Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

Шилегов се сретна со хуманиот возач во ЈСП „Скопје“: Сите не воодушеви неговата постапка!

Градоначалникот Шилегов се сретна со Мирослав Деспотовиќ, возачот на автобус на ЈСП кој деновиве пронајде паричник полн со пари во автобусот што го ...

Повеќе

Брее и сваровски мафијата се претера, еј Јово Превара, кумот на Трајко Вељановски, кој самиот како судија тежи милиони евра пријавени во анкетен лист, ги обвинува обвинителките од СЈО за алчност?!?!?!

Цццц, мајко мила мајчице, една од најоригиналните финти во рацете на Груевци е што секогаш во обид да се одбранат себеси, ги обвинуваат другите за ист...

Повеќе

НАЈГОЛЕМИОТ ИЗУМ НА ЧОВЕШТВОТО, ТУКА НЕКАДЕ СО ТРКАЛОТО: ПИВОТО ВЕЌЕ 6000 ГОДИНИ ГО ПРАВИ ЖИВОТОТ ПО ПОДНОСЛИВ!

Дали знаевте колку години е стар рецептот за пивото?🧐 Провери колку знаеш за пивото и каков пивски експерт си на нашиот квиз👉http://bit.ly/Пивара...

Повеќе

ВЛАДАТА ГИ ПОМАГА МЛАДИТЕ ЖЕЛНИ ЗА НАУКА: Денес беше презентиран вториот јавен повик на #ФИТР за финансирање научно-истражувачки проекти во основни и средни училишта – „Предизвик за млади истражувачи“!

Го поттикнуваме критичкото и креативното размислување кај младите. Денес беше презентиран вториот јавен повик на#ФИТРза финансирање научно-истражува...

Повеќе

(ВИДЕО) СТОЛЕ НАУМОВ УСПЕА ДА ГИ ДОНЕСЕ ВО ЕМИСИЈА ВИЛМА РУСКОСКА, ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА, КАЛАЈЏИЕВ, ЛАЖЕТИЌ, ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ КИДНАЛ ЈОВО ПРЕВАРА!

Повеќе

(ВИДЕО) ОПШТИНА КАРПОШ ПРОДОЛЖУВА СО СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ТОЧАЦИ

Започнуваме со нови субвенции за купување на велосипеди. Право на субвенција има секој полнолетен граѓанин на Карпош. Потребно е да се достави:🚲Л...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ ЛУД ЧОВЕК: ГРУЈО МУ СЕ СМЕЕШЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ВО ЛИЦЕ - ВЕ ОПЉАЧКАВ, ИЗБЕГАВ ОД ПРАВДАТА И НЕ ВИ КАЖУВАМ КАКО!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАПРАШАН ОД НОВИНАРОТ НА СИТЕЛ, КАКО ИЗБЕГАЛ, ГРУЈО ОДГОВОРИ: ПА МНОГУ ЕДНОСТАВНО!

Осудениот поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, во интервју за ТВ Сител изјави дека од Македонија си заминал многу едноставн...

Повеќе

ДОШЛО ЈЕ ВРЕМЕ ЌОРЌЕ: Пратениците му го одзедоа имунитетот на Љупчо Димовски!

Со 5 гласа ЗА и 4 ПРОТИВ, членовите на Комисијата за мандатно имунитетни прашања му го одзеде пратеничкиот имунитет на пратеникот и поранешен минист...

Повеќе

(ВИДЕО) ВНИМАНИЕ: ЛАЖНА Е ВЕСТА ДЕКА ЈУТУБ ГИ БРИШЕ ПЕСНИТЕ КАДЕ СЕ СПОМЕНУВА ИМЕТО МАКЕДОНИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА ДИМИТРОВ НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ ВО БУКУРЕШТ: ШАРМОТ И ЕЛЕГАНЦИЈАТА СЕ ДЕЛ ОД НЕГОВИОТ ДИПЛОМАТСКИ АРСЕНАЛ

Повеќе

СДСМ ГО ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО: Со новиот закон жената ќе има неприкосновено право да одлучува за прекин на бременоста

Владата предводена од СДСМ и коалицијата усвои нов Закон за прекин на бременоста. Правото на жената за прекин на бременоста е неприкосновено. Женат...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СИ Е ЗАЕВ: Во Охрид се качи на маса за да направи подобро селфи со своите фанови!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СТРАШНО: Домот на културата во Ченто дувло на зависници и бездомници!

Столбови и кров кој тече, без ниту еден прозор од надвор, без врати и ниту една столица во салата во која имаше и современо кино. На бината само из...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Заев во посета на германската компанија „Костал Македонија ДООЕЛ Охрид“: Планирани се нови инвестиции од 24 милиони евра и над 200 нови вработувања

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и со в.д. градоначалникот на Oп...

Повеќе