Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АПЕЛ ДО ОПШТИНА ЦЕНТАР И ВЛАДАТА: Веднаш да се санира училиштето Кочо Рацин на Водно затоа што е опасност за учениците и минувачите!

Погледнете во каква состојба е училиштето Кочо Рацин во елитната населба Водно сместено меѓу куќи од неколку милиони евра а школото се распаѓа буква...

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТ: ВЛАДАТА ЌЕ ИМ ДАДЕ НА МЛАДИТЕ 1,2 МИЛИЈАРДА ДЕНАРИ ЗА ДА ИМ ПОМОГНЕ ДА СЕ ВРАБОТАТ!!!

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska1h1 hour ago Усвоен е Оперативниот план за вработување 2019 година! Издвојуваме рекордни 1,1 мил...

Повеќе

КОНЕЧНО ТОА ШТО СИТЕ ГО БАРАА: Влада реши целосно да се отстрани металната ограда околу владата поставена од минатиот режим пред заминување!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ГИ СООПШТИ 10-ТЕ ИМИЊА КОИ СЕ ПОТЕНЦИЈАЛНИ КАНДИДАТИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Освен Филип, Влатче и Сиљановска, другите се анонимуси кои ни комшиите не ги знаат!

На денешната прес конференција, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски ги соопшти деветте претседателски кандидати на опозицијата за прв ...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ТУРСКИ ТАВ ЌЕ ВЛОЖИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ВО МАКЕДОНСКИТЕ АЕРОДРОМИ И 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЛОКАЛНИ ПАТИШТА И ГРАДИНКИ!!!

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев придружуван од министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески денеска се сретна со из...

Повеќе

ГОРЕ ГЛАВАТА МАКЕДОНЦИ, СПРЕМАЈТЕ ПИЈАЧКИТЕ: Утре ќе биде потпишан протоколот за членство на Македонија во НАТО!!!

Македонија и земјите членки на НАТО се очекува утре во Брисел да го потпишат протоколот за пристапување на земјата во алијансата. По ова...

Повеќе

БОМБА ОД КРИВИЧЕН СУД, КОНЕЧНО ЌЕ СЕ ЗНАЕ СУДБИНАТА НА СЈО: Кривичен преку Јовески ќе бара автентично толкување од Собранието за иднината на СЈО!

По начелното правно на Врховниот суд дека рокот на СЈО од 18 месеци за покренување обвиненија е истечен, како и дека ова обвинителство не може да по...

Повеќе

ДИМИТРОВ НА СРЕДБИ СО АМЕРИКАНЦИТЕ: ШАРМЕРОТ ЛОБИРА АМЕРИКАНСКИОТ СЕНАТ ШТО ПОБРГУ ДА ГО ИЗГЛАСА ПРОТОКОЛОТ ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО!

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање РАБОТНА ПОСЕТА НА МНР ДИМИТРОВ НА ВАШИНГТОН В...

Повеќе

ЕДЕН ОД НАЈНАДЕЖНИТЕ МЛАДИ НАУЧНИЦИ ВО СВЕТОТ Е МАКЕДОНЕЦ ОД РЕСЕН

Очигледно наседнавме на измама, ова било добра шега, ликот погоре бил порно глумец :D БРАВО!

Повеќе

ФАЛА БРАТСКА ХРВАТСКА: Добредојдовте во семејството на НАТО. Хрватска меѓу првите ќе го ратификува Протоколот. Ве чекам идната седмица во седиштето на Алијансата во Брисел на состанокот на министри за одбрана!!!

Радмила Шекеринска‏ “Добредојдовте во семејството на НАТО. Хрватска меѓу првите ќе го ратификува Протоколот. Ве чекам идната с...

Повеќе

КОУЗОН: ВРАБОТЕНИ 90 СТУДЕНТИ ЗА ЕДЕН ДЕН – WORK AND TRAVEL AMERICA

Со почетокот на Февруари , ја отворивме созоната на Саеми за вработување на студенти за летна студентска работа во Америка. Во овој месец очекуваме...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ВИ ШАНСА ДА СЕ ДОКОПАТЕ ДО СТАН ИЛИ КУЌА: ВЛАДАТА ГИ НАМАЛУВА КАМАТИТЕ ЗА КРЕДИТИТЕ ЗА ПРОЕКТОТ КУПИ КУЌА КУПИ СТАН!

Повеќе

ЧУДЕСНА МАКЕДОНИЈА: Во државава од Телма се очекува да не смее да отпушти никого, па ни некој суртук од деск кој преведува вести од ЦНН

Замислете, владата на Заев била загрозена не од Алфа тв, не од Сител, не од Курир, не од критицизмот и хистеријата на Слободен Печат, кој си лапна 250...

Повеќе

ЕПИДЕМИЈАТА НИКАКО ДА СОПРЕ - Филипче: Секој ден нови случаи со морбили, досега 150 инфицирани

Секој ден има нови случаи со морбили. Околу 30 пациенти се лекуваат на Клиниката за инфективни болести од кои најголем број се деца. Вкупниот број с...

Повеќе

ЕВН донираше апарат за рана дијагностика на оштетувања на слухот во Општата болница Куманово

ЕВН донираше апарат за рана дијагностика на оштетувања на слухот кај новороденчињата во Општата болница Куманово. Годишно на одделот за акушерств...

Повеќе