Одберете локација на пристап

Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема комуникација со Мијалков, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовскиза ТВ21. Опозици
Според извори на Либертас од луѓе блиски на екс првиот човек на УБК, братучедот на побегнатиот Никола Груевски, од пред извесно време поседувал лична карта со адреса на хотелот Мериот. Хотелот за претходно се веруваше дека е сопственос
sometimes puppies need to relax too. pic.twitter.com/AuGhGksXxd — puppie🐕 (@activepuppie) November 20, 2018
Универзитетскиот професор и прв шеф на македонската дипломатија, Денко Малески, кој во последно време се спомнува повторно како можен адут на СДСМ за престојаните претседателски избори, изјави дека не знае дали владејачките партии би можеле да изгр
Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо Мијалков не е сместен во хашките ќелии, како што ги нарекувате. Тој е смес
1 ТВ јавува дека само неколку минути пред да биде уапсен, во гаражите на хотел Мериот влегле неколку возила на амбасадата на Унгарија што ги испаничило СЈО па веднаш побарале упат за притвор по брза постапка за началникот. Многу бргу хотелот бил о
-Денеска од страна на комисијата за евалуација ACES Europe, градот Куманово беше прогласен за град на Спортот за 2019 година. Остваривме средба со комисијата, а потоа имаше посета на неколку спортски настани и објекти, како и центарот за деца со п
Сега кога затворот Шутка е полна со големи сомови - олигарси и началници, брат Љубе барал од Заев да го стави директор на затворот Шутка, дознава Мактел од неофицијални извори. Заев не ја прифатил таа идеја, му рекол, брату, дај донеси некоја стра

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ РЕШИЛ ОД МВР ДА ПРАВИ СВЕТСКА ПОЛИЦИЈА: Хеликоптерите се ремонтирани, набавени се униформи за хеликоптерската единица

Министерството за внатрешни работи по деветмесечниот ремонт ги презеде во целосно функционална состојба двете летала М-171 сопственост на македонска...

Повеќе

ОТВОРЕН НОВ ПЛОШТАД ВО ГАЗИ БАБА: Плоштадот “Коцка” во Автокоманда блесна во нов сјај со манифестацијата ,,Вкуси ја Гази Баба – вкус за сите генерации”

Повеќе

(ВИДЕО) Кавадаречката болница доби ургентен центар

Ургентен центар со најсовремена опрема од денеска започна да работи во кавадаречката болница. „Ургентниот центар се состои од приемна амбулан...

Повеќе

САКАЛЕ ДА ГО АПСАТ ЦЕЛ ЦО НА СДСМ: НЕМА КРАЈ НА ЛУДИЛАТА НА МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ КОИ СЕ СЛУШААТ ВО СУДНИЦА: Вадел луѓе од затвори, казнувал луѓе што иделе во црква наместо во партиски штаб, сеел страв и трепет и во партија и надвор од партија!!!

На ден на избори сакале да го апсат цел централен одбор на СДСМ?! Нема крај на лудилата на Миле и Гоца што се слушаат во судница! Репортажите за д...

Повеќе

Села: Никој со грам мозок не би поддржал амнестија за 27 април

Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во емисијата „200“, на АЛСАТ-М, рече дека неговата партија никогаш нема да ја поддржи и...

Повеќе

Костадинов ја вработил мајка му во Централниот регистар, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Костадин Костадинов ја вработил мајка му Фанија Костадинова во Централниот рег...

Повеќе

РУБЉА БАРАБИТЕ ОД БОЈКОТИРАМ ДЕНЕСКА ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД КУЌАТА НА МУКОСКИ, ТОЈ ЌЕ ГИ ПРЕЧЕКА СО КАФЕ И БЛАГО!

Пратеникот Крсо Мукоски вели дека е позитивно изненаден што вечерва пред неговиот дом во Вевчани ќе се одржи протест организиран од„Македонија...

Повеќе

Стани СКОПСКО колекционер и наздрави со најблиските: Купи 3х0.5L СКОПСКО, од било кое пакување и добиј подарок чаша

Повеќе

НА ДЕНОТ НА РОМСКИОТ ЈАЗИК, ДЕЛЕГАЦИЈА НА ПЦЕР ПОСТАВИ ВЕНЕЦ НА РОМСКИТЕ ГРОБИШТА ВО ЈАСЕНОВАЦ, ХРВАТСКА

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: Главна цели на предлог Законот за нотаријат - намалување на трошоците во постапките пред нотарите и извршителите за најсиромашните граѓани кои не можат да си ги платат сметките за комунални трошоци и кои земаат мали потрошувачки кредити!

Повеќе

АРМ БЛЕСНА: Полкот за специјални операции беше домаќин на највисокото воено тело на НАТО - Воениот комитет предводено од Заменик претседавачот, генерал-потполковник Стивен Шапро

Metodi Hadji Janev 17 mins· АРМ Блесна!Полкот за специјални операции беше домаќин на највисокото воено тело н...

Повеќе

НЕРЕШЕНО НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ВО САД, ТРАМП ГО ИЗГУБИ КОНГРЕСОТ НО ПОБЕДИ ВО БИТКАТА ЗА СЕНАТОТ!

И двете страни изгубија, односно победија. Демократите го добија конгресот но републиканците го добија сенатот. Линк до сторијата овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ШТИП ЌЕ ГРАДИ МОДЕРЕН СТАДИОН ЗА 6000 ГЛЕДАЧИ

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: Денешната седница нека биде пример и поука за секој избран функционер. Правдата и законот секогаш ќе ги стигне оние кои ги прекршиле или заобиколиле!

Повеќе

(ВИДЕО) СИТЕЛ СЕ ЦАРЕВИ: Во емисија финансирана од УСАИД, уште го лажат народот дека Македонците се предци на целата светска цивилизација!

Повеќе