Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ГОСПОДЕ БОЖЕ, ЧОВЕКОВ ОДЛЕПИЛ - ГЕРО: Ако има предвремени избори, СДСМ ќе победи по цена и да ги украде изборите!

- Ако има предвремени, СДСМ ќе победи па ако треба по цена и да ги украде изборите! Заев толку многу се намачи што нема шанси да им ја даде власта н...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕРО Е ЦАР: Со Заев ретко се слушам, разбрав дека он се слушал со други новинари, и за тоа ич не се лутам (ќе пукнам од мака)!

Повеќе

ВМРОВЧЕ СИ Е ВМРОВЧЕ - МИЦКОВСКИ: Прво да се вратиме на власт, после ќе видиме што ќе правиме со договорите со Грција и Бугарија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на МРТ на прашањето дали е подготвен да биде премиер на Република Северна М...

Повеќе

(ВИДЕО) АПЕЛ ДО ЈАНИ МАКРАДУЛИ ДА ГО ИСПИТА ОВА: ТЕМНИ ОБЛАЦИ НАД ДРИСЛА?!

Облаци од црн чад деновиве се издигнуваат над депонијата „Дрисла“, најверојатно од горење на медицински отоад, со што дополнително се за...

Повеќе

ГАДОВИ РАСИПАНИ, ГРУЕВЦИ САКААТ ПО ТРЕТ ПАТ ДА НЕ ЗАФРКНАТ, ОВОЈ ПАТ СО ЖЕНСКИ ФИКУС: Повик на триесетина професори - Гордана Силјановска за претседател на државата!

Триесетина професори упатија повик до јавноста да ја поддржат кандидатурата на универзитетската професорка Гордана Силјановска-Давкова з...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАЈКАНСКИОТ ЛЕБ Е НАЈТВРД И НАЈГОРЧЛИВ: Тројца претепани полицајци вечерва во Шуто Оризари, едниот се бори за живот!

Сите тројца се наоѓаат на клиника од кои едниот е во животна опасност. Кон местото се упатени екипи на ЕБР. Се уште чекаме официјална потв...

Повеќе

Не е крива двојазичноста за инцидентот на пресот со Аце Коцевски, крив е министерот кој не е дораснат на функцијата!

Само глупи понашања како денеска министерот за образование се најголемата опасност за Македонија и едно општество за сите. Не законот за двојазичност...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЌЕ ИСПОЦРКАМЕ ВО 21-ВИ ВЕК ОД БОЛЕСТ ЗА КОЈА Е НАЈДЕНА ВАКЦИНА ПРЕД ПОЛА ВЕК: Уште четири лица со морбили, досега 111 заболени

Во последните 24 часа се регистрирани четири лица заболени со мали сипаници, од кои две се хоспитализирани, а две лица се прегледани амб...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРО ШТО ИМ Е НА ДУИ, ЗОШТО МОРА ВАКА ДА СЕ ГЛУПИРААТ, ПА ОВА Е СРАМОТА, ОВА СЕ ДЕТСКИ ГЛУПОСТИ!

Повеќе

БРАВО БРАВО БРАВО: Пратениците на СДСМ и коалицијата ќе гласаат против зголемување на платите на вицепремиерите

Пратениците од СДСМ нема да го поддржат зголемување на платите на вицепремиерите. ,,Бенефиции ќе има исклучиво за граѓаните, функционерите имаат до...

Повеќе

БОГОЕВ: Процесот за обнова на салата Партизан, култен спортски објект го водиме темелно, со вклучување на повеќе институции, здруженија и стручни лица кои придонеле во изградбата и афирмацијата на овој спортски центар

Stefan Bogoev 5 hrs· Имав средба со проектантот на спортската сала Партизан, истакнатиот архитект Трајко Димитров. Процесот за о...

Повеќе

МНОГУ ЛОШИ ВЕСТИ: Сеад Кочан и Латас може да куртулат од СЈО

Со измените на кривичниот законик изгласани пред нова година, можно е застарување на случаите Тотал и Труст на СЈО, во кои се обвинети бизнисменот...

Повеќе

ЛЕТААТ ПРВИТЕ ИСКРИ ВО СДСМ: МАКСО РАСПАЛИ ПО МИЛА ЦАРОВСКА - Апелирам до министерката Царoвска да го преиспита и укине одземањето ингренции и јавно да се извини на општина Куманово и на граѓаните, бидејќи ова е се, само децентрализација не!

ГрадоначалникMaksim Dimitrievski – Апелирам до министерката Царевска истото да го преиспита, укине и јавно да се извини на општина Куманово и...

Повеќе

Рудникот за олово и цинк САСА и оваа година ќе продолжи со финансирање на значајни проекти за развојот на локалната заедница

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ ОТКРИ ДЕКА МАКЕДОНКИТЕ ЛУДУВАЛЕ ПО ЦИПРАС, А ЕГЕЈЦИТЕ ПЛАЧЕЛЕ НА ГОВОРОТ НА ЦИПРАС ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ!

Деновиве ми беше одржана политичка лекција од некои прекрасни пријателки за тоа колку ние, мажите во Македонија, не ја разбираме привлечната моќ на ...

Повеќе