Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

РАДМИЛА: Сите заедно одржавме лекција за решавање на спор по демократски пат!

Повеќе

БРАВО МАКСО: Против пожарната единица у Куманово од денеска со нова опрема

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска присуствуваше на претставувањето на новата опрема за пожарникари во ТППЕ Пожарна – Куманово. Наб...

Повеќе

ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА СКОПЈЕ ВЕЧЕРВА И НОЌЕСКА ЌЕ ГО РАСЧИСТУВА СКОПЈЕ ОД СНЕГ СО 40 РАБОТНИЦИ И НАД 20 МАШИНИ ОД ДЕЖУРНАТА СЛУЖБА

–ЈП „Комунална хигиена” – Скопје вечерва соопшти дека со 40 работници од дежурната служба спроведува активности за...

Повеќе

САМКА ИБРАИМОВСКИ РАСПАЛИ ПО ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ: Почитувани Роми, почитувани граѓани на Македонија, пратеникот Владимир Ѓорчев се понаша во собрание како да е дома!

Почитувани Роми, почитувани граѓани на Македонија,пратеникот Владимир Ѓорчев, Преседател на комисијата за труд и социјална политика, и денеска не ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО СИ ПОМИНА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА НА СВЕТСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ ВО ДАВОС, ШВАЈЦАРИЈА

Заврши учеството на премиерот Заев и владината делегација на форумот во Давос: Остварени средби од интерес за економската иднина на земјата Претсе...

Повеќе

(ВИДЕО) И ЖОРО Е ДА СЕ ОДИ НА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ - МОРА ДА ГО ДОТЕПАМЕ ГРУЕВИЗМОТ!

Повеќе

Зимската служба на Општина Аеродром интензивно работи на расчистување на снегот од улиците и пешачките патеки што се под нејзина најдлежност, каде што досега се фрлени 45 тони сол

Златко Марин 8 mins· Зимската служба на Општина Аеродром интензивно работи на расчистување на снегот од улиците и...

Повеќе

(ВИДЕО) Централниот одбор на СДСМ вечерва ќе одлучува дали Македонија оди во права насока, почнаа да работат без Заев, го чекаат вечерва да им се придружи од Софија каде слета поради лошото време во Скопје

Повеќе

ЈА ИМАМЕ ВЛАДИНАТА АГЕНЦИЈА ОД КОЈА ГРАЃАНИТЕ СЕ НАЈМНОГУ ЗАДОВОЛНИ: АГЕНЦИЈА ЗА ХРАНА И ВЕТЕРИНАРСТВО

КОРИСНИЦИТЕ НА УСЛУГИ ДАДОА НАЈВИСОКИ ОЦЕНКИ ЗА РАБОТЕЊЕТО НА АХВ Скопје, 25 јануари 2019 - Корисниците на услуги на Агенцијата за храна и ветерина...

Повеќе

(ВИДЕО) АЦО АЛУМИНИУМ, ЕДНО ОД НАЈОПАСНИТЕ РЕЖИМСКИ КУЧИЊА КОЈ КАСАШЕ И ЛАЕШЕ 10 ГОДИНИ, СЕ ПОЖАЛИ КАЈ МИЛЕНКО: По падот на ВМРО од власт, останав без пари, сега живеам од пензијата на мајка ми, да е жива и здрава...

Повеќе

СЕ ЈАВИ И СИМПАТИЧНИОТ БУЦКО - Коѕијас: Триумфираше политиката на мирот. Да ја прифатиме заедничката иднина!

"Зоран и Никола, историјата е училиште, а не затвор. Заедно, застанавме на вистинската страна на историјата“, напиша предмалку на Твитер поран...

Повеќе

СЕ ЈАВИ И ТИМОТ НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ: Голема победа на дипломатијата!

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас порача дека денешната ратификација на Преспанскиот Договор во грчкиот Парламент е од...

Повеќе

МРТВ ОДЛУЧИ: ТАМАРА ЌЕ НЕ ПРЕСТАВУВА ОВАА ГОДИНА НА ЕВРОСОНГ ВО ИЗРАЕЛ

Повеќе

ОТЕЦ ПИМЕН ГИ ОБЈАСНИ ФОТКИТЕ НАПРАВЕНИ ВО КАТОЛИЧКА ЦРКВА ВО ХРВАТСКА

Otec Pimen 11 mins· Збор два за прусуството на молитвата за единство на црквата. Неделата за заедништво на црк...

Повеќе

ЌЕ ЛАПНАТ МИЛИОНЧЕ ДРУГАРЧИЊАТА: Претседателот на Комитетот за Нобеловата награда за мир го поздрави усвојувањето на Договорот од Преспа

Торбјорн Јагланд, генералниот секретар на Советот на Европа, организација во која се обединети 47 земји, го поздрави договорот што го гласаше грчкио...

Повеќе