Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ БРАНКО СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТ ВО ДРУШТВО НА ПОРАНЕШНИ ЛИДЕРИ ОД БАЛКАНОТ

Поранешниот македонски премиер и претседател, Бранко Црвенковски, првпат откако е поранешен Претседател на РМ се појави во јавност на политички на...

Повеќе

СКОПСКО: Зимските „депресии“ се лечат со добро друштво и одлично пиво. За нас!

Зимските „депресии“ се лечат со добро друштво и одлично пиво. За нас! pic.twitter.com/sBqintTZpQ — СКОПСКО (@SKOPSKO1924) January...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ИМ ИЗЛЕЗЕ ВО ПРЕСРЕТ НА ЛОЗАРИТЕ: Државата ќе го исплати долгот на „Повардарие“ и „Стефанс винарија“, лозарите ќе бидат исплатени во најбрз можен рок, потоа овие пари државата ќе ги наплати од винариите

Државата ќе ги исплати долговите од Повардарие и винаријата Стефани, но и од другите регистрирани субјекти кои им должат пари на лозарите за предаде...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ИДНИНАТА НА СДСМ - БОЧВАРСКИ: Вложени 3 милиони евра во инфраструктура: 40 улици, изградени, реконструирани и во фаза на изградба, детска градинка за 200 деца, 800 илјади евра, паркинг платформа за 40 возила, 160 илјади евра

Повеќе

ГДУ: Дали ќе има епилог на конфискација на имотот кој е украден од нашиот буџет?

ГДУ одржа прес-конференција посветена на начелното правно мислење на Врховниот суд за надлежноста на СЈО, а информацијата ја пренесуваме во целост: ...

Повеќе

КОЈА БЕДА Е ЧОВЕКОВ, НЕ ЗНАЕ КАЈ ТЕРА: Филипче Петровски го моли Груевски да му ја поддржал кандидатурата за прецедник?!

Повеќе

СДСМ: Кукавицата Груевски ќе се врател - Да, ама во затвор, Мицкоски е марионетата која мисли дека му го чува местото во ВМРО-ДПМНЕ!!!

Повеќе

БАРДОВЦИ ДА СЕ СПРЕМА ПОЛЕКА - Груевски: Јас еден ден ќе се вратам!

Бегалецот Никола Груевски во вечерашното интервју на Сител, рече дека азилот во Унгарија го добил поради политички прогон. -Пред повеќе од речиси д...

Повеќе

ЅИНГО ЕСКОБАР!

Овие денови сум заразен со серијалот НАРКОС на Нетфликс, главниот лик во прикзната, озлогласениот нарко бос од Колумбија, Пабло Ескобар е навистина ...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ПЦЕР, ИБРАИМОВСКИ, БАРА ОД МВР ДА НАПРАВИ ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО ОПШТИНА ШУТО ОРИЗАРИ ЗА ДА НЕМА НОВИ КРВАВИ ИНЦИДЕНТИ!

Пратеникот од Партијата за целосна еманципација на Ромите, Самка Ибраимовски денеска на прес-конференција изрази жалење за инцидентот што се случи...

Повеќе

ПРОФЕСОРКАТА ЛАЖЕТИЌ ЗА ИЗЈАВИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА: Треба ние на УКИМ да почнеме да одземаме докторати, оваа какафонија која ја прават некои професори кои своите лични мислења ги продаваат како правна наука е страшно!

- Некои професори од УКИМ толку забегаа со своите изјави и ставови, што дефинитивно ние на УКИМ мораме да почнеме да одземаме докторати и титули, не...

Повеќе

БОМБА НА СУДИЈКАТА НЕДЕЛКОВА: Врховниот судија Јово Вангеловски треба да оди во затвор затоа што со години намалувал затворски казни надвор од законските прописи, се однесувал како да е претседател на државата!

- Претседателот на Врховрн Суд, Јово Вангеловски со години намалувал затворски казни надвор од сите законски одредби, на своја рака, мислејќи дека з...

Повеќе

СУДИЈКАТА НЕДЕЛКОВА: Јово Вангеловски е единствен во историја што од обичен адвокат дирек станал претседател на врховен суд, а ниту еден ден не бил судија во животот претходно!!!

- Во 2008-ма, тогашната власт реши да го стави Јово Вангеловски за претседател на врховен суд, а човекот пред тоа никогаш не бил ниту еден ден судиј...

Повеќе

ПРОФЕСОРКАТА ЛАЖЕТИЌ: Треба да најдеме законски начин како да ја заштитиме државата од будалаштините кои излегуваат од Врховен Суд

- Ние сега имаме еден голем проблем, како законски да се заштитиме како држава од будалаштините кои излегуваат од Врховен Суд и се што ќе му текне н...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОРКАТА ПО КРИВИЧНО ПРАВО, ЛАЖЕТИЌ: Рокот од 18 месеци за СЈО тече не од формирањето на СЈО, туку од моментот кога ќе се утврди надлежност над некој предмет, инаку СЈО има рок од 5 години да ги заврши истрагите!

- Рокот за 18 месеци за да поднесе обвинение трече поединечно за секој предмет и тече од моментот кога ќе се утврди надлежност над некој предмет. Ин...

Повеќе