Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

СДСМ: Мицкоски може да почне да размислува за сопствената оставка по поразот на изборите

Христијан Мицкоски е во паника поради влезот на Македонија во ЕУ и НАТО, а токму влезот во НАТО и растот на платите се најголемиот пораз...

Повеќе

Обвинителот од СЈО, Бубевски и откри на јавноста: Пратеникот Ејуп Аљими се однесува како да е недопирлив за правдата, за заканува на обвинители и на сведоци, сите се уплашени!

Обвинителот од СЈО Гаврил Бубевски ја поднесе кривичната пријава за загрозување на сигурноста против Мефатиљ Арслани, кој му е адвокат на координато...

Повеќе

Терминот Северна Македонија за меѓународна употреба ќе се применува откако Грција ќе испрати известување до НАТО

Од Владата велат дека Терминот Северна Македонија за меѓународна употреба официјално ќе почне да се употребува откако Грција ќе испрати известување ...

Повеќе

(ВИДЕО) ОПШТО СЛАВЈЕ ВО ЗЕМЈАВА: ЗАЕВ ВЕТИ ДЕКА ВЛАДАТА ЌЕ ОТПИШЕ 110 МИЛИОНИ ЕВРА НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА!!!

Ги отпишавме каматите за старите долгови, со што опфативме безмалку 200.000 семејства.Таргет имаме со потпретседателот Анѓушев и економските ресори,...

Повеќе

АЈДЕЕ, ОВОЈ СИ ИГРА МАЈТАП СО СИТЕ : ТОШО ПЕТРОВ ПИШМАН АЏИЈА, ЈА ПОВЛЕЧЕ ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ПОТПИСИ ЗА НОВ РЕФЕРЕНДУМ!

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров ја повлече иницијативата за собирање на 150.000 потписи за нов референдум за името. Прет...

Повеќе

АЈДЕ АИРЛИЈА СКОПЈАНИШЧА: Потпишан договорот со ЕБОР за кредит од 10 милиони евра за набавка на еко-автобуси на гас

Нови нископодни еко-автобуси на гас ќе сообраќаат по главниот град. Со 10 милиони евра обезбедени преку заем од Европската банка за обнова и развој ...

Повеќе

Директорот на „Македонија пат“ се жали: Ај што врне снег, па и ветар многу дува!

Со новите снежни наноси кои ја зафатија Македонија во изминатите неколку дена, повторно настана сообраќаен хаос на поголем дел од патните правци низ...

Повеќе

БРАВО - ДУИ се предомисли: Ќе гласа за Законот за антидискриминација

ДУИ се предомисли и ќе гласа за Законот за антидискриминација. Вицепремиерот Бујар Османи заНОВАизјави дека пратениците на ДУИ ќе гласаат за Законот...

Повеќе

ДОМ: Да не дозволиме еколошки катастрофи како во Бразил, во рудници со отворен коп!

До медиумите 28.01.2019 Соопштение Изразувајќи длабоко жалење за жртвите од трагичната еколошка катастрофа во Бразил, ДОМ апелира до сите институц...

Повеќе

ВЛАДАТА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА КРАЖБАТА НА 19 МИЛИОНИ ЕВРА ОД 12 000 ПЕНЗИОНЕРИ!!!

Министерството за труд и социјална политика денеска до Основното Јавно обвинителство доставува кривична пријава против непознат сторител и сите доку...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ДВА ДЕНА ЗАБЕЗЕКНАТА: 19 милиони евра од уплатите за пензии се краделе во време на министрите Спирo Ристовски, Диме Спасов и директорите на ДУИ!!!

Скопското јавно обвинителство за случувањата во ПИОМ се информираше од медиумите. Очекуваме Министерството за труд и социјална политика да достави р...

Повеќе

Столтенберг демантира дека ќе се чека многу долго: Протоколот со Македонија ќе биде потпишан наскоро

Генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг изјави дека протоколот за влез на Македонија во НАТО ќе биде потпишан наскоро, објави дописникот...

Повеќе

СЕ ГЛЕДА ДЕКА БИЛ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО: Имер Селмани им нуди попуст на лекарите за да си купат стан од неговите згради

НАЈАВЕНИ ПОВОЛНОСТИ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ПРИ КУПУВАЊЕ НА СТАНОВИ ВО КОМПЛЕКСОТ „ГАРДЕН ИН РЕЗИДЕНС“ СКОПЈЕ 21 јануари, 2019 - Как...

Повеќе

ДОБРИ ВЕСТИ ОД ФОНД ЗА ИНОВАЦИИ: Со новиот оглас, се отвораат 409 нови работни места со просечна плата од над 30,000 денари!!!

Аплицирале 186 компанииПобарани се 5 пати повеќе средства од предвидениот буџет91% од компаниите за првпат учествуваат на јавен повик на ФИТР2/3 од ...

Повеќе

АЈДЕЕ, МАЈКА МУ НА ГРУЈО РАСПАЛИ ПО ВЛАТЧЕ: Тој проклетник го убедуваше Никола да не бега, да се пријави во Шутка!

Emilijan Iljoski 11 hrs· Балван до балван - силна држава! Јави се Нада, ваистина се јави! И поарно да не се ја...

Повеќе