Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

БРАВО ПЕТРЕ: Нови 7 километри велосипедски патеки во Скопjе!

СООПШТЕНИЕ Скопје, 26.11.2018 година За да се подобрат условите за возење велосипед екипите на Град Скопје изминатиов период изградија и реконстру...

Повеќе

ОВА ЛИ Е ТОА ШТО ГО НЕРВИРА ОРБАН?! Ќе има ли одговорност за Маѓар Телеком во Македонија? Судењето продолжува утре, надлежно е СЈО!

Судењето за случајот Маѓар Телеком кој од 2011 година никако да добие разрешница во Македонија, продолжува утре, но овој пат надлежно обвинителство ...

Повеќе

ДОБРО, ЗАР ЌЕ МЕ ТЕРАТЕ МЕНЕ, ОКОРЕЛИ АТЕИСТ ДА ЈА БРАНАМ МПЦ?!

Не знам зошто и се закачивте сега на МПЦ за зградата до ГТЦ?! Значи со денационализација им вратиле локација и тие сега го дале делот од плацот на ин...

Повеќе

ЦАРОВСКА: Македонија е единствена земја која не е членка на ЕУ, а ја има воведено и успешно ја спроведува Младинската гаранција. За првпат носиме закон со кој им овозможуваме на младите да се стекнат со пракса во фирмите и за тоа да им биде платено

Македонија е единствена земја која не е членка на ЕУ, а ја има воведено и успешно ја спроведува Младинската гаранција. Ова искуство го пренесуваме...

Повеќе

ПАМЕТНИ ЛУЃЕ, ТРЕБАЛО И НАС ДА НЕ ПОКАНАТ: Косово и Албанија се обединуваат на планот на царините, роамингот, таксите…

Владите на Албанија и на Косово, на денешната заедничка седница во Пеќ, договорија укинување на меѓусебните царини и такси, како и на роамингот во т...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Градинката „Буба Мара“ добива целосно нов објект, со 8 занимални, вкупна површина од 1.500 квадратни метри и капацитет за згрижување од 270 деца. За оваа намена се издвоени 40 милиони денари од буџетот на Општина Аеродром!

Златко Марин Градинката „Буба Мара“ добива целосно нов објект, со 8 занимални, вкупна површина од 1.500 квадрат...

Повеќе

Oд денеска стартува вториот јавен оглас за надомест на дел од трошоците за купување на печки на пелети, со кои домаќинствата ќе ги заменат старите печки на јаглен, дрва, нафта или мазут

Втор јавен оглас за надоместување на дел од трошоците за купување печки на пелети во домаќинства за 2018 година Институција која огласу...

Повеќе

И ЗАЕВ СЕ ПРЕТЕРА СО ДЕМОКРАТИЈАТА, ВО ГРУЕВО ВРЕМЕ ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО: Уредник на медиуми кои лапаат владини субвенции отворено го прашува премиерот до кога планира да не е..е во здрав мозок?!?!

Уредникот чии медиуми лапаат милиони владини субвенции и разни други владини пари на име соопштенија за јавност, конкурсни и слично, си дозволи јавн...

Повеќе

ОРБАН РЕШЕН ДА ЈА СПАСУВА МАФИЈАТА ОД МАКЕДОНИЈА: ВО БУДИМПЕШТА ПРОБАА ДА ИЗБЕГААТ И ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, ОБВИНЕТИ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ!

Осудениот Никола Груевски успеа да побегне, но Грујевски и Бошкоски не успеаа да стигнат во Унгарија, бидејќи на 18 октомври 2017 беа уапсени на а...

Повеќе

(ВИДЕО) Денес, ЈП „Стрежево“ од Битола одбележува 40 години од основањето, овој објект е од големо значење бидејќи обезбедува вода за пиење за Битола и битолско, а техничка вода за РЕК Битола. Исто така, ЈП „Стрежево“ го поттикнува развојот на туризмот преку ски-центарот „Нижо поле“

Aleksandar Kiracovski 1 hr· Денес, ЈП „Стрежево“ од Битола одбележува 40 години од основањето. Овој објект е од големо...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ ЈА УБЕДУВА ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА НИШТО СПОРНО ШТО АТРАКТИВНО ЗЕМЈИШТЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ Е ПРОДАДЕНО ЗА 300е КВАДРАТ

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески вели дека е во согласност со Законот за градежно земјиште продажбата на парцелата за објектот што се...

Повеќе

ШТО ЌЕ СЕ ПРАВИ СО ОВОЈ НАРОД: Искршени едукативните табли во Зоолошката градина во Скопје

Од Зоолошката градина во Скопје објавија фотографии од искршените едукативни табли пред живеалиштата на неколку животни. „Поставивме нови еду...

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете колку е скрената Меланија Трамп, ја украсила Белата Куќа со над 100 елки

The People’s House @WhiteHouse is ready to celebrate Christmas and the holiday season! pic.twitter.com/oejKW3mC15 — Melania Trump (@FLO...

Повеќе

Фернандо Алонсо отиде во пензија по речиси 20 години феноменална кариера во Формула 1

Повеќе

ЗИКОВ: Кога ВМРО ДПМНЕ беа најмоќни, глумеа психичко растројство за да не сотрат!

Ljupco Zikov November 15 at 12:58 PM· Sigurno go rekol toa i najavil ubistvo!? Inaku so ovoj hoshtpler...

Повеќе