Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Медиумите во Франција му посвет
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Францускиот претседател, Емануе
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- За Северна Македонија и Албанија ништ
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Францускиот претседател, Емануел Макр
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Обраќање до јавноста на претседател
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Македонскиот премиер Зоран Заев серио
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Нема што да и се лутиме на Франција
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вонајновата еко-акција, што сесп
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Трамп цело време му се обраќал на ита
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најголемата мака на ВМРО ДПМНЕ е се

КОЛУМНА НА ГОДИНАТА: Да, Заев е цунами!!!

Сиромашно сирaче дете, видно огладнето, свратило до една куќа за да побара што и да е за јадење. Но, штом на вратата се појавила жена со жесток погл...

Повеќе

(ВИДЕО) Како бил планиран Белград во 70-тите за од 800 000 се зголеми на 2 милиона жители

Повеќе

БРАВО СДСМ И ДУИ - ПРАВДАТА КОНЕЧНО СТАНА ДОСТАПНА ЗА СИТЕ: Бесплатна правна помош за сиромашните!

Законот за бесплатна правна помош придонесува кон градењето на владеењето на правото, но содржи и една хумана димензија која подразбира дека материј...

Повеќе

Спасовски: За околу 50 вработени од поранешната УБК има утврдено безбедносен ризик, ќе мора да заминат

-За околу 50 вработени од поранешната УБК има утврдено безбедносен ризик за работење во безбедносните служби и ќе мора да го напуштат МВР со што би ...

Повеќе

Антикорупциска ќе побара раскинување на договорите за закуп за Иванов и Црвенковски, ќе бара да им се додели државен простор

ДКСК има поднесено иницијативата до Уставниот суд за оценка на уставноста на законот за поранешен претседател, од аспект на тоа дали бенефициите на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ СЕКОЈ ДЕН ИЗНЕНАДУВА ПОЗИТИВНО: Скопје веќе нема да има отворени смрдливи контејнери, градот доби 570 нови контејнери, 950 корпи, 12 машини за вакумско чистење, 10 возила за миење!

Нови 540 контејнери со капацитет од 3.200 литри, 30 контејнери за селектирање отпад од 2.200 литри, 950 корпи за џебен отпад, 12 електрични машини...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКИПАТА НА 360 СТЕПЕНИ МУ ПРАТИ ПОРАКА НА ПАНЧЕВСКИ: За среќа ти не судиш за нас, туку публиката!

Повеќе

ЛЕЛЕ ВМРОВЦИ, ГЕРО И МИЛЧИН ПА ШТО Е ОВА - БРНС: Северна Македонија е пример за тоа како треба да функционираат државите

Кога станува збор за иднината на Западен Балкан времето е навистина погодено, а Северна Македонија е пример за тоа како треба да функционираат држав...

Повеќе

ШОКАНТНО: ЛАВРОВ НА СОСТАНОК СО ПОМПЕО НЕ СПОРЕДИЛ НАС МАКЕДОНЦИТЕ СО ПАЛЕСТИНЦИТЕ И СИРИЈЦИТЕ!!!

Интересно е што Русија се прави миротворна држава, а со воена сила ја нападна Украин и и одзеде територии, како Крим и Донбас. Во исто време Руси...

Повеќе

ВО ЊУЈОРК ИМАВМЕ ЕДНА ОД НАЈМАЛИТЕ ДЕЛЕГАЦИИ, ЗАЕДНИЧКАТА ВЕЧЕРА СИ ЈА ПЛАТИВМЕ ОД ЏЕБ, РЕЧЕ ЗАЕВ

„Трошоците ги намаливме и рационализиравме, но не смееме да ја оставиме државата со нарушено достоинство, несоодветна поставеност, недоволна...

Повеќе

СОЛЗИ ТЕЧАТ ВМРОВСКИ - ДАНКЕ СДСМ: Граѓаните ќариле над 3 милиони евра од поврат на ДДВ за три месеци

Управата за јавни приходи информира дека вчера заврши првото тримесечје од реализацијата на мерката поврат на 15% од пресметаниот ДДВ којашто се спр...

Повеќе

ДЕМАНТ: КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА НЕ ЈА РЕКЕТИРА ВЛАДАТА И НЕ РАБОТИ СО ЗАГУБА!

Мктел и се извинува на Канал 5 телевизија. Немавме намера да наштетиме. Само анализиравме во колумна. Факт е дека Канал 5 Телевизија беше во су...

Повеќе

Друштво за фармацевтско-хемиски производи РЕПЛЕКФАРМ ДООЕЛ СКОПЈЕ откупува Cannabis богата со канабидиол (CBD) како активна супстанца во билката од Македонски производители

О Г Л А С Друштво за фармацевтско хемиски производи РЕПЛЕК ФАРМ ДООЕЛ СКОПЈЕ откупува: Cannabis floss врста богата со канабидиол (CBD) како активн...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЌЕ ИНВЕСТИРА ВО ВОДНО: Ќе се градат велосипедски патеки, планинарски патеки, станица за изнајмување на велосипеди, како и адреналински парк и зиплајн

Град Скопје објави огглас за изработка на Студија за туристичко-рекреативен центар Водно, во која се бара да се предложат решенија за изградба на ...

Повеќе

ДОМ: Поддршка на Иницијативата за една изборна единица

На седницата на Централниот одбор на зелената партија ДОМ, одржана вчера, се дискутираше за актуелната политичка состојба, за заклучоците од Стратеш...

Повеќе