЕЛ ЧАС КРУЖЕШЕ НАД СКОПЈЕ ВО НЕМОЖНОСТ ДА СЛЕТА ПОРАДИ НЕВРЕМЕТО, НА КРАЈ ОДЛУЧИЈА ДА СЛЕТААТ ВО СОФИЈА!

Снежното невреме во Македонија го пренасочи летот на Претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев во Софија. Заев заедно со владина делегација...

Повеќе

ЕУ И ДОНИРАШЕ ДВЕ ТЕРЕНСКИ ВОЗИЛА НА МАКЕДОНСКАТА ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЈА

Делегацијата на Европската унија во Скопје и Меѓународната организација за миграција (ИОМ) денеска на Министерството за внатрешни рабо...

Повеќе

ЈАНКО БУРЕК СЕ ЗБОГАТИ ОД ПРОМOЦИЈА НА ВАКВИ ПРЕВАРАНТИ: Македонецот Славчо Петров, жртва на надрилекар и тревар од Србија!

Mирољуб Петровиќ, од Крушевац контарвезниот травар и противник на традиционалната медицина е главна тема во српските медиуми откако се соочи обвинув...

Повеќе

Филипче: Лекарката што замина на Хвар греши, замина во некоја Хрватска вуко**на со многу малце пациенти!

Македонија промовира партнерство на јавното здравство со приватното, а Хрватска на локалната самоуправа со јавното з...

Повеќе

Нашите функционери не смеат да јаваат на магаре, за наше добро!

Луѓе, мораме да се заозбилиме и да бидеме реални - и политичарите се луѓе како и сите нас! Не се тоа монаси или некакви филозофи маченици дисиденти...

Повеќе

И ДЕНЕСКА ТЕШКА РАСПАЉОТКА МЕЃУ СДСМ И ВЕМЕРЕТО: Скапоцениот дворец на ВМРО-ДПМНЕ освен симбoл за криминалот стана база за ширење лажни вести, партизацијата на институциите заврши со нивното заминување во опозиција

Повеќе

И НОВИНАРСТВОТО СЕ ПРЕТЕРА: Го малтретираат градоначалникот на Ѓорче што од своја плата си купил 10 години стар џип на кредит?!?!

Секоја чест за колегите во Макфакс, тие се одличен медиум и одлични новинари, но овој пат мислиме дека само се бара причина за критикување... Линк ...

Повеќе

СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ НО И ПОЛИТИЧКИТЕ ПРОТИВНИЦИ НА ВЛАСТА: 14 години Единицата за прв одговор и интервенција - Алфа!

Oliver Spasovski 5 hrs· 14 години Единицата за прв одговор и интервенција - Алфа. Без никаква дилема или претенциозност можеме да ...

Повеќе

ОВА СЕ ВИСТИНСКИТЕ ДОН-КИХОТОВЦИ: Печатат весници во време на дигитализација, испечатен 100-тиот број на бесплатниот скопски весник ЕХО

Најновиот број на „Скопско Ехо“ веќе се дели низ македонската метропола, една од ударните теми е:Јубилеен 100-ти бројНАПИШАВМЕ, ИСПЕЧАТИ...

Повеќе

ЦЕЛ СВЕТ НИ ЧЕСТИТА, СТИГААТ И НАГРАДИТЕ: Европските социјалдемократи бараат старт на преговори со Македонија во јуни

Партијата на европските социјалисти ја поздрави ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент. ПЕС ги поздравува напорите на две...

Повеќе