Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ЖИВОТ ПИШЕ РОМАНЕ!

Повеќе

БРАВО, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА: Маја Морачанин и Самка Ибраимоски продаваа весник на улица со маргинализираните

Пратеници Маја Морачанин и Самка Ибраимоски, денеска, во знак на одбележување на Меѓународната недела на продавачи на уличен печат, заедно со продав...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПОТРЕБНИ СЕ РЕФОРМИ И РАБОТА, ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ДА НЕ БИДАТ ИЗГОВОР ЗА НЕРАБОТЕЊЕ!

Претседателските избори не треба да ги парализираат реформските процеси кои се предуслов за ратификација на Протоколот за полноправно членство во НА...

Повеќе

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ КОНЕЧНА ОДЛУКА: Новиот Клинички центар ќе се гради во Ѓорче Петров!

На денешната владина седница помина одлуката новиот Клинички центар да се гради во Општина Ѓорче Петров, рече министерот за здравство Венко Филипч...

Повеќе

АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ШОК: ТРАМП ВЛЕЗЕ ВО НИКСОН МОД, ЈА УЦЕНИ ОПОЗИЦИЈАТА, АКО САКА ЗАКОНИ ДА ПРЕСТАНЕ ДА ГО МАЛТРЕТИРА СО ИСТРАГИ?!

No one, not even the president of the United States, is above the law. pic.twitter.com/IZOFVz8otn — Bernie Sanders (@SenSanders) February 7, ...

Повеќе

Најавуваат акции секој ден: Пајакот почна да крева коли на кејот

Пајак службата на ЈП „Градски паркинг“ од утрово ги крева неправилно паркираните возила на Кејот 13 Ноември, пренесуваСДК. Со три пајак...

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ ПЛАЧЕЛ НА ДЕНОТ НА ПОТПИШУВАЊЕТО НА ПРОТОКОЛОТ ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО, ЈА СЛУШАЛ РУСКАТА ХИМНА ПУШТЕНА НА РИПИТ НА МАКСИМУМ

Вчерашниот ден во Брисел беше тажен и тежок за Македонија, изјави претседателот на партијата Единствена Македонија, Јанко Бачев, по пово...

Повеќе

НИНА КОСТОВСКА, ДЕВОЈКАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД КАМПАЊАТА НА УНИЦЕФ, ЌЕ БИДЕ БИБЛИОТЕКАРКА ВО ВЛАДАТА

На вчерашната средба со премиерот Зоран Заев Нина ја прифатила понудата да биде ангажирана времено и вели дека е благодарана што Владата ѝ излегла в...

Повеќе

МЕГА СКАНДАЛ: ЕВЕ КАКО ВМРО ДПМНЕ ЈА КУПИЛО ВЕРНОСТА НА ГОРДАНА СИЉАНОВСКА - ВО 2011-ТА ГО СТАВИЛЕ ДИРЕКТОР НЕЈЗИНОТО СИНЧЕ ВО ХЕЦ ЗЛЕТОВИЦА!

Повеќе

Општина Прилеп: Субвенционирана вода за околу 500 семејства од социјално ранливите категории

Со одлука на општинскиот Совет, на близу 500 семејства од социјално ранливите категории, Општина Прилеп месечно ќе им ги субвенционира трошоците...

Повеќе

РАДМИЛА ДВА СААТА ОДГОВАРАШЕ НА ГЛЕДАЧИ НА 1 ТВ: Кој и да биде кандидат за претседател ќе биде прифатлив за сите граѓани!

- Уште не знаеме кој ќе биде кандидат за претседател од редовите на СДСМ, но кој и да биде ќе биде прифатлив за сите граѓани на земјава. Вице преми...

Повеќе

НАД 1700 ЗАБОЛЕНИ ОД ГРИП, ДВЕ ЛИЦА ПОЧИНАА ОД СВИНСКИ ГРИП, ВЛАСТИТЕ СМИРУВААТ ДЕКА ЛЕК ТАМИФЛУ ИМА ДОВОЛНО!

Над 1700 заболени од грип, најмногу од Тетово, Гостивар и Скопје. Втора жртва за само два дена по добиени компликации од сезонскиот грип. 24 годишн...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ КАЖУВА ПРИКАЗНИ ЗА МАЛИ ДЕЦА: НАТО е успех на ВМРО ДПМНЕ, Заев го свитка ‘рбетот на македонскиот народ

ВМРО-ДПМНЕ го поздравува потпишувањето на пристапниот протокол за НАТО за Република Македонија и смета дека ова претходно го одрабитал авладата пред...

Повеќе

Шекеринска; Нема да има двојазичност во наредбите во армијата, додека да се преведе кој што збори може некој да загине!

По денешната посета на касарната во Тетово, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска вели дека не било разговарано за Законот за јазиците, затоа ...

Повеќе

ПРАВДАТА СЕПАК ПОБЕДИ: ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ ВО „ТОРТУРА“, МИСЛЕЊЕТО НА ВРХОВНИОТ СУД НЕ Е ОБВРЗУВАЧКО ЗА КРИВИЧНИОТ СУД!

Во „Тортура“, поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и уште шестмина припадници на алфите се обвинети за нечовечно постапување и ом...

Повеќе