Одберете локација на пристап

Како што стојат работите, изгледа дека судењето за случајот „Рекет“ не може да се одвива само во судницата на скопскиот Кривичен суд. И може лесно да се испостави дека најслабата алка во обвинителската верига за овој скандал е „ка
Ја поздравувам иницијативата покрај школите за родителство во Скопје, Гостивар и Битола, да бидат отворени и во Струмица, Охрид и Куманово. Во план се уште 3 нови школи во 2020. Го поздравувам меморандумот со кој продолжува соработката меѓу@Zdrav
На денешната седница Владата на Република Северна Македонија го усвои предлог - Законот за престанување на важноста на Законот за трговија на зелени пазари. Потребата за донесување на овој закон со кој престанува да важи Законот за трговија на зеле
Претседателот na ДПА, Мендух Тачи изјави дека Албанците ако не гласаат за неговата партија, тогаш би било добро да гласаат директно за СДСМ, а не преку партии како што се ДУИ, БЕСА, кои според него немаат своја автономија.
Со сведочење на сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева продолжи судењето за Рекет. Таа објасни кога за прв пат и како почнале средбите со обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева. Ме викна сопругот доле, таму беше Кичеец кој ни каже д
Вицепремиерот Бујар Осмни во вечерашното гостување во дебатниот магазин “Click Plus” на ТВ21 рече дека никогаш не рекол дека е можно да има војна ако има проблем со Законот за употреба на јазиците. Тој истовремено му порача на
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------

(ВИДЕО) Анѓушев и Тевдовски на форум на Европската банка за обнова и развој во Брисел: Имаме силно одобрување за економските и финансиските политики и поддршка за големите конективни инфраструктурни проекти

Повеќе

Клети се шиптарите, ама слатки им се парите!

Неспорен е фактот дека ракометарите (иако не сум голем фан на ракометот) успеаа да постигнат голем резултат. Но веднаш по последниот свир...

Повеќе

Јанева дала налог да се истражат „бомбите“ на „Ел Чека“, не гарантира дека не се украдени од нејзиното депо!

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска изјави дека дала налог да се истражат „бомбите“ што беа објавени деновиве на Фејбук...

Повеќе

СО СУБВЕНЦИИ ЗА СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈА ЗА СЕМЕЈНА МЕДИЦИНА ЌЕ СЕ РЕШАВА НЕДОСТИГОТ ОД 350 МАТИЧНИ ЛЕКАРИ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Еден од начините за да се унапреди примарната здравствена заштита е стимулирање на семејната медицина, а акцент да се стави на превентивните прогр...

Повеќе

КАЈ ГИ НАОЃА ВМРО ДПМНЕ ВАКВИ ЗЕЛКИ ЗА ПРАТЕНИЦИ - „Вардар“ го демантира пратеникот Стевананџија: Плакетата од Владата е земена!

Управата на актуелниот европски ракометен шампион Вардар го демантира пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стеванаџија, кој објави дека скопскиот вел...

Повеќе

БРАВО: Ќе се воведат десет нови празници за „другите“ од Преамбулата на Уставот!

Ќе се воведат десет нови празници за заедниците кои во Преамбулата на Уставот се наведени како „други“. Свој ден за славење ќе добијат С...

Повеќе

БОМБА НА АЛСАТ-М: Заев во сабота ќе го претстави новиот владин кабинет!!!

Во сабота се очекува премиерот Зоран Заев да го претстави новиот владин кабинет, до кога се очекува да „падне“ и договорот со ДУИ, за дв...

Повеќе

Конференција на ЕБРД за забрзување на реформите во земјава

Премиерот Зоран Заев и министерската делегација која ја предводи, утринава во Брисел ќе учествуваат на конференција организирана од Европската банка...

Повеќе

НОВА ГРАДИНКА ВО ПРОБИШТИП

Повеќе

БОМБА НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Го пуштив Орце Камчев во странство за да обезбеди пари за плати на 3000 вработени во неговите компании!

Обвинителката Катица Јанев денеска информираше дека на бизнисменот Орце Камчев му е вратен пасошот, зошто осомничениот во случајот „Империја&l...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: „Метлата“ нема да ги опфати министерките во Владата, и така се малку

Реконструкција за жените во Владата нема да има, бидејќи се малку, рече премиерот Зоран Заев на денешната трибина по повод две години од формирањето...

Повеќе

БОМБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД: Јавноста ќе се шокира од имињата зад дивоградбите во Охрид!

Последната година и пол општина Охрид издала вкупно 919 решенија за легализација. Во овој период кога во просек се легализирале по 50-тина објекти м...

Повеќе

(ВИДЕО) ИНТЕРЕСНА ИДЕЈА НА НИКОЛА ПОПОВСКИ: Ајде како Вардар, да увеземе 10 професори, 10 банкари, 10 новинари, 10 политичари, 10 менаџери и да бидеме шампиони!

Повеќе

Заев со дијаспората во Брисел: Сè што правиме е за сегашните и идните генерации

Премиерот Зоран Заев, на покана на шефицата на Мисијата на Република Северна Македонија при ЕУ во Брисел, амбасадорката Агнеза Руси, беше гостин на ...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Над 1000 земјоделци добиле 22 милиона евра грантови од ИПАРД 2 за фарми, оранжерии, мали преработувачки капацитети итн, сега објавен нов повик за мерка 7!

Повеќе