Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

(ВИДЕО) Новак има страшен смисол за хумор, човеков е страва

The funniest video you’ll watch all day 🤣👏 @DjokerNole #AusOpen pic.twitter.com/JMrDYNkJGQ — ATP Tour (@ATP_Tour) January 27, 2019

Повеќе

Уписи за танц и латино фитнес во KaDance!

Во месецот на љубовта (февруари) со нови сили, во нови победи на веќе добро познатата локација. Бидете слободни, среќни, полни со танц и самостојн...

Повеќе

(ВИДЕО) Ако имате среќа да го посетите Њујорк, еве што да правите и што да НЕ правите по никоја цена!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ ПРЕЧЕКА СРБИТЕ КАКО БРАЌА НА НИВНИОТ СВЕТ ПРАЗНИК СВЕТИ САВА: МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА СРБИЈА ВУЛИН, ПРАТЕНИЦИ ОД СРБИЈА И РЕПУБЛИКА СРПСКА

Повеќе

И КОЈ Е ОВДЕ ПОБЕДНИК УСТВАРИ?!

Повеќе

ИНТЕРВЈУ СО ШЕФОТ НА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ОХРИД, БИЗНИСМЕНОТ ЛАЗЕ ТАНЕСКИ: БИ САКАЛ ДА БИДАМ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОХРИД АКО ПАРТИЈАТА И НАРОДОТ МИ ДАДАТ ШАНСА!

Во интервју за „Охрид1“ бизнисменот и претседател на СДСМ Лазе Танески зборува за тоа како одлучи да ја направи најголемата инвестициј...

Повеќе

ОВИЕ СЕ ЗАФРКАВААТ СО НАС, МИСЛАТ ДЕКА СМЕ МАЈМУНИ, И ГРУЈО ВАКА НЕ МАФТАШЕ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ - МЕПСО: Фотелјите со телешка кожа се потребни за гостите

Купувањето на 39 фотелји обложени со природна телешка кожа е потребно за достоинствен пречек на странските гости, тврдат од компанијата МЕПСО по дог...

Повеќе

СДСМ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски мора да одговорат за скандалот со пензиите и штетата врз 12.000 граѓани!

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ВИНОЖИТО, ПАВЛОС ВОСКОПУЛОС: Радосен сум што помина договорот од Преспа во Грција, ние Македонците во Грција се надеваме на подобра иднина со договорот!

Повеќе

ИМ ЧЕСТИТАМ НА ЗАЕВ И АНЃУШЕВ, ТРЕБА ХРАБРОСТ ДА СИ ДВЕ ГОДИНИ НА ВЛАСТ И ДА СЕ СООЧИШ СО НАРОД НА ТРИБИНА КАДЕ НАРОДОТ ИМА СЛОБОДНО ПРАВО ДА ТЕ ЛУПА И КРИТИКУВА, ТОА Е ЗА ПОЧИТ!

Ја гледав денеска трибината од цели два саата во Велес која се одржа вчера, и да ви кажам беше доста жустро. Народот си има мака, тетки, старци, стеч...

Повеќе

ВМРОНИТЕ СЕ ЗАЛЕТАА, НА ВЛАСТ ЌЕ СЕ ВРАЌАЛЕ: ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе барање за распуштање на Собранието и предвремени парламентарни избори

ВМРО ДПМНЕ утре ќе поднесе барање до Собранието за распуштање на Парламентот и одржување на предвремени парламентарни избори, заедно со претседате...

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ: Во Давос со премиерот сите не прашуваа колку пари ви треба и кога ви требаат, што и да побаравме добивме!

- Беше многу убаво да си дел од владината делегација од Македонија на светскиот економски форум во Давос, сите политичари и директори на банки и фон...

Повеќе

Телекабел растура на пазарот: Неограничен мобилен интернет и месечни пакети од 300 денари

После 22 години успешно функционирање во Македонија, кабелскиот оператор „Телекабел“ одлучи да сврти нова страница и на корисниците да...

Повеќе

ЗАЕВ СО МОЌНА ПОРАКА: СО ТЕШКИТЕ ПОЛИТИЧКИ ОДЛУКИ ОБЕЗБЕДИВ ВЕЧЕН МИР ВО МАКЕДОНИЈА, НИКОЈ НИКОГАШ ВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ФАТИ ЗА ПУШКА ВО ЗЕМЈАВА!!!

- Со тешките политички одлуки обезбедив вечен мир во Македонија. Никој никогаш нема да се фати за пушка во земјава. Тоа е она што сакав прво да го н...

Повеќе

ПО 500 ЕВРА ПЛУС ЗА СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО: Од 1 јули за секоја фискална сметка државата ќе ви врати 15 отсто од износот платен за ДДВ!

Од 1 јули за секоја фискална сметка, ќе има 15 проценти повраток на ДДВ за секој граѓанин, најавипремиерот Зоран Заев на трибината во Велес со насло...

Повеќе