Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

(ВИДЕО) Новиот PEUGEOT 508 ја освои наградата Grand Prix за најубав автомобил за 2018 година

Новиот PEUGEOT 508 со впечатлив изглед, создаден со бескомпромисен квалитет и високо квалитетна технолошка опрема! Брендот PEUGEOT доби две нови ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Денеска беше доделен автомобил Peugeot 208 на среќниот добитник од наградната игра на Македонски Телеком „Дополни и Добиј“

Компактниот и ултра ефикасен Peugeot 208, денеска беше доделен на среќниот добитник од наградната игра на Македонски Телеком „Дополни и Доби...

Повеќе

ПОПУСТ ОД 15% ВО ЕУРОИМПЕКС: ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА СИТЕ ДЕЛОВИ ВКЛУЧЕНИ ВО СИСТЕМОТ ЗА СОПИРАЊЕ, ВКЛУЧУВАЈЌИ И РАБОТНА РАКА

СИСТЕМ ЗА СОПИРАЊЕ Од 6.2.2019 до 6.3.2019 -15%* *ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА СИТЕ ДЕЛОВИ ВКЛУЧЕНИ ВО СИСТЕМОТ ЗА СОПИРАЊЕ, ВКЛУЧУВАЈЌИ И РАБОТНА РАКА. С...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ МУНГОСОТ ШТО ВОЗИ КОМБЕ ВО БРИСЕЛ И ЗЕМА 2000е ПЛАТА ГИ УБЕДУВА ВМРОВЦИТЕ ДА ЈА БОЈКОТИРАЛЕ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СО ТОА ШТО НЕМА ДА ЗЕМААТ ПЕНЗИИ, СОЦИЈАЛНО, СУБВЕНЦИИ?!?!

Повеќе

ОВА СЕ НОВИТЕ ИЛИНДЕНЦИ: ДЕНЕСКА ВО СВЕТОТ МАЛИТЕ ЗЕМЈИ БИЈАТ БИТКИ СО МИСЛА, ПЕНКАЛО И РАКУВАЊЕ И ЗДРУЖУВАЊЕ СО ПРЕМИЕРИ И МИНИСТРИ НА СВЕТСКИ ВЕЛЕСИЛИ!

Помина времето на пушките, бомбите, револуциите, атентатите, крв до колена, жртвување за нацијата, НЕ, сега битките се бијат со стратегија, ПР, паме...

Повеќе

По малце, не многу, жал ме фаќа за Влатче Ѓорчев

Леле да не го мразев толку многу пошто сме на две различни страни после 12 години гадна политичка а богами и физичка војна, може ептен ќе ми беше жал ...

Повеќе

ПАМТИ ПА ВРАТИ СИНЕ, ДАЈ ЧАСТИ ЕДЕН ТАНКЕР НАФТА: Гуаидо и се заблагодари на Македонија што го призна за претседател на Венецуела!

Хуан Гуаидо и се заблагодари на македонската влада што застана на негова страна, наспроти Николас Мадуро, во борбата кој да биде признаен како лег...

Повеќе

ЌЕ НЕ БИДЕ: МАКЕДОНИЈА НА ВЕСТИТЕ НА ББЦ ПОРАДИ НЕШТО ДОБРО, А НЕ ВОЈНА, УПАД ВО СОБРАНИЕ, АТЕНТАТ, БЕГАЛСКА КРИЗА, ПАДНАТ АВИОН...

Повеќе

Ахмети му се наљути на Заев што не прифатија заеднички кандидат: Не сме нечија опашка, ниту претходно на Груевски, ниту сега на Заев

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју на вториот канал на МРТВ, истакна дека партијата нема да се откаже од принципот за консензуален п...

Повеќе

Како тргнале, Грујо и Хорхе ќе ја честитаат и затворската казна за Сашо Мијалков, ќе кажат дека они цело време се борелe за тоа!

Бреееј, овие Хорхе и Грујо се едни такви лигуши, едни такви бесрамници што е тоа срамота колосална епска интергалактичка, бре бре бре... Еј, они се б...

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА ЛУДИЛОТО НА ГРУЈО И ХОРХЕ: Двајцата го поздравија влезот на земјата во НАТО, ама они можеле подобро и полесно?!?!?!?!?!

Експремиерот Никола Груевски, сега бегалец, на социјалната мрежа „Фејсбук“ го честиташе денешното потпишување на протоколот за НАТО. Тој...

Повеќе

О ГОСПОДЕ БОЖЕ, ВМРОВЦИТЕ СЕ ТОТАЛНО ИЗГУБЕНИ, НА ДЕНОТ НА ПРИЕМОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО, МИЦКОВСКИ ОТИДЕ ВО БЕЛГРАД, ДОБРО Е ШТО НЕ ПРОМАШИ МАЛЦЕ ПО ИСТОЧНО И НЕ ОТИДЕ ВО МИНСК КАЈ ОНОЈ СО БРКОВИТЕ!

Лицерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Како што истакна Мицкоски на својот ...

Повеќе

СЕ ПРОБЛЕМАТИЗИРА НАЗНАЧУВАЊЕТО НАСЛЕДНИК НА ЏЕС БЕЈЛИ: Конгресот му го врати предлогот на Трамп за дипломатот во амбасадата во Атина, Кејт Бурнс за да биде иден американски амбасадор во Скопје

Американскиот конгрес не успеа да го усвои назначувањето на наследникот на Џес Бејли. Наведено е некое правило кое не е јасно што значи, барем нас н...

Повеќе

Демократски сојуз: Приемот во НАТО е заслуга на сите влади и граѓани

По близу триесет години самостојност, потпишувањето на Протоколот за прием во НАТО, за Република Македонија и за граѓаните е настан од непроценлив...

Повеќе

СИЉАНОВСКА: АБЕ ОВА СО НАТО Е ОК, АМА НЕ Е МНОГУ ЗА РАДУВАЊЕ ПОШТО СДСМ И ЗАЕВ ГО НАПРАВИЈА, ВМРО ДПМНЕ ДА ГО НАПРАВЕШЕ Е ТОГАШ ТРЕБАШЕ ДА СЕ СЛАВИ СО ПЕЧЕНИ БИКОВИ НА СЕКОЈ ПЛОШТАД

Професорката Гордана Силјановска, која е потенцијален кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател, го поздравува потпишувањето на пристапниот протокол за ...

Повеќе