Одберете локација на пристап

– Вработените може да бидат наградени преку уплата во доброволниот, трет пензиски фонд, а истото носи поволности и за компаниите. Оваа и другите предности и за вработените и за компаниите од уплата во третиот, доброволен пензиски фонд,
(Насловот на сторијата е пародија на кажаното) - Наместо пропорционален данок нагоре требаше да се оди наделу од 10% па се до нула, а во земјоделието требаше тотално да се укинат даноците и во многу други сектори требаше да се укинат давачките! Би
Статус на Борче Трајковски: ,,Пандов никад немал проблем со Македонија. Македонија од увек имала проблеми со јебиветри како Пандов, кои, за жал, секогаш се испилуваат во гнездата на вмронскиот инкубатор, кој, пак, ете, за наша несреќа со децении в
Mila Carovska Со 35.1 милиони денари овозможуваме бесплатни обуки за ИТ вештини за 1.253 млади невработени лица Преку мерките за вработување им помагаме на младите да се надградуваат во вештините кои се потребни на пазарот н
- Владее хаос во земјава затоа што имаме неспособна влада која не знае да воведе ред, во наше време имаше ред во земјава! Да, Мактел додава, се знаеше во ваше време кој краде, кој пие, кој гнете - ВМРО ДПМНЕ а кој плаќа - НАРОДОТ!
Градот Скопје за првпат годинава на 25 ученици со попреченост од средните училишта ќе им додели стипендии во висина од 3.000 денари за период од девет месеци. Огласот со критериумите ќе биде објавен во понеделник, а апликациите што треба да се дос
Институтот за трансфузиона медицина доби реновирани простории, а инсталирана е и современа апаратура. Реновиран е одделот за продукција, просториите за процесирање на дарувана крв, чување на свежо смрзната плазма, интермедиерниот простор, како и ед
Миленко упорно бара од ВМРО ДПМНЕ да го стави него и неговите другарчиња на пратеничка листа или пак да им пушта пак парички како во добрите стари времиња. Очигледно дека Миленко праќа остри стрели кон Белиот Дворец со новата колумна во која вели
Имајќи ги параметрите на просечна плата која изнесува нешто над 25.000 денари, ако се знае дека потрошувачката кошница изнесува 32. 653 денари, дека европската директива за минимална плата е дека таа треба да биде минимум 60% од просечната плата во
- Немам намера јавно да се извинам за грешките на Груевски, но поединечно на улица ќе му се извинам на секој кој ќе ми докаже дека му било згрешено?!?!, - Мицковски на Алсат М! О господе боже мили, цццц, па добро колку е овој човек кловн без два г
- Не е точно дека сакаме да се заташкаат истрагите и процесите за поранешни функционери од ВМРО ДПМНЕ. Но под услов да се работи за легитимни судски процеси во фер постапка а не вака со Вилма и Кацарска! Мицко бара да се вратат Зврле и Јово Превар
- Зарем не се плашите дека ја саботирате истрагата РЕКЕТ со тоа што велите дека протекуваат документи, нели со тоа ќе ги исплашите потенцијалните сведоци кои нема да имаат тајност на своите искази во ОЈО?! Васко го праша Мицковски. Тој одговори:
- Во партиски отчет во 2014-та сте се фалеле со обвинителни процеси кои ги водела Вилма Русковска, како на пример ЗМИСКО ОКО, ДЕТОНАТОР... Мицко остана без зборови, Васко му ја расплака мајката на Алсат М!
- Не сум ги видел детално документите кои ни ги даде свиркач за истрагата РЕКЕТ. Мицковски на Алсат М.

БУЧКОВСКИ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО: СЈО СЕ СЛУЖИ СО УДБАШКО-СТАЛИНИСТИЧКИ МАНИПУЛАЦИИ!!!

Поранешниот премиер Владо Бучковски вели дека едвај го чека сведочењето на Слободан Богоевски кое ќе го даде пред наш суд, за да поднесе кривична ...

Повеќе

(ВИДЕО) Лозано: Откако раскинав со вереницата, најдов сила да закрепнам

Линк до интервјуто на РЕПОРТЕР.МК

Повеќе

ОВОЈ НЕ Е НОРМАЛЕН - ГРУЈО: ТРЕБАШЕ ДА КУПИМЕ 5 ДО 10 БЛИНДИРАНИ МЕРЦЕДЕСИ ОД 600 000е АМА ПОШТО ЈА СУМ ГОЛЕМА ШТЕДАЧИНА, КУПИВМЕ САМО ЕДЕН, ПАТЕВ И СЕ ЖРТВУВАВ ЗА МАКЕДОЊА!

Беше и си остана лудак, нема за овој спас. Замислете во интервјуто со Инфомакс, тврди дека набавката на Мерцедес од 650 000е најскап во Југоистична ...

Повеќе

Заев до Вучиќ: Знам колку е тешко, преговарав пред неколку месеци

Премиерот Зоран Заев смета дека нема македонско сценарио во Србија, како што обвини срскиот претседател Александар Вучиќ по упадот на демонстранти о...

Повеќе

АКО Е ОВА ТОЧНО, ТОГАШ Е НЕДОЗВОЛИВО И ЗА ЦЕЛОСНА ОСУДА: Актерот Сашо Тасевски вели дека бил цензуриран – Домот за култура во Прилеп му откажал настан за кој веќе биле продадени и карти!

Aктерот Сашо Тасевски вели дека бил цензуриран. Поконкретно, директорката на Домот за култура во Прилер, му го откажала веќе договорениот стенд уп н...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, ПО 12 ГОДИНИ НА ВЛАСТ: ГРУЈО ГО РЕШАВА ЗАГАДУВАЊЕТО У СКОПЈЕ КАЧЕН НА РИД НАД БУДИМПЕШТА?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦАТА ГАРАНТ СЕ ИМААТ И П...: ГРУЈО ГО РЕШАВА ЗАГАДУВАЊЕТО У СКОПЈЕ КАЧЕН НА РИД НАД БУДИМПЕШТА?!?!

Повеќе

ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР Е ДАР ОД БОГА ЗА ВМРОВЦИТЕ: НЕМА ДА БИДЕ КРАЈ НА СВЕТОТ АКО НЕ ДОБИЕТЕ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ?!?!

Прашањето за влез во ЕУ е отворено и ако се оцени дека законодавната работа е недоволна нема да биде крај на светот, вели францускиот ам...

Повеќе

ДЕМАНТ: Дрекслермаер не се затвора, раководството бара извинување од Миленко Неделковски поради лажната вест

Германската фабрика Дрекслермаер во Кавадарци, во која се вработени над 4.000 лица од Кавадарци, Неготино, Велес и други околни места не се затвора....

Повеќе

БРАВО ДЕН ДОНЧЕВ, ДОБРО ЈА ВОДИ ФЗУ ЗАСЕГА: 776 аптеки ќе добијат 12 000 денари зголемени квоти и за март 2019 г

Повеќе

(ВИДЕО) Стевчо Јакимовски: Од харизматично лице до непринципиелен политички профитер

Промени три политички партии. Истите му донеса три градоначалнички мандати и две министерски позиции. Вака се развиваше политичката кариера на претс...

Повеќе

ОТКАКО ФОНДОТ МУ СКРАТИ 2 МИЛИОНА ЕВРА ГОДИШНО НА ЗЕГИН, СТИГНАА НАРАЧКИ ПРОТИВ ВЛАДАТА И ФОНДОТ ПРЕКУ РЕКЕТАРИ УРЕДНИЦИ!!!

Од нигде никаде, уредникот на Плусинфо, Геро, се јави со колумна во која го обвинува фондот дека неправедно скратил од Зегин 2 милиона евра годишно,...

Повеќе

(ВИДЕО) Пендаровски: Мора да продолжиме напред, заедно, да бидеме дел од напредниот свет

Повеќе

ФАЛА БОГУ ОТКОЧЕНИ НАД 100 МИЛИОНА ЕВРА ДОМАШНИ ИНВЕСТИЦИИ: УКИНАТ МОРАТОРИУМОТ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР ДОДЕКА УСТАВЕН СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ Е УСТАВЕН

Одлуката за времено укинување на мораториумот значи дека сега Општината мора да издава градежна дозвола на инвеститорите врз основа на постоечките...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА ВО ШТИП, БОЧВАРСКИ ГРАДИ И ДЕЊЕ И НОЌЕ!

Повеќе