Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ОДЕЊЕТО ВО ВОЈСКА ПОРАНО ВО ЕКС ЈУГОСЛАВИЈА БЕШЕ ВАЖЕН НАСТАН ОД ЖИВОТОТ НА МАЖИТЕ, ЕВЕ ЈА ПРИКАЗНАТА НА ПЕРО КАМИКАЗА

JNA Po vrakjanjeto od Porech i po odlicno pominatiot mesec sledese novo iznenaduvanje:Voenite vlasti, po povod smrtta na Vrhovniot komandant drugar...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО МИЦКО БАРА ИЗБОРИ ИАКО ЗНАЕ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ПРЕГАЗЕН: ПОЛА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА МУ ОТКАЖА ПОСЛУШНОСТ!!!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ДЕНОВИВЕ ВЛАДЕЕЛА ОПШТА ПАНИКА ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ВИЛА НА ВОДНО!

Aleksandar Dinevski 2 hrs Паника во дворот на Фикусот! На десетина дена од распишување на редовните претседателски избори во Агенцијата за разу...

Повеќе

ДУИ НЕ БИЛА КРИВА ЗА НИКАКВА ПЉАЧКА: БУЈАР ОСМАНИ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБИ ЗА МЕДИУМИТЕ!

Вицепремиерот од редовите на ДУИ, Бујар Османи, на денешната прес-конференција им порача на медиумите дека ќе добијат тужби ако вчера ја поврзувале ...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО ОВА НЕ ИМ ТЕКНА НА АНЃУШЕВ И ЗАЕВ: Американците креираа нов град и го крстија АМАЗОН само да привлечат нова инвестиција!

Повеќе

ЛУДА ИДЕЈА НА САШО НАЦИОНАЛЕ: СДСМ ДА МУ ПОНУДИ ПРЕДИЗБОРНА КОАЛИЦИЈА НА ВМРО ДПМНЕ?!?!

Ако е за верување на „врапчињата“ од партијата, во СДСМ е веќе донесена одлуката да не се оди на вонредни парламентарни избори. Кога и к...

Повеќе

(ВИДЕО) Зеќири: Се изнаоѓа решение кое ќе биде во корист на земјоделците, пазарџиите и организаторите на пазарите

Повеќе

БРЕЕЕЈ СТЕВЧО МУЊА ОД ЛИБЕРАЛ, ПРЕКУ КОМУЊАР СТАНА ПОГОЛЕМ ВМРОВЕЦ И ОД БАТЕ ГЕЛЕ: Македонците имаат право да се борат за обединета Македонија?!?!

- Македонскиот народ има право исто како и Албанскиот народ да си сонува и да се бори за голема обединета Македонија! Стевчо Муња на Канал 5 во еми...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: На нас што сме дел од владината коалиција ни одговара предвремени избори, ќе ги згазиме овие Русофилите, но за државата не е добро да има избори, треба да се фатиме за работа а не да губиме пола година во кампањи!

Повеќе

ДОЧЕКАВМЕ НАРОДЕ - Македонија следната недела го потпишува Протоколот за влез во НАТО: Церемонијата ќе се одржи во седиштето на Алијансата, а пристапниот Протокол ќе го потпишат амбасадорите на 29 земји членки на НАТО

Генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг побарал од амбасадорите на земјите членки со таканаречената &bdq...

Повеќе

СО ГРАНТ ОД 35 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕУ ЌЕ СЕ ПРАВИ РЕГИОНАЛНА ДЕПОНИЈА ЗА 18 ГРАДОВИ ВО СЕВЕРО-ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА

Bocvarski Blagoj Just now· Денес во Општина Штип на работна средба на Градоначалниците од 18 Општини од Источен П...

Повеќе

(ВИДЕО) АНЃУШЕВ СО ДОБРИ ВЕСТИ: Најави 17-та по ред странска инвестиција во времето на оваа влада во земјава, Индиско-Јапонскиот конзорциум Малхотра ќе произведува автомобилски кабли!

Повеќе

СЈО контра невладините: Латас нема да се спаси, „Тотал“ и „Труст“ застаруваат дури за 40 години

Специјалното јавно обвинителство, по вчерашниот брифинг, на неколку граѓански организации, кои тврдеа дека предметите „Тотал&ldquo...

Повеќе

Апелирам до СДСМ да кандидира за претседател човек кој не е дел од раководството на СДСМ ниту пак е близок пријател на премиерот Зоран Заев

Треба да учиме од историјата, таа треба да ни биде извор за лекција и поука. Хорхе беше верен до гроП на ВМРО ДПМНЕ. Не ни треба таква работа пак. С...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАР НАПРАВИ ДАР МАР НА ПРЕСОТ НА СПАСОВСКИ, ШЕЌЕРИНСКА И ДИМИТРОВ: Кој од вас ќе се трка за претседател?!

Повеќе