Одберете локација на пристап

ВМРО-ДПМНЕ има долг од околу 400.000 евра за неплатени обврски за кампањата на Гордана Сиљановска за претседателските избори. Бидејќи сметката за изборна кампања од која треба да се наплати овој долг е затворена, ВМРО-ДПМНЕ го прекршил членот 71 о
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами --------------------
* реклами ----------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- Премиерот Зоран Заев на Фе
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------ * реклами ----------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами -----------------------------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------

(ВИДЕО) Премиерот Заев на форум на Европската банка за обнова и развој во Брисел: Европа е најдобрата мотивација за економски раст, за странски директни инвестиции и за намалување на невработеноста

Повеќе

САШО КОКАЛАНОВ: Ако Вардар е на вмро, Тамара на есдеес, а Стинг на неопределените, дали тоа значи дека женската ракометна репрезентација на Македонија е на #бојкотирам

Вагинални монолози Ви пренесуваме дел од најновата колумна на Сашо Кокаланов за Призма: 1.Внатрешен, постриумфален, сабајлечки монолог на ед...

Повеќе

Вие мали луѓе кои вчера скандиравте гадости на спортска прослава, не сте, ниту сакате, ниту ќе бидете европски граѓани

Европа знае, дека скопски Вардар од Република Северна Македонија е европски првак. Вие мали луѓе кои вчера скандиравте гадости на спортска про...

Повеќе

(ВИДЕО) ГРЦИЈА И БУГАРИЈА ГРАДАТ ГАСОВОД ВРЕДЕН 220 МИЛИОНИ ЕВРА СО ЦЕЛ ДА СЕ СПАСАТ ОД РУСКИОТ ГАС

Повеќе

СЕПАК ТАЈНАТА Е ВО ПАРИТЕ: ИГРАЧ НА ВАРДАР ОТКРИ ДЕКА ПРЕД КЛУЧНИТЕ МЕЧЕВИ ВО КЕЛН, САМСОНЕНКО ИМ ГИ ИСПЛАТИЛ СИТЕ ПЛАТИ И ИМ ВЕТИЛ ОГРОМНИ ПРЕМИИ АКО ПОБЕДАТ!!!

Изминативе месеци често се пишуваше за распад на Вардар откако сопственикот Сергеј Самсоненко соопшти дека повеќе нема д...

Повеќе

Пендаровски ја разлути Србија: Неодговорно е да се разговара за размена на територии, тоа е грозна идеја

„И да има тензии во иднина во Косово со сличен карактер, профил или слични пропорции, тие нема да бидат такви, за ...

Повеќе

ЗАЕВ, ДИМИТРОВ И ОСМАНИ ЈА БИЈАТ НАЈВАЖНАТА БИТКА ЗА ЗЕМЈАТА ВО НАШАТА ПОНОВА ИСТОРИЈА: Посетата на Заев на Брисел засега не смени ништо, повеќе европски земји се против почеток на преговори

Црвено светло за Албанија и Северна Македонија во ЕУ. Австрискиот весник Пресе повикувајќи се на дипломатски извори тврди дека земјите-членки нема д...

Повеќе

Најголемата воена вежба во земјава ќе ја видат во осум градови

Осум градови во земјава ќе видат дел од војниците и опремата кои ќе учествуваат во досеганајголемата и најсложенатавоена вежба во Македонија, &bdquo...

Повеќе

КРИВИЧЕН СУД СЕ ЈАВИ СО СООПШТЕНИЕ: Камчев барал времен пасош поради службени патувања и едукација, обвинителството се согласило

Откако специјалната јавна обвинителка Kатица Jанева се огласи дека таа дала позитивно мислење на бизнисменот Орце Kамчев да му се издаде времена пат...

Повеќе

(ВИДЕО) Анѓушев и Тевдовски на форум на Европската банка за обнова и развој во Брисел: Имаме силно одобрување за економските и финансиските политики и поддршка за големите конективни инфраструктурни проекти

Повеќе

Клети се шиптарите, ама слатки им се парите!

Неспорен е фактот дека ракометарите (иако не сум голем фан на ракометот) успеаа да постигнат голем резултат. Но веднаш по последниот свир...

Повеќе

Јанева дала налог да се истражат „бомбите“ на „Ел Чека“, не гарантира дека не се украдени од нејзиното депо!

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска изјави дека дала налог да се истражат „бомбите“ што беа објавени деновиве на Фејбук...

Повеќе

СО СУБВЕНЦИИ ЗА СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈА ЗА СЕМЕЈНА МЕДИЦИНА ЌЕ СЕ РЕШАВА НЕДОСТИГОТ ОД 350 МАТИЧНИ ЛЕКАРИ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Еден од начините за да се унапреди примарната здравствена заштита е стимулирање на семејната медицина, а акцент да се стави на превентивните прогр...

Повеќе

КАЈ ГИ НАОЃА ВМРО ДПМНЕ ВАКВИ ЗЕЛКИ ЗА ПРАТЕНИЦИ - „Вардар“ го демантира пратеникот Стевананџија: Плакетата од Владата е земена!

Управата на актуелниот европски ракометен шампион Вардар го демантира пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стеванаџија, кој објави дека скопскиот вел...

Повеќе

БРАВО: Ќе се воведат десет нови празници за „другите“ од Преамбулата на Уставот!

Ќе се воведат десет нови празници за заедниците кои во Преамбулата на Уставот се наведени како „други“. Свој ден за славење ќе добијат С...

Повеќе