Одберете локација на пристап

После приказната на ВидиВака за 400 дрвја осудени на смрт реагираа од Град Скопје од каде заедно со Шумарскиот факултет ќе ги ослободат зацементираните стебла pic.twitter.com/AgFTKQ9zjS — Види Вака (@VidiVakaVideo) January 18, 2019
Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) 2018-TA НИЗ ФОТОГРАФИИ

Линк до целата галерија на Призма.

Повеќе

(ВИДЕО) Среќни Новогодишни празници од градоначалникот Митко Јанчев

Честитки по повод Новогодишните празници до сите граѓани упатува градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Повеќе

НОВА УСЛУГА ЗА СКОПЈАНИ: ЗА 400 ДЕНАРИ ЌЕ ВЕ ОДВЕЗАТ ДО ДОМА СО ВАШИОТ АВТОМОБИЛ АКО СТЕ ПИЈАНИ

Цената за личен шофер да ве земе од местото каде се наоѓате и да ве однесе дома е 400 денари до 7 километри, а секој нареден километар се наплатув...

Повеќе

(ВИДЕО) АМДИ БАЈРАМ ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ЗА КОНЕЧНО ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ И НАТО: Дај да бидеме сериозни и зрели, ова се историски моменти за државата!

Пратеникот Амди Бајрам кој беше во владејачката коалиција на ВМРО-ДПМНЕ, а потоа ја напушти откако се смени власта, за Пресинг ТВ во Новата година п...

Повеќе

ГОЦЕВАТА РАСА ХАРА ПО ЕВРОПА: Пијан Македонец тепал гости и полицајци во Италија!

Италијанската полиција уапсила Македонец, кој на новогодишната ноќ пијан тепал луѓе на улица во гратчето Диано Мартина, а при апсењето им поделил и ...

Повеќе

(ВИДЕО) Првото родено бебенце во Штип е женско

Повеќе

ОПШТИНА ДЕБРЦА: Новата година ја започнавме со заокружување на успешно завршен проект, кој го почнавме во септември 2018 година, реконструкцијата на објектот на месната заедница во село Горенци

Новата година ја започнавме со заокружување на успешно завршен проект, кој го почнавме во септември 2018 година, реконструкцијата на објектот на мес...

Повеќе

Тимот на онлајн продавница http://nikmit.mk Ви посакува неизмерно убави моменти, незаборавни спомени, срца полни со среќа и љубов преку целата година

Тимот наhttp://nikmit.mkВи посакува неизмерно убави моменти, незаборавни спомени, срца полни со среќа и љубов преку целата година. Среќна нова годи...

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: СРЕЌНА НОВА 1991 ГОДИНА!

„Нè убедија дека е луксуз да се излезе барем еднаш месечно со семејството на ручек. Нè убедија дека е нормално да се трпи, да се...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ГИГАНТОТ ВИТАМИНКА, НАУМОСКИ: СТОПАНСТВОТО Е ДИКТИРАНО ОД СЛУЧУВАЊАТА ВО ПОЛИТИКАТА

Сашо Наумоски,генерален извршен директор на“Витаминка” Какви очекувања имате за следната 2019 година на ниво на компанија? Проценки за ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОКИ Е ЦАР: ГИ НАТЕРА ЧОМОВСКИ, БОРЈАН И ОРДАНОВСКИ ДА МРЗНАТ НА ПЛОШТАД ЗА НОВА ГОДИНА И ДА РАБОТАТ!

Повеќе

НЕ И ТРЕБАШЕ ОВА НА ВЛАДАТА, ГОЛЕМА ГРЕШКА: Забранета продажба на облека на зелените пазари

На зелените пазари може да се продава само со лиценца, а неа не може да ја добијат вработени и пензионери. Со тоа, новата законска регулатива донесе...

Повеќе

БРАВО МИЛА ЦАРОВСКА, СО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СЕ НАЈДОБРИ ЗА 2018-ТА: СИТЕ ДЕЦА БЕЗ РОДИТЕЛИ ОД „11 ОКТОМВРИ“ ДО 15 ЈАНУАРИ ЌЕ БИДАТ СМЕСТЕНИ ВО МАЛИ ГРУПНИ ДОМОВИ

Дел од децата од домот „11 октомври“ веќе се сместени во два групни домa во Скопје, а до крајот на неделата дел од децата ќе се згрижа...

Повеќе

ДОАЃА СНЕЖНА БУРА, СПРЕМЕТЕ СЕ СИТЕ: Снегот започна да паѓа вечерва, следува силен леден ветер со брзина до околу 90 км/час, снег и поларни температури!

Во текот на оваа ноќ врнежите од снег кој се во склоп со циклонот Бојана од западните ќе се прошират речиси насекаде низ државава, ветерот од севере...

Повеќе

АБЕ АМАН ЗНАЧИ, НИКАКО ПАМЕТ ДА НИ ДОЈДЕ: Некористењето на електронските алки за следење ќе ја чини земјава 850.000 евра!

Некористењето на 400 електронски алки кои четири години стојат конзервирани во Управата за извршување на санкции, можат да ја чинат Македонија 850.0...

Повеќе