Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ГРУЕВИЗМОТ НИ ГИ УНИШТИ ДУШИТЕ, НЕ СМЕ ЛУЃЕ, ТУКУ СМЕ СТОКА, ОВИЕ ТРЕБА ДА ВОСПИТУВААТ ДЕЦА ЧОВЕЧЕ: Професори од Хемиско училиште не држат настава, стравуваат дека в.д. директорот Албанец ќе ги загрози!!!

Професори од средното хемиско-технолошко училиште во Скопје „Марија Склодовска - Кири“ денеска не одржаа настава, а најавуваат дека не...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: ТРГАЊЕТО НА ОГРАДАТА ОКОЛУ ВЛАДАТА Е БЕСПЛАТНО, СЕ КОРИСТЕА ВНАТРЕШНИ РЕСУРСИ И ПОСТОЕЧКИ ДОГОВОРИ СО ИЗВЕДУВАЧИ

Повеќе

(ВИДЕО) ОЈО ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Врховен суд прави упад во правниот систем со што се прави правна несигурност и хаос, ќе се побара од собранието да донесе автентично толкување за СЈО!

Линк до изјавата, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО И КОЧО НА СВЕТА МИСИЈА ПО БЕЛИОТ СВЕТ СО ЦЕЛ ДА НАЈДАТ 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ПАРИ ЗА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ШТО ЌЕ СЕ ГРАДИ ВО ЃОРЧЕ!

Повеќе

ГДУ: Во последно време се зголеми трендот синчиња, ќеркички, браќа, сестри, внуци, братучеди и љубовници да се вработуваат под моќната капа на државата, па сега и новиот закон за заменици директори за уште една тура роднини на функционери да се закачат на буџетска цицка!

Добар ден (Заменик) Директоре! Граѓанско Демократската Унија е длабоко заинтересирана по кој клуч ќе се делат новите функционерски места? Дали за в...

Повеќе

НОВА ТУРА НАВРЕДИ ОД ГЕРО ДО ПРЕМИЕРОТ И ТОА САМО ЕДЕН ДЕН ПО ИСТОРИСКИОТ ПРИЕМ НА ЗЕМЈАВА ВО НАТО: ЗАЕВ Е ПРЕМНОГУ ГЛУП ЗА ДА БИДЕ ТАТКО НА НАЦИЈАТА!

Нова брутална колумна со брутални навреди на сметка на премиерот Зоран Заев од Геро, и тоа само еден ден по приемот на Македонија во НАТО, историски...

Повеќе

Шилегов обзнани уште една мерка против загадувањето: Инвертер климите ќе ги субвенционираме со половина од вредноста, но не повеќе од 15.000 денари

Град Скопје првпат досега распишува јавен повик за субвенционирање инвертер клима уреди и други современи уреди за затоплување на домаќинствата. -З...

Повеќе

МАЛИТЕ ЗЕМЈИ ПРАВАТ ЕКОНОМСКИ РАСТУР ВО ЕУ: Во 2018-та најголем економски раст имале Словачка, Романија, Бугарија, Малта, Ирска, Полска додека на дното со речиси нула раст зе гигантите Италија, Британија, Германија, Франција...

Погледнете каков лом прават малите земји во рамките на ЕУ! Иако мантрата е дека малите земји имаат штета од ЕУ, сепак ако се земат во предвид милија...

Повеќе

(ВИДЕО) ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ ДОЖИВЕАЈА ТЕЖОК ПОРАЗ - АМДИ ШОУ НА ТВ 24: Поштено си одлежав затвор. Mилион „Амди коли“ ќе бидат испиени во кампањата. Лојален сум бил за власта одувек, не памтам да сум бил у опозиција! Од пиење кока кола ми се дреме во собрание. Затворот е големо искуство - треба да се види, кој не отишол

„Амди Кола“ за претседател:Поштено си одлежав затвор.Mилион „Амди коли“ ќе бидат испиени во кампањата.Лојален сум бил за вла...

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника и бара алиби за изборниот пораз во измислени и нереални причини

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ е во паника од успехот на Македонија и членството во НАТО, велат од СДСМ во најновото партсико соопштение. ...

Повеќе

ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА: ПАЃААТ И ПОСЛЕДНИТЕ ОСТАТОЦИ ОД ГРУЕВИЗМОТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) АНЃУШЕВ ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНИЈА: Германците ќе ни помогнат да ја кренеме македонската економија на нозе!

Повеќе

ГОЛЕМ УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ: ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ВЛЕГУВА ВО ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ!

ВМРО Народна на Љубчо Георгиевски и Граѓанско-демократската унија на Петар Колев разговараат на претстојните претседателски избори да настапат со за...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА СПАСОВСКИ: БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ БИЛО МАСИВНА ОПЕРАЦИЈА СО СТОТИЦИ ПОМОШНИЦИ ОД КОИ ДЕЛ СЕ НАЧАЛНИЦИ И ВРАБОТЕНИ ВО МВР!!!

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното гостување на ТВ 1 рече дека бегството на Никола Груевски покажало слабости на систем...

Повеќе

ОПШТИНА АЕРОДРОМ ПРОДОЛЖУВА СО ЧИСТЕЊЕ НА ДИВИТЕ ДЕПОНИИ ВО ОПШТИНАТА, АПЕЛ ДО ЖИТЕЛИТЕ ДА ПРИЈАВАТ АК ЗАБЕЛЕЖАТ ДИВА ДЕПОНИЈА!

Во соработка со ЈП „Комунална хигиена“ деновиве ја расчистуваме депонијата во населбата Лисиче, на раскрсницата меѓу улиците „Ерне...

Повеќе