Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

Очекувано: „Ел команданте “ повеќе не е селектор на Македонија, спогодбено е раскинат договорот со РСМ

Ракометната федерација на Македонија ( РФМ ) на својот веб сајт информираше дека Раул Гонзалез повеќе не е селектор на националаната репрезенатција....

Повеќе

ОВАА ИНВЕСТИЦИЈА ЌЕ НИ СЕ ВРАТИ СТО КРАТНО: Од септември, платите на судиите и судските службеници зголемени за пет отсто!

Одсептември ќе се реализира зголемувањето од пет проценти на платите на судиите и судските службеници, а во тековниот Буџет има обезбедено околу 1...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ЗАСТАНА ВО ЛИНИЈА СО САД И ЕУ - Димитров: Република Македонија го признава Гуаидо како в.д. претседател на Венецуела

Македонија го признава Хуан Гуаидо за вршител на должноста претседател на Венецуела, напиша денеска на Твитер македонскиот министер за надворешни ра...

Повеќе

САМО ДОБРИ ВЕСТИ ДЕНОВИВЕ - Заев од Бугарија: Во јуни може да ги почнеме преговорите со ЕУ

Македонија во јуни може да ги почне преговорите со Европската унија, порача денеска премиерот Зоран Заев кој е во посета на Софија, каде оствари сре...

Повеќе

ГДУ: Винарии што не плаќаат ниту струја ниту грозје се идеални за популизам

Соопштение на ГДУ: Ние од Граѓанско демократската унија- ГДУ сме свесни дека винариите кои не платиле ниту грозје ниту струја би биле иде...

Повеќе

ШТАНЦАЛЕ ДИПЛОМИ: Кривична пријава е поднесена и против правното лице Универзитет за туризам и менаџмент – Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, информираат денеска од МВР!

Полицијата поднесе кривични пријави против 45-годишна кумановка вработена во Управа за безбедност и контраразузнавање за „фалсификување испр...

Повеќе

ПОТРЕБНИ СЕ ДОНАТОРИ НА КРВ ЗА ПОМОШ НА МАЈА КОЈА БОЛЕДУВА ОД ЛЕУКЕМИЈА

Повеќе

НЕЗАВИСЕН ПОЛИЦИСКИ СИНДИКАТ ПРОТЕСТИРАШЕ СО ПРИПАДНИЦИ ОД ШУМСКАТА ПОЛИЦИЈА: Сакаат нови униформи и повисоки плати

Претставници од 21 станица на шумската полиција од цела Македонија денеска 04.02.2019 год. се собраа пред Владата за да го изразат револтот поради д...

Повеќе

КАКВИ ЛУДАЦИ, КАКВИ ЕПСКИ ЃУБРИЊА: БАЧЕВ И ПЕТРОВСКИ БАРААТ ОД ОРБАН И ЕРДОГАН ДА СТАВАТ ВЕТО ЗА ПРИЕМОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО?!?!

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев и кандидатот за претседател од „Македонија-Блокира„ на претстојните избори ...

Повеќе

ВО ЧАИР НЕМА ЛАБАВО: СО РАЧЕН ФРЛАЧ СТРЕЛАНО ВО КАФЕАНА ВО СКОПСКА „МАВРОВКА“, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Извршен е увид и се работи на расчистување на случајот", изјавија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МВР. - Скршен излог на еден од дуќаните (Фото: Ѓ. Личовски...

Повеќе

Партнерката на српската премиерка е бремена со вештачко оплодување

Претседателката на Владата на Србија Ана Брнабиќ (43) и нејзината неколку години помлада партнерка, докторката Милица Ѓурѓиќ, наскоро ќе станат роди...

Повеќе

Филмски грабеж во експозитурата на „Халк банка“на Качанички Пат – кон вработените впериле „калашникови“

Маскирани вооружени разбојници пред околу два часа ја ограбиле екоспозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кон Визбегово. Не...

Повеќе

БОМБА НА МИЛА ЦАРОВСКА: Ќе изградиме вкупно 11 градинки годинава, отвораме простор за нови 860 деца!

Мила Царовска 5 hrs· Ќе изградиме вкупно 11 градинки годинава, отвораме простор за нови 860 деца. Градинките...

Повеќе

БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ РЕШИЛ ЦЕЛ ШТИП ДА ГО ВНЕСЕ ВО 21-ВИ ВЕК, СО ВОДОВОД, СО КАНАЛИЗАЦИЈА, СО СВЕ!

Повеќе

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ЈА ПРЕДВОДЕШЕ ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА КОЈА ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА ВЕЛИКАНОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Повеќе