Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ДЕМАНТ ОД КОРИСНИК НА ЛАЈОНЕС: ЛАЈОНЕС НЕ Е ИЗМАМА, ТУКУ Е ГИГАНТСКА МРЕЖА ОД КОЈА ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ПРАВАТ ПАРИ НА МНОГУ ЛЕГАЛЕН И УМЕН НАЧИН!

Добивме писмо со најлуд фонт на сите времиња, од читател кој е задоволен корисник на Лајонес картичките и го објавуваме во целост: ПРИЈАТЕЛИ -- ...

Повеќе

Се јави и човекот најзаслужен за се, премиерот Заев: НАТО, ни кажа добредојде. Обезбедивме сигурност, безбедност и мир

“Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани. Денес, најголемиот безбедносен сојуз на светот...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ И ВИЦЕ ПРЕМИЕРКАТА ШЕЌЕРИНСКА: Има ли нешто поубаво од успехот? Честито народе!

Повеќе

ОПШТИНА АЕРОДРОМ СЕ ОБВРЗА СО ДОГОВОР ДЕКА ЌЕ ВОДИ ГРИЖА ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

Повеќе

НЕВЛАДИНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ,,И ТИ СИ СОНЧОГЛЕД" ДОНИРАШЕ 60 000 ЕВРА ЗА ДЕЦАТА ЗАБОЛЕНИ ОД РАК

Во име наМинистерство за здравство / Ministria e Shëndetësisëизразувам благодарност за несебичниот и значаен придонес за унапредување...

Повеќе

(ФОТО) Горивата на Gulf се потребната храна која го храни вашето возило

Горивата на Gulf се потребната храна која го храни вашето возило.Ја подобруваат работата на моторот на вашето возило, додаваат моќност, ја намалуваа...

Повеќе

ЖЕРНОВСКИ: Честитки до и од најзаслужниот за овој историски момент! #ZoranZaev

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ: ОД СЕГА И МАЛАТА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ИНТЕРВЕНЦИИТЕ НА НАТО, МАКЕДОНИЈА ЌЕ КАЖУВА КОЈ МОЖЕ ИЛИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ БОМБАРДИРА ВО СВЕТОТ!!!

- Од сега Македонија ќе седи во советот на НАТО и ќе одлучува за идните интервенции на НАТО. Радмила Шеќериска ќе ја преставува земјата во советот н...

Повеќе

Леле каков ден, ми се плаче од радост!!!

Ми се плаче од радост! Еееј која чест, 29 членки на НАТО, од Франција преку Италија, Британија, Канада Америка Турција итн седнаа и се потпишаа на ...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕКА НИ Е ЧЕСТИТО НАРОДЕ, УСПЕАВМЕ, ГЕНЕРАЦИИ МАКЕДОНЦИ СОНУВАА ЗА ОВОЈ МОМЕНТ, СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, НАЈМОЌНИОТ ВОЕН СОЈУЗ НА СВЕТОТ!!!

Протоколот за влез на Македонија во НАТО го потпишаа сите 29 членки односно нивните амбасадори во НАТО. Димитров лично им се заблагодари на сите ...

Повеќе

ГДУ: МНОГУ МАТНИ РАБОТИ СЕ СЛУЧУВААТ ВО КУМАНОВО!

Почитувани, Куманово ќе добие нова градинка. Договорот е веќе потпишан помеѓу Министерството за труд и социјална политика преку министерката Мила Ц...

Повеќе

МИЛЕНКО ОБЈАВИ ШОКАНТНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ГОРДАНА СИЉАНОВСКА: Била министерка во владата на СДСМ од времето на транзицијата, сопругот и се богател со шверцот кој одеше преку Фри Шоповите?!

Миленко Неделковски 2 hrs· Некој од ботовите бараше докази?За ова говорев во моите видео обраќања.Комуњарски ка...

Повеќе

АЈДЕЕ: ВМРОВЦИТЕ ГО НАПАДНАА СЕДИШТЕТО НА НАТО ВО БРИСЕЛ, И ОНИ ЌЕ СЕ СЛИКАЛЕ СО ДИМИТРОВ НА ПОТПИШУВАЊЕТО НА ПРИЕМОТ ВО НАТО!!!

Повеќе

КАКОВ ЕПСКИ ЛИГУШ, КОЛКУ БЕДНО ЧОВЕЧЕ НАЈДОА ВМРОНИТЕ ДА ГИ ВОДИ: МИЦКОВСКИ И ЧЕСТИТА НА ВЛАДАТА ЗА УТРЕШНОТО ПОТПИШУВАЊЕ НА ПРОТОКОЛОТ СО НАТО, АМА НЕ БИЛО НА ЧЕСЕН НАЧИН ДОБИЕНО?!?!?!

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во разговор за МИА по средбите во Европскиот Парламент, изјави дека го поздравува ут...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗА СЕ КАСНИМЕ ЗАД СРБИТЕ: Македонската Биљана Плавшиќ реши да се активира во политиката 30 години по Српската Биљана Плавшиќ!

Професорката Гордана Силјановска Давкова се обрати преку видео откако и официјално беше објавено дека се пријавила на конкурсот на ВМРО-ДПМНЕ за пре...

Повеќе