Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

Филипче искрен со медиумите: Внуката прими вакцина, но не МРП вакцина затоа што е премногу мала, сакав да ги охрабрам родителите да си ги вакцинираат децата затоа што болеста е многу опасна!

Венко Филипче, министерот за здравство, во интервју за Радио Слободна Европа вели дека внуката, што неодамна ја вакцинираше и од моментот објави ф...

Повеќе

Меркел: Завршувањето на спорот за името е важна вест

Германската канцеларка Ангела Меркел е задоволна поради надминувањето на деценискиот спор за името Македонија. „Ова е само мала, но многу важ...

Повеќе

ГДУ: Потребно е да се стави крај на почитичко-тендерскиот плурализам!

Додека владината коалиција размислува и анализира, за можноста да имаме парламентарни заедно со претседателските избори, а нивните удобни „опо...

Повеќе

НАРОДОТ СЕ ОСВЕСТИ: Досега вакцинирани 4,345 деца со МРП вакцина, епидемијата се шири кон другите градови во земјава, 19 годишник се бори за живот, заразени 8 медицински лица!

Во текот на вчерашниот ден на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби примени се вкупно 6 нови заболени од морбили, а уште тројца амбула...

Повеќе

ЛУЃЕ ПАЗЕТЕ: 259 ЛУЃЕ ЗАГИНАЛЕ ЗА СЕДУМ ГОДИНИ ВО ОБИД ДА НАПРАВАТ УНИКАТНО СЕЛФИ

Индија е земја со најголем број смртни случаи поврзани со сликање селфи, па следуваат Пакистан, Русија и САД (Фото: ДПА) Во последните седу...

Повеќе

(ВИДЕО) Царовска откри шокантен скандал: На 12.000 идни пензионери не им се префрлале законските придонеси во вториот столб, државата ги обесштетува со вкупно 19 милиони евра од буџетот

Повеќе

(ВИДЕО) КАНДИДАТ ПОБЕГУЉА: Погледнете како Влатче Ѓорчев им избега на новинарите додека тие врескаа прашања прашања...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ: ДУИ САМИ НЕКА СИ ПРЕДЛОЖАТ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ И НЕКА ПРОБААТ ДА ПОБЕДАТ СО НЕГО!

Asgje nga kadidati konsensua!?Zekiri: Eshte legjitime që BDI të garojë me kandidatin e vet në presidencialet Nothing from k...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЖУВЧАНКА ГО ДОНЕСЕ РЕАЛ МАДРИД ВО ОХРИД!

Повеќе

(ВИДЕО) ФАСЦИНАНТНАТА ПРИКАЗНА ЗА FYRE FESTIVAL, НАЈГОЛЕМАТА ПР ИЗМАМА ВО 2018-ТА!

Повеќе

СКОПЈАНИ ИЗНЕНАДЕНИ И ЗАДОВОЛНИ ОД БРЗИНАТА СО КОЈА ГРАДСКИТЕ СЛУЖБИ ГО ИСЧИСТИЈА СНЕГОТ

Повеќе

STOP&GO: НАЈНИСКА ЦЕНА за ОВАА ЗИМА! ❄️🌟 ✔️ 195/65 R15 - Laufenn I Fit - 2.410 денари

🌟❄️НАЈНИСКА ЦЕНА за ОВАА ЗИМА!❄️🌟✔️195/65 R15 - Laufenn I Fit - 2.410 денари✅Можете да не посетите во некој од нашите салони во Скопје, Битола, Ку...

Повеќе

АЈДЕЕ, ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО - Вучиќ: Им честитаме на Скопје и Атина, Србија прва ќе го признае соседот под новото име

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва во Нови Сад на отварањето на манифстацијата „Нови Сад-европска престолнина на младит...

Повеќе

Андоновски: Блокадата на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ на законот против дискриминација е скандалозна

Најважното нешто што ја одбележа 2018 година е отсутвото на организирано насилство кон организациите и кон бранителите на човековите права на ЛГБТИ ...

Повеќе

АПЕЛ ДО ТАВ ДА СИ ГО ИСЧИСТАТ ПАРКИНГОТ ЗА КОЈ НАПЛАЌААТ ДЕБЕЛО НО ВОЗИЛАТА НЕ МОЖАТ ДА МРДНАТ

Повеќе