Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

(ВИДЕО) ОД 1000 ВЛАДИНИ АГЕНЦИИ САМО 12 ЌЕ ИМААТ ЗАМЕНИЦИ ДИРЕКТОРИ, НА АНКЕТИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВОДАМ ЈАС НО НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ КАНДИДИРАМ

Повеќе

Гинекологија Чаир доби донација од 10.000 евра за прочистувачи за воздух, Макрадули вели: Продолжуваме со борбата

Министерот за здравство Венко Филипче и заменик-министерот за животна средина, Јани Макрадули, денеска ја посетија Гинекологија „Мајка Тереза&...

Повеќе

БОЈКО ЗАДОЛЖЕН ДА ГО ГУШКА ЗАЕВ, КАРАКАЧАНОВ ЗАДОЛЖЕН ДА ГО ТЕПА СО ШТО СТИГНЕ: Македонија да ги исполни обврските од Договорот со Бугарија ако сака да влезе во НАТО и ЕУ!

Бугарскиот заменик-премиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, изјави дека доколку Северна Македонија сака да стане полноправна членка на Н...

Повеќе

Еден од најдобрите македонски новинари, популарниот Трпе, Горан Трпеноски е избран за член на Антикорупциска комисија

Собраниската Комисија за прашања на избори и именувања предложи Билјана Ивановска да биде нов претседател на Антикорупциската комисија. Предложен...

Повеќе

СДСМ ОТКРИ ШОКАНТНА БОМБА: Криминалното ВМРО-ДПМНЕ потпишалo Договор за изградба на нов Клинички центар без добиено одобрение за градба, а денес глуми загриженост?!

Повеќе

ДВА И ПОЛ МИЛИОНА ЕВРА ЌЕ ПЛАТИМЕ ЗА СУДСКИТЕ МЕСТЕНКИ НА ГРУЕВЦИ: Владата ќе им исплати по 5.500 денари за секој ден поминат во затвор ќе добијат осудените во „Сопот“

Владата вчера на седница донесе одлука да ги обештети единаесетте лица кои беа осудени во случајот „Сопот“, а за кои СЈО лан...

Повеќе

(ВИДЕО) АЦО АЛУМИНИУМ: ГРУЈО ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО МАКЕДОНИЈА ТРИУМФАЛНО НА БЕЛ КОЊ!

Повеќе

Телекабел по трет пат е прогласен за “Супербренд“ на Македонија

“Супербренд“ е потврда и за тоа дека Телекабел,има нови планови за развој и напредок.Во Штип , за Штип ниту една компанија трипа...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Почина шестмесечно бебе со морбили на Инфективната клиника, прва жртва на епидемијата во земјава!!!

-Прво било лекувано во болницата во Козле, а после префрлено на Инфективната клиника каде докторите за жал неможе да се справат со компликациите. Ис...

Повеќе

СТЕФАН БОГОЕВ ВОЗИ ТОЧАК НА ЛАДНОТО БЕЗ КАПА, ШАЛ И РАКАВИЦИ, ДЕТЕ ЌЕ ИЗМРЗНЕШ!

Повеќе

Премиере многу сум ви лут, сабајлево сакав на пресот рано утрово на клинички да ве критикувам жестоко ама се спасивте

Сабајлево требаше да ја имаме првата брканица на Саше Политико со премиерот Зоран Заев. Но се успав по ѓаволите! Деновиве останувам малку покасно од ...

Повеќе

Зедов Македонка во Америка и се зезнав, ја фатив на дело, а потоа таа проба да ми зеде се и да ме пикне во затвор!

Роден сум во Македонија. Прво татко ми доби државјанство, а потоа за неколку години не’ повлече и мене и мајка ми. Тогаш го завршував основнот...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧНО ИНТЕРВЈУ НА ТЕЛМА НА ЕДНА ГОЛЕМА НОВИНАРКА СО ИСТЕНЧЕН ПОЛИТИЧКИ ВКУС И ЕДЕН ОБИЧЕН МУЗИЧАР ХЕДОНИСТ КОЈ НЕМА АБЕР НИ ЗА ПОЛИТИКА НИ ЗА БИЛО ШТО НАДВОР ОД МУЗИКА, ШОУБИЗ, ЖЕНИ И АЛКОХОЛ

Ова е едно од најсмешните интервјуа, Оливера го третира како да е некој голем политички филозоф интелектуалец, а тој е само обичен музичар, забављач...

Повеќе

ТЕТКИЦА СО ЛУД ФРИЗ НА ДЕНОТ!

Повеќе

БЛИЗУ 40 000 ЧИТАТЕЛИ - ПОРТАЛОТ МАКТЕЛ.МК ДЕНЕСКА ИМАШЕ РЕКОРДНА ПОСЕТА, НАЈГОЛЕМА ОД СВОЕТО 6 ГОДИШНО ПОСТОЕЊЕ!

Повеќе