Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

КОНЕЧНО - Сузана Андонова од владата ветува: Годинава конечно ќе почне решавањето на големиот проблем со линданот во ОХИС!

Триесетина години по складирањето на отровниот линдан во дворот на ликвидираната фабрика ОХИС во предградието на Скопје, по десетината години постој...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧУДЕН ПРЕС НА БИЗНИСМЕНОТ АЗМАНОВ ПО БАРАЊЕТО НА ЛАТАС И КОНЕСКИ ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ: Прво им се извини, потоа покажа документи со кои докажа дека Латас и Коневски го рекетирале!!!!

По повод барање за извинување од адвокатите на Латас и Ивица Коневски поради изјавите дека го рекетирале, Азманов денеска на прес им се извини но по...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ ОД СОФИЈА: ЕУ И СВЕТСКА БАНКА ЌЕ НИ ДАДАТ 210 МИЛИОНИ ЕВРА ДОНАЦИЈА ЗА КОРИДОРОТ 8 СО КОЈ ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СОФИЈА ПРЕКУ СКОПЈЕ ДО ДРАЧ!

- Веќе користиме 90 милиони евра грант за експресен пат од Скопје до Деве Баир, а ЕУ и Светска Банка најавија уште 120 милиони евра нови грантови за...

Повеќе

БОМБА ОД СОФИЈА: НА ИНИЦИЈАТИВА НА БОЈКО БОРИСОВ, БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГИ УКИНАТ ЦАРИНИТЕ, СО ТОА БРЗО ЌЕ СЕ СТИГНЕ ДО 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ЕКОНОМСКА РАЗМЕНА!

- На иницијатива на мојот колега Борисов, денеска започнавме процесуда за укинување на сите царини меѓу Македонија и Бугарија, со ова многу бргу ќе ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОЈКО БОРИСОВ СО ПОФАЛБИ ЗА ЗАЕВ: Пред две години никој не веруваше дека тој ќе ги реши проблемите со Бугарија и Грција, јас многу му помогнав и многу сум горд на тоа!

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА ВЛАДАТА: Отписот на долговите за струја е мерка на солидарно општество и на социјално одговорни компании и не е на товар на граѓаните

Владата на Република Македонија, во консултација со ЕЛЕМ и ЕВН, информира дека отписот на долговите за електрична енергија се однесува на заостанати...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Никола Димитров е чудо од политичар!

Тајната на Никола Димитров Никола Димитров е коктел од воздржаност и категоричност, од деликатност и страст, од контрола и шарм. Со тенко резне аро...

Повеќе

(ФОТО) СПАСОВСКИ ОСТВАРИ ПРОШТАЛНА СРЕДБА СО ЦЕС БЕЈЛИ: ВИ БЛАГОДАРАМ ЗА СЕТА ПОМОШ АМБАСАДОРЕ!

Oliver Spasovski 5 hrs· Денеска имав средба со амбасадорот на САД Н.Е. Џес Бејли. Му благодарам на г-дин Бејли за се што направи за н...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ЈА ЗАТВОРИ ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР АКО НЕ ГО СМЕНИ 50 ГОДИНИ СТАРИОТ КОТЕЛ ЗА ПАРНО!

Инспекторите на Град Скопје денеска извршија вонреден инспекциски надзор во просториите на Специјалната болница по гинекологија и акушерство во Ча...

Повеќе

БРАВО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЃОРЧЕ ОДИ ПЕШКИ НА РАБОТА!

Aleksandar Naumoskiis withAleksandar Naumoski. 1 hr· Денес, пеш до работа.

Повеќе

АЈДЕЕ, ШТО ДОЧЕКАВМЕ: КУРТОНИТЕ ВО СИТЕЛ ЌЕ СЕ РЕБРЕНДИРААТ ОД КУРТОНИ ВО НОВИНАРИ СО АМЕРИКАНСКИ ПАРИ?!?!

Повеќе

АЈДЕЕ, ВИКТОР МИЗО СЕ СЛИКАШЕ СО ЗОРАН ЗАЕВ ВО ОХРИД?!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) НЕМА ЛАБАВО СО АЛФИТЕ: СРУШИЛЕ ЅИД И ИСКОРНАЛЕ БЛИНДИРАНА ВРАТА ЗА ДА ВЛЕЗАТ ВО СТАНОТ НА ПРАТЕНИКОТ ЉУПЧО ДИМОВСКИ!

Повеќе

ВНИМАНИЕ: АКО ЗАБЕЛЕЖИТЕ НЕШТО ВАКВО ВО АВТОБУС ВЕДНАШ ЈАВЕТЕ СЕ ВО ПОЛИЦИЈА!

ВНИМАНИЕ ВНИМАНИЕ ВНИМАНИЕ Доколку видите лица со вакви направи веднаш пријавете во Полиција .... Ова се направи за празнење на вашите картички, ...

Повеќе

(ВИДЕО) УРЕДНИКОТ НА ТЕЛМА, КИРОВСКИ: Неа Демократија кога ќе дојде на власт ќе го почитува договорот од Преспа затоа што ако го прекршат, тогаш нема да може да се бранат од Турција од која се бранат со помош на договори и меѓународно право

- Иако Мицотакис сега плука по договорот, тој ќе го почитува, затоа што Грција е сериозна држава но и историски има потреба да почитува договори и м...

Повеќе