Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

(ВИДЕО) ПО КИРО, НА РЕД ДОЈДЕ И БОРИС - ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ РАСИПАНИ ВМРОНИТЕ: 20 ГОДИНИ ПЛУКААТ ПО БОРИС ТРАЈКОВСКИ И РАМКОВНИОТ ДОГОВОР, СЕГА СЕ ФАЛАТ СО НЕГО?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ ГО ПРЕДИЗВИКУВА БУЈАР ОСМАНИ ДА ИМ ПОДНЕСЕ НИВ ТУЖБА

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ И ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СЕ СРЕТНАА СО ВЕТЕРАНИТЕ ОД ВОЈНИТЕ ВО ЕКС ЈУГОСЛАВИЈА, СЕ СПРЕМА СЕТ НА МЕРКИ СО БЕНЕФИЦИИ

Повеќе

(ВИДЕО) ФРАНЦУЗИТЕ ПОЧНАА ДА ПРАВАТ ПОДОБРИ КОЛИ ОД ГЕРМАНЦИТЕ: Новиот PEUGEOT 508 GT ве очекува во Еуроимпекс!

Со ниската каросерија, прецизни линии, мускулеста компактна фигура и силно истакнат индивидуален стил, новиот PEUGEOT 508 GT ве очекува во салонот н...

Повеќе

ЛЕГЕНДАРНИОТ ТРИЧКО ПРОМОВИРАШЕ КНИГА, МУ ДОЈДЕ ЦЕЛАТА ИНТЕЛЕКТУАЛНА СЛОБОДАРСКА ЛИБЕРАЛНА ЕЛИТА

Ослободување од Македонија Сакам на почетокот да ви прочитам еден краток текст, десетина редови, пет-шест реченици, текст преполн со значења и сотк...

Повеќе

(ВИДЕО) Костадинов: Пораз за Мицкоски е тоа што едвај 20 пратеници гласаа за интерпелацијата на Димитров

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов изјави дека тоа што во Собранието одвај 20 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ гласале за интерпелацијат...

Повеќе

БРАВО ЗА ЈСП, ГО ИМАМЕ ХЕРОЈОТ НА ДЕНОТ: Шофер на ЈСП му вратил новчаник полн со пари на патник од Скопје, патникот се расплакал од среќа!

Скопјанецот Фериз Шабани си го добил назад паричникот полн со пари, кој го изгубил во автобус на ЈСП „Скопје“. Паричникот го нашол возач...

Повеќе

КОЈ МОЖЕ НЕКА СЕ СПАСУВА НА ВРЕМЕ: ПОРАДИ ИСТРАГИТЕ ВО ПОЛА ЕВРОПА, ПИРАМИДАЛНАТА ШЕМА ЛАЈОНЕС, ЛАЈКОНЕТ И КЕШБЕК СЕ ПРЕД КРАХ!

Претходните стории на Мактел за Лајонес, Лајконет и Кеш Бек беа прочитани во рекордни бројки од над 20 000 кликови!!! Очигледно има голем интерес за...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОМИНА НАЈТЕШКОТО, СЕГА Е ВРЕМЕ ЗА ПРИДОБИВКИТЕ, СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ МУ СЕ ПОКЛОНУВААТ НА ЗАЕВ: Прмиерот пречекан во Виена како да е балканскиот Нелсон Мандела!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЦЕВАТА РАСА ПУШТЕНА НА НАЈЈАКО ПО БЕЛИОТ СВЕТ: Тепачка во македонска црква во Мелбурн

Македонци кои живеат и работат во Австралија се испотепале во црквата Св. Димитрија во Спрингвел, Мелбурн. Причината се уште не е јасна. Ви ја прен...

Повеќе

КАКО БЕ САМО НЕ ИМ Е СРАМ, ИМААТ ЛИ ОВИЕ ЛУЃЕ ПАМЕТ - ВМРО ДПМНЕ СЕ ЗАГРИЖИ ДЕКА ГРУЈО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПАРИ ВО БУДИМПЕШТА: Неуставно e Груевски да остане без пратеничка плата, малце е што украде стотици милиони евра, уште треба да му даваме од народните пари!!!

Според пратениците од ВМРО-ДПМНЕ неуставно е со нов член во Законот за плати на пратениците да му се укине платата на пратеник кој е осуден на казна...

Повеќе

ВЛАТЧЕ ОТКРИ КАКО ИМА НАМЕРА ДА СЕ ДОКОПА ДО ВИЛАТА НА ВОДНО: Со она што го прави цела политичка кариера - ПРОДАВАЊЕ НАЦИОНАЛИСТИЧКИ И ПОПУЛИСТИЧКИ М**А ЗА БУБРЕЗИ!

Влатко Ѓорчев, номиниран како можен кандидат за претседател на Македонија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, вчера на својот профил на Фејсбук остро реаги...

Повеќе

ВО ЃОРЧЕ ЗАПОЧНУВА ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА, ЌЕ СЕ ГРАДАТ БАЗЕНИ, ШКОЛИ, АМБУЛАНТИ, ЌЕ СЕ УРЕДУВААТ РЕКИ, УЛИЦИ, ПЛОШТАДИ!

Повеќе

Од 117-тата седница на Владата на РМ: План за извршување на обврските од Договорот од Преспа; Стартува 17-тата странска инвестиција; Усвоена Програмата за финансиска поддршка на руралниот развој; Нов закон за прекин на бременоста; СР Германија ќе ја помогне реконструкцијата на студентските домови

Владата на Република Македонија денеска ја одржа својата редовна 117-та седница, на која, согласно одредбите од Законот за употреба на јазиците, чле...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА ЗА МОЌТА НА АМЕРИКА: Дали знаете зошто ниту една мафија во светот без разлика колку и да е моќна не смее ниту да помисли да убие или киднапира агент на ФБИ, ЦИА и ДЕА?!

Во моментов на интернет кинотеката НЕТФЛИКС, мега хит е серијата НАРКОС МЕКСИКО, која е базирана врз вистински настани кои се одиграле во Мексико, К...

Повеќе