Одберете локација на пристап

ВМРО-ДПМНЕ има долг од околу 400.000 евра за неплатени обврски за кампањата на Гордана Сиљановска за претседателските избори. Бидејќи сметката за изборна кампања од која треба да се наплати овој долг е затворена, ВМРО-ДПМНЕ го прекршил членот 71 о
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами --------------------
* реклами ----------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- Премиерот Зоран Заев на Фе
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------ * реклами ----------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами -----------------------------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------

СДСМ РАСПАЛИ ПО ТАЛИБАНЦИТЕ: ВМРО-ДПМНЕ од економија знае само за провизии и криминални тендери, Мицкоски нека гледа и нека учи како се гради силна економија!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА ЌЕ БИДЕ ОДГОВОР ОД СДСМ НА ВМРОВСКОТО СКОПЈЕ 2014-ТА: Оваа есен ќе започне изградбата на новиот Клинички центар проценет на пола милијарда евра!

Оваа есен ќе почне изградбата на новиот клинички центар во општина Ѓорче Петров истакна претседателот на владата Зоран Заев во дискусијата „Дв...

Повеќе

БОМБА НА МАНЧЕВСКИ: Ќе префрлиме илјадници буџетари од администрација во приватниот сектор за што ќе понудиме субвенции преку покривање на придонесите!

- Спремаме реформи во соработка со ЕУ, сидикатите, бизнис коморите и НВО секторот со кои ќе префрлиме илјадници буџетари од администрација во приват...

Повеќе

(ВИДЕО) НА 7-МИ ЈУЛИ ВО ГРЦИЈА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ: СИРИЗА ИЗГУБИ ПОЛА МИЛИОН ГЛАСОВИ ВО СПОРЕДБА СО 2015-ТА КОГА ДОЈДЕ НА ВЛАСТ!

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во вторникот потврди дека на 7-ми јули ќе се одржат предвремени парламентарни избори. До ова доаѓа по неуспехот на ...

Повеќе

ЌЕ ДОБИЕШ ТИ НАГРАДА ЗА КОМЕДИЈАНТ НА ГОДИНАТА - Мицкоски: Би ги одбил сите награди на светот само Заев да не е веќе премиер

Сведоци сме како и последната надеж, на која се потпира оваа Влада на Заев за едно прашање, полека но сигурно исче...

Повеќе

АЛО КОМУЊАРИ, ВАКА ЛИ СЕ ПРАИ ХУНТА БРЕ, ПА ГРУЈО ВИ СЕ СМЕЕ ВО БУДИМПЕШТА, АМАТЕРИ!

Повеќе

Фрчкоски: Аплицирајте за „Еврoпска младинска картичка“

Почнува проектот „Еворпска младинска картичка“ со низа поволности за младите, и кој ги доближува младите до европските услови и вредност...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАРОВСКА НА МТВ: Со социјалната реформа даваме поддршка на 30.000 домаќинства да излезат трајно од сиромаштија и да почнат да работат. Ова е економски и човечки потенцијал за развој на нашата држава

Со социјалната реформа даваме поддршка на 30.000 домаќинства да излезат трајно од сиромаштија и да почнат да работат. Ова е економски и човечки поте...

Повеќе

БОМБА НА МАНЧЕВСКИ: Шалтери ќе нема, граѓаните ќе ги добиваат услугите на своите мобилни уреди

Клучниот дел на реформата во јавната администрација е граѓаните да ги добиваат услугите на своите мобилни уреди, шалтери веќе да нема, смета министе...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Сите чувствуваме горчина во душата за договорот од Преспа, тоа беше голема жртва од наша страна, ЕУ тоа мора да го почитува и да си го исполни ветувањето!

- Уште имаме сите горчина во душата за тешкиот компромис од Преспа, ЕУ мора да ја цени таа наша жртва и мора да си го исплни ветувањето дадено кон н...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НАПРАВИ НЕШТО НЕЗАМИСЛИВО ЗА НЕГОВАТА ВЛАДА: Излезе на ТВ да се пофали за сработеното, секој момент се очекуваа хистерија од мрчаторите за тој диктаторски потег!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА НАЈГОЛЕМОТО ЧУДО ВО ИСТОРИЈАТА НА БОКСОТ: Буцкото кој нокаутираше све што мрда во 90-тите, вклучително и судиите!

Повеќе

(ВИДЕО) Студентите на Факултетот за информатика на ФОН ја имаат добиено и највисоката награда на Светска банка во конкуренција со 18.000 универзитети во светот. Студирај Информатика!

Повеќе

(ВИДЕО) Студентите на Факултетот за дизајн и мултимедија на ФОН се добитници на многу домашни и меѓународни признанија за нивните дизајни, креации, анимации и проекти. Студирај Дизајн и мултимедија!

Повеќе

Министерот Сугарески се сретна со лицата на кои им е престанат работниот однос во Еурокомпозит: Владата, раководството на компанијата, Сиер и Синдикатот да работат на решение за барањата на поранешните вработени

Повеќе