Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ЗДРУЖЕНИЕ НА НОВИНАРИ: Османи да не се заканува, Поповски да не етикетира

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) излезе со реакција по вчерашната изјава на вицепремиерот Бујар Османи кој кажа дека ќе поднесат тужб...

Повеќе

ЈАНЕ ЧЕНТО ПРИЗНА ДЕКА ЈА ЛАЖЕЛ ЈАВНОСТА ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО ЗАТВОРОТ, ПРИЗНА ВИНА И СЕ ИЗВИНИ КОН ВРАБОТЕНИТЕ И СИ ЈА ПОБАРА НАЗАД СТАРАТА ЌЕЛИЈА

Во писмото притвореникот Ченто навел дека тој лично ја прифаќа одговорноста за постапката која била предизвикана од негово погрешно однесување и м...

Повеќе

Мила Царовска со апел до Битолчани: Што повеќе семејства да го отворат својот дом, да обезбедиме згрижувачи за бебињата од „Мајчин дом“ -Битола

Забрзана динамика на излегување на децата од големите институции,особенона бебињата од„Мајчин дом“-Битола е фокусот за годинава на Минис...

Повеќе

АМБАСАДОРОТ ЏЕС БЕЈЛИ ОБЈАВИ ДЕКА ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ЗАМИНУВА ВО ПЕНЗИЈА ПО 34 ГОДИНИ КАРИЕРА ВО ДИПЛОМАТИЈАТА

Повеќе

ГРОЗНАТА ПРИКАЗНА ЗА ТОА КАКО АНТИ-СЕМИТСКАТА ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР ПРОТИВ ЏОРЏ СОРОС ЈА СОЗДАЛЕ ДВАЈЦА ЕВРЕИ!

Стаклената кула во која се канцелариите на Џорџ Сорос во Менхетн е преполна со екрани што ги следат и ги предвидуваат насоките на берзите низ свет...

Повеќе

СРПЧЕ Е ЗАДОЛЖЕН ЗА ЗАТОПЛУВАЊЕ НА ОДНОСИТЕ СО СРБИЈА

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА ОДЕКНА ДЕНЕСКА: Уапсени поранешни министри за земјоделство за криминал од 1,4 милиони евра, полицијата го бара и пратеникот Љупчо Димовски!!!

Четворица поранешни министри и заменици за земјоделие утрово се приведени во истрага поврзана со злоупотреби на земјоделска помош и издавање на држа...

Повеќе

КИРАЦ ВО БИТКА СО ВЛАТЧЕ ЗА ТОА КОЈ ПОДОБРО ГИ ЗНАЕ МАКЕДОНСКИТЕ СЕЛА И УЛИЦИ: На ред дојде Тетово за посета поради верскиот празник св. Атанасиј

Како пратеник во Собранието на Република Македонија, денеска остварив средба со градоначалничката на Општина Тетово, Теута Арифи. На средбата, ра...

Повеќе

СЕ СЛУЧИ ИСТОРИЈА: МАКЕДОНСКИ МИНИСТЕР АЛБАНЕЦ ОДРЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ТЕМА ЕКОНОМИЈА - БЕКТЕШИ ПРЕЗАДОВОЛЕН ОД 8% РАСТ НА ИНДУСТРИСКОТО ПРОИЗВОДСТВО - НА ПРАВ ПАТ СМЕ!!!

Повеќе

БОМБА НА КАЛАЈЏИЕВ И ФОКУС: ДУИ И ВМРО ДПМНЕ СЕ СПЛОТИЈА ПРОТИВ СЈО!

Повеќе

ПАНДОВ ГО ПРЕДЛАГА КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Ако Влатче е Тоти, Коце е Марадона!

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА СПАСОВСКИ: ИМА НАЧАЛНИЦИ КОИ СЕ ПОБОГАТИ ОД БИЗНИСМЕНИ, СО МИЛИОНИ ЕВРА КАПИТАЛ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска од собраниската говорница порача дека мора да се спроведе ветинг систем во полицијата. Се пл...

Повеќе

(ВИДЕО) РЕАКЦИЈА НА СДСМ ЗА КАВГАТА СО ДУИ: КОНЦЕПТОТ ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ СТОИ НА СИЛНИ ЗДРАВИ ОСНОВИ И НИКОЈ НЕМА ДА ГО СРУШИ!

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ЗА ТИЕ ШТО СЕ БЕЗ СВОЈ ДОМ: ПРОЕКТОТ „КУПИ КУЌА, КУПИ СТАН“ ПРОДОЛЖУВА СО НАМАЛЕНИ КАМАТНИ СТАПКИ И ЗГОЛЕМЕНИ ДРЖАВНИ СУБВЕНЦИИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ!

Помали каматни стапки и попрецизни услови за добивање државни субвенции за станбен кредит најави министерот за финансии Драган Тевдовски со новите...

Повеќе

(ВИДЕО) НАСТАВНИК ПО ФИЗИЧКО НА ДЕНОТ!

can’t stop watching pic.twitter.com/yC9RWMBV7g — 𝕤𝕠𝕔𝕜 𝕓𝕠𝕪 (@holepics) January 29, 2019

Повеќе